NI Komplete 10

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

NI Komplete 10

Post autor: XalienX » wtorek 21 paź 2014, 21:46

Witam

Mam pytanie.

CY warto kupowac wersje ultimate? Chodzi mi bardziej o niezawodnosc niz o cene itd. Wersja tansza jest na plytach, instaluje plyty do szafy i zawsZe moge wgrac na nowo. A ten dysk zewnetrzny? Padnie i co? Pieniadze w bloto? Posiadacie jakies doswiadczenie w tej materii?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: DJOZD » środa 22 paź 2014, 10:08

Dysk jest bardzo wygodny i przyspiesza instalacje nieporównywalnie. Zawsze możesz skopiować sobie zawartość na inny dysk i mieć kopie. Obecnie posiadanie kilku TB w komputerze to żaden problem. Ja mam kopie instalki Komplete 8 Ultimate na drugim dysku. Jest tego koło 250GB.

XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: XalienX » środa 22 paź 2014, 10:12

Czyli na tym dysku sa tylko pliki instalacyjne? to nie jest tak ze ciach padlaczam instaluje konkretnie vsti czy au, a biblioteki brzmien pozniej odczytuje z dysku zewnetrznego?

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: DJOZD » środa 22 paź 2014, 11:04

Tak jest. Dysk jest tylko zbiorem instalek. Wszystko musi wylądować na innym dysku jako biblioteka Komplete.

XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: XalienX » środa 22 paź 2014, 21:31

W takim razie to zmienia troche stan rzeczy. Dzieki za informacje.

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: JacekH » czwartek 23 paź 2014, 11:33

...W takim razie to zmienia troche stan rzeczy. Dzieki za informacje.... 


Zewnętrzny dysk jest dosyć "specyficzny", a na pewno ślimaczy strasznie ;) Warto zrobić mu klona. Oczywiście dopóki jest na gwarancji NI wymieni, ale oczekiwanie na wymianę może trwać. To są tylko instalki, dysk jest naprawdę wolny, USB 2.0, (przynajmniej ten, na którym ja kupiłem z Komplete Ultimate 9), ale nie wyobrażam sobie instalacji takiego zestawu z płyt.


Tak naprawdę Ultimate ma kilka istotnych instrumentów, których "zwykły" Komplet nie zawiera. Mnie opłacało się kupić jako upgrade z Kontakta, którego z kolei kupiłem promocyjnie jako crossgrade z wcześniejszej biblioteki NI. Natomiast, gdybym miał zapłacić pełną cenę - tak bez promocji - za ten pakiet, to poważnie zastanowiłbym się... To tylko moja prywatna opinia. W zestawie jest mnóstwo zapchaj_dziur. Orkiestrowe biblioteki leżą lata świetlne chociażby za takim EastWest. Syntetyczne rzeczy są za to znakomite, super są basy, niezłe są Giant i Alicia Keys, choć Pianoteq zjada je na śniadanko ;) Battery ma naprawdę niezły wybór, dęciaki - w mojej były tylko w wersji starszej, w obecnej jest Pro. Ale te smyki to już takie sobie. Generalnie uważam, że ze względu na ilość jakość jest taka sobie. Warto poczekać na jakieś Black Friday i kupić po rozsądnej cenie, wtedy ma to sens. Czasem lepiej kupić dedykowane produkty - East West ma nowy bundle Compose Collection 3, a to są świetne rzeczy. Sprzedawcy mają Spectrasonics jako bundle - też warto, choć tu z kolei Stylus mocno trąci myszką. Ale Omnisphere wg mnie jest nie do pokonania przez jakikolwiek inny synth. Trilogy brzmi znakomicie. Więc z tymi NI u mnie kończy się często tak, że zaczynam aranż z ich produktami, a potem i tak bębny lądują w Superior Drumer, fortepian w Pianoteq, orkiestra w East West itd. ;) Na oko za jakieś 600 EUR warto, ale za 999 już nie bardzo. IMHO.


 


Jacek


XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: XalienX » czwartek 23 paź 2014, 20:11

Sprawa wyglada tak ze Spectrasonics Bundle jest pewniakiem, ale poszukuje uzupelnien napewno koleny jest NI Massive. Co polecasz ponad to? East West czy NI czy cos jeszcze innego?


Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: JacekH » czwartek 23 paź 2014, 22:37

...
Sprawa wyglada tak ze Spectrasonics Bundle jest pewniakiem, ale poszukuje uzupelnien napewno koleny jest NI Massive. Co polecasz ponad to? East West czy NI czy cos jeszcze innego?...
 


Zależy, co produkujesz. Kupiłem mnóstwo bibliotek, ale to też dlatego, że mam różne zlecenia, od jakiejś pseudo klasyki po popowe, czy nawet stylizowane na ludowo. HALion Steinberga ma sporo użytecznych rzeczy. Ale oczywiście orkiestrowo nie ma startu do East West. Mam IK Multimedia - praktycznie wszystko z wyjątkiem najnowszego Sampletank, bo już mi nie jest potrzebny. I to też jest taki zestaw do wszystkiego i do niczego. Z Philharmonik Orkiestra czasem pojedyncze brzmienia można wykorzystać. Basy - Trilian i od niedawna właśnie NI. Syntetyczne - przede wszystkim Spectrasonics Omnisphere i Trilogy plus NI. Bębny - akustyczne głównie Toontrack Superior Drummer, a jak na szybko i rockowo to Steven Slate 4 Deluxe. Trochę mocno rozszerzony Stylus i Battery od NI. Chóry - East West i Omnisphere, orkiestra - East West, gitary akustyczne - MusicLab (RealGuitar), elektryczne sam sobie zagram ;) albo Goliath, ale pewnie wkrótce będą Ministry of Rock 2. Fortepian - w zasadzie tylko Pianoteq. Rhodesy - Neo Soul Keys (wersja do HALiona). No i jeszcze cała masa innych, to te najważniejsze, które po latach kolekcjonowania stanowią trzon :)




Jacek


XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: XalienX » czwartek 23 paź 2014, 23:11

...
...
Sprawa wyglada tak ze Spectrasonics Bundle jest pewniakiem, ale poszukuje uzupelnien napewno koleny jest NI Massive. Co polecasz ponad to? East West czy NI czy cos jeszcze innego?...
 

Zależy, co produkujesz. Kupiłem mnóstwo bibliotek, ale to też dlatego, że mam różne zlecenia, od jakiejś pseudo klasyki po popowe, czy nawet stylizowane na ludowo. HALion Steinberga ma sporo użytecznych rzeczy. Ale oczywiście orkiestrowo nie ma startu do East West. Mam IK Multimedia - praktycznie wszystko z wyjątkiem najnowszego Sampletank, bo już mi nie jest potrzebny. I to też jest taki zestaw do wszystkiego i do niczego. Z Philharmonik Orkiestra czasem pojedyncze brzmienia można wykorzystać. Basy - Trilian i od niedawna właśnie NI. Syntetyczne - przede wszystkim Spectrasonics Omnisphere i Trilogy plus NI. Bębny - akustyczne głównie Toontrack Superior Drummer, a jak na szybko i rockowo to Steven Slate 4 Deluxe. Trochę mocno rozszerzony Stylus i Battery od NI. Chóry - East West i Omnisphere, orkiestra - East West, gitary akustyczne - MusicLab (RealGuitar), elektryczne sam sobie zagram ;) albo Goliath, ale pewnie wkrótce będą Ministry of Rock 2. Fortepian - w zasadzie tylko Pianoteq. Rhodesy - Neo Soul Keys (wersja do HALiona). No i jeszcze cała masa innych, to te najważniejsze, które po latach kolekcjonowania stanowią trzon :)




Jacek...
 


Produkuje wlasciwie wszystko tak jak piszesz




Super, a teraz haczyk ktore te programy dzialaja w 64 bitach w Logic X? :)


 


Na pewno biore Spectrasonics Bundle no i nie wiem co na dokladke myslisz ze komplete 10 bedzie ok? okolo 3000pln mam na ten cel


 


Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: NI Komplete 10

Post autor: JacekH » czwartek 23 paź 2014, 23:33

> Super, a teraz haczyk ktore te programy dzialaja w 64 bitach w Logic X? :)

Nie wiem, ja jestem z konkurencji :D czyli obóz Steinberga. Na Maku używam z tego tylko Pianoteq i HALiona, ale jako standalone do grania live. Oba są w 64 bitach. Sprawdź na stronach producentów.

Na pewno biore Spectrasonics Bundle no i nie wiem co na dokladke myslisz ze komplete 10 bedzie ok? okolo 3000pln mam na ten cel


Jeśli Ci się nie spieszysz to poczekaj miesiąc na Black Friday, wtedy na pewno coś znajdziesz za dobrą kasę. Wejdź na stronę http://www.soundsonline-europe.com/ i zerknij na Composers Collection 3/Pro. Zmieścisz się w tej kwocie z dobrymi bibliotekami. Potęga NI, o czym pisałem, to głównie syntetyczne rzeczy. Zobacz, że oni praktycznie w ogóle nie mają gitar, fortepiany w wersji 9 są do bani poza Alicia Keys i The Giant (pianino). Uważam, że dziś Pianoteq 5 nie ma konkurencji. Ale to wszystko to kwestia gustu.




Jacek


ODPOWIEDZ