NI Komplete 10

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: XalienX » piątek 24 paź 2014, 00:09

 Masz racje co do NI, tylko synth'y sa naprawde interesujace szczegolnie Massive jak dla mnie. przeslucham to co jest w tym linku i przemysle. Dzieki za podpowiedz


Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: elmuz1 » piątek 24 paź 2014, 14:59

Jacek, co do gitar akustycznych - jakoś nie mogę sie przekonać właśnie do akustycznych (może nie potrafię, tylko demo sprawdzałem), szybciej elektryczne (mam mor2). Mógłbys podać jakieś przykłady zastosowań np. MusicLab?


Co do Superiora - podstawowa biblioteka czy dodatkowe? Jak w nim pracujesz? Korzystasz z dedykowanego miksera, efektów? A przy okazji, jak to jest z EZ Drummer? Gdyby chcieć korzystać z EZ Drummer 2, czy innych bibliotek przeznaczonych dla EZ, to one będą działać pod Superiorem czy osobno pod EZ?


PS. Ostatnio, gdzie nie spojrzę, tam zachwyty nad AD. ;)









perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: perfektsound » piątek 24 paź 2014, 19:59

...Witam

Mam pytanie.

CY warto kupowac wersje ultimate? Chodzi mi bardziej o niezawodnosc niz o cene itd. Wersja tansza jest na plytach, instaluje plyty do szafy i zawsZe moge wgrac na nowo. A ten dysk zewnetrzny? Padnie i co? Pieniadze w bloto? Posiadacie jakies doswiadczenie w tej materii?

Pozdrawiam...
 


Ja lata temu, kiedy kupowałem jeszcze Komplete 5 miałem wadliwą płytkę, pech chciał że z biblioteką Battery. Napisałem do NI, przysłali mi taką płytę po pary tygodniach. Obecnie mam biblioteki Komplete 9 w całości zainstalowane na karcie SDXC w Macbooku Pro. Tam też mam biblioteki Studio One i refile Reasona, tak na marginesie.


Moim zdaniem nie warto bawić się w Ultimate - już wersja podstawowa Komplete jest bardzo bogata (chyba, że wyjątkowo zależy Ci na ktorymś produkcie z Ulitmate). Pamiętaj też, że jeśli wybierzesz Ultimate, to potem przy ewentualnych upgradach musisz zawsze kupować droższe wersje Ultimate. NI nie pozwala na zejście z Ultimate na zwykłą wersję (np. nie wolno zrobić "upgrade" z Komplete 9 Ultimate na Komplete 10 Standart).



Alternatywna muzyka elektorniczna.

XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: XalienX » poniedziałek 27 paź 2014, 08:09

A co powiecie na temat UVI Workstation i bibliotek dostepnych do tego?

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: JacekH » poniedziałek 27 paź 2014, 09:36

...
Jacek, co do gitar akustycznych - jakoś nie mogę sie przekonać właśnie do akustycznych (może nie potrafię, tylko demo sprawdzałem), szybciej elektryczne (mam mor2). Mógłbys podać jakieś przykłady zastosowań np. MusicLab?

Co do Superiora - podstawowa biblioteka czy dodatkowe? Jak w nim pracujesz? Korzystasz z dedykowanego miksera, efektów? A przy okazji, jak to jest z EZ Drummer? Gdyby chcieć korzystać z EZ Drummer 2, czy innych bibliotek przeznaczonych dla EZ, to one będą działać pod Superiorem czy osobno pod EZ?

PS. Ostatnio, gdzie nie spojrzę, tam zachwyty nad AD. ;)

Akustyczne w MusicLab - dla mnie są przydatne jedynie do grania akompaniamentu, bo wygodnie i całkiem realistycznie, jeżeli zagrasz je jak gitarzysta (góra, dół, tłumienie itd.). MOR2 znam z kolei tylko z demo na stronie, ale już mi się podoba i czekam dogodnej promocji :)


https://www.ilyaefimov.com/ - zakładam, że znasz. Klasyczne są znakomite, na razie nie potrzebuję, ale pewnie się zaopatrzę. Chyba, że wcześniej kupię Gypsy od East West :)


Superior - mam dodatkowe NY. 2, Jazz, Percussion i trochę patternów MIDI. Jak potrzebuję prostego rockowego bębna używam Stevena Slate'a (4 Deluxe). Ostatnio chciałem się zaprzyjaźnić z serią Abbey Roads w NI Komplete Ult. Ale znowu skończyło się na powrocie do Toontracka :) W Superior Drummer podoba mi się to, że mam ślady całego zestawu jak z realnego nagrania - czyli werbel z dołu, z góry, stopa front i tył, mikrofony ambientowe, mono etc. Robię sobie w nim wstępny miks, wypuszczam na grupy (kompresja równoległa). Czasem, jak potrzeba jakiś mocno balladowy werbel to daję go na kolejne indywidualne wyjście, żeby mu "litości" więcej dać :) 


AD - przed zakupem SD testowałem demo. Jakoś bardziej przypadł mi do gustu SD. Ale to dosyć podobne produkty. Pewnie kwestia gustu.


Do SD jest sporo fajnych bibliotek - od metalu po country. Te z serii biedniejszej (EZ) są zgodne, po prostu masz mniej ujęć w mikserze, no i sampli też  mniej. Ale nadal masz ingerencję w zestawy - strojenie, zmiana elementu na inny - z innego zestawu.




Pozdrawiam,


Jacek


ODPOWIEDZ