Studia nagrań w Krakowie

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
grochu
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 00:00

Studia nagrań w Krakowie

Post autor: grochu » wtorek 08 lip 2014, 10:35

Jest to mój pierwszy post na forum, więc bardzo serdecznie witam wszystkich użytkowników. 


Zwracam się do was z pytaniem odnośnie studiów nagrań w Krakowie. Posiadam zespół grający tylko na instumentach akustycznych: skrzypce, akordeon, wiolonczella (+wokal), perkusja (cajon, werbel, talerze i jakieś przeszkadzajki). Chcemy nagrać parę utworów, z późniejszymi planami na płyte. 


Posuzkujemy studia nagrań w Krakowie, dlatego zwracam się z pytaniem, czy ktoś może polecić jakieś?
W intenrecie jest pełno ofert, ale nie raz już się na takie coś naiałem, więc bardzo zależy mi na waszych opiniach.


Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam


grochu


 


 


 


smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Studia nagrań w Krakowie

Post autor: smirnoff » wtorek 08 lip 2014, 15:36

Nabraleś, co to znaczy? Jestem ciekaw, opisz jak możesz.


grochu
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 00:00

Re: Studia nagrań w Krakowie

Post autor: grochu » wtorek 08 lip 2014, 17:24

Nie mówię tutaj o studiach w Krk, bo z nimi nie miałem doczynienia. Ale z innymi przyadkami już tak.


To znaczy np. niesłowność (umawaisz się z gościem na spotkanie, a  ten w ostatniej chwili dzwoni i odwołuje), przekładanie terminów. Utwór po masteringu brzmi bez sensownie (a realizator twierdzi że, on tak słyszy i mu się podoba).


Czasem kosztuję to sporo nerwów, dlatego lepiej skorzystać z czyjegoś polecenia, i rozwiązania sprawdzonego :)


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Studia nagrań w Krakowie

Post autor: PieTras! » wtorek 08 lip 2014, 18:55

Ile materialu do nagrania, jaki styl, jaki budżet, jaki cel (singiel, demo, projekt)?

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

grochu
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 00:00

Re: Studia nagrań w Krakowie

Post autor: grochu » wtorek 08 lip 2014, 19:26

Styl: muzyka klezmerska, bałkańska, troche jazzu, tanga. ( http://www.ajdemusic.pl/media.html# )


Materiał to 6-8 kawałków, czyli raczej demo, z planami późniejszego wykorzystania na płycie.


grochu
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 08 lip 2014, 00:00

Re: Studia nagrań w Krakowie

Post autor: grochu » wtorek 08 lip 2014, 19:27

Styl: muzyka klezmerska, bałkańska, troche jazzu, tanga. ( http://www.ajdemusic.pl/media.html# )


Materiał to 6-8 kawałków, czyli raczej demo, z planami późniejszego wykorzystania na płycie.


Budżet ok, 2200 zł


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Studia nagrań w Krakowie

Post autor: PieTras! » wtorek 08 lip 2014, 20:08

Wysłałem Ci wiadomość na priv.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Studia nagrań w Krakowie

Post autor: smirnoff » wtorek 08 lip 2014, 23:58

To musi być tanie studio albo sprinterskie nagrywanie, biorąc pod uwagę niską cenę za mix/master 150zł/numer to mamy 1200zł, a na nagranie 1000, podzielic na 60zł (przecietne jako takie studio) to mamy max 17 godzin nagrywania, po 2 h na numer z opięciem, przerwami i wszystkim. Ot taka kalkulacja.


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Studia nagrań w Krakowie

Post autor: PieTras! » środa 09 lip 2014, 00:35

Niby klezmerka i granie w dużej części na setę ratuje sprawę, bo staje się to wykonalne, pod warunkiem, że wszyscy wiedzą co mają grać.
Ale i tak mało kasy i czasu, więc mogą być problemy z realizacją.

Jeśli macie oszczędną perkusję i delikatne aranże, to może na demo jest lepsza kamerka go pro i ew. dwa ambienty lub coś jeszcze. Zrobi wam to każdy, kto ma dwa mikrofony i interfejs, ew. za symboliczną kasę ktoś to ustawi i zmasteruje, bez cięć i realizacji niewiadomo jakiej. Wtedy będziecie mieć video, a muzyka nabierze brudnego, niewyraźnego, ale nautarlnego brzmienia. Ważne, żeby nie robić wrażenia nagrania studyjnego, tylko charakter spontanicznej próby.
Za zaoszczędzoną kasę nagrałbym zawodowo 2 numery na singla. Macie wtedy 2 dobrze brzmiące nagrania, i fajny materiał audio-video do promo. 1000 na numer, to już kwota, z której jest szansa cokolwiek uskrobać.

Jeżeli natomiast gracie głośno i gęsto, to już tak łatwo się nie nagra live sessiona.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

ODPOWIEDZ