Fostex PM641 vs KRK RP6 G3

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
ArchBDW
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2014, 00:00

Fostex PM641 vs KRK RP6 G3

Post autor: ArchBDW » poniedziałek 17 lis 2014, 23:13

Witam,


jakoś na dniach chciałbym zamówić monitory i wacham sie właśnie pomiedzy tymi dwoma modelami.. mają one służyc do produkcji muzyki elektronicznej i mam obawy co do obu.. Fostex fajny trójdrożny, ale w specyfikacji gra od 55Hz i nie wiem czy nie bedzie miał problemów z niskimi częstotliwościami poniżej 50Hz.. z kolei KRK w specyfikacji ma podany ładny zakres fal, ale obawiam się co do średnich tonów..


Od razu zaznaczę, że nie mam możliwości przetestowania obu modeli, dlatego zwracam sie do osób które miały możliwość odsłuchu obu modeli. Które z nich byscie polecili? Czy któryś z nich jest zdecydowanie lepszy? Jakie są wady / zalety obu modeli?


Będę wdzięczny za każdą opinię.


Pozdro..A.


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Fostex PM641 vs KRK RP6 G3

Post autor: laser777 » wtorek 18 lis 2014, 01:00

...Witam,
jakoś na dniach chciałbym zamówić monitory i wacham sie właśnie pomiedzy tymi dwoma modelami.. mają one służyc do produkcji muzyki elektronicznej i mam obawy co do obu.. Fostex fajny trójdrożny, ale w specyfikacji gra od 55Hz i nie wiem czy nie bedzie miał problemów z niskimi częstotliwościami poniżej 50Hz.. z kolei KRK w specyfikacji ma podany ładny zakres fal, ale obawiam się co do średnich tonów..
Od razu zaznaczę, że nie mam możliwości przetestowania obu modeli, dlatego zwracam sie do osób które miały możliwość odsłuchu obu modeli. Które z nich byscie polecili? Czy któryś z nich jest zdecydowanie lepszy? Jakie są wady / zalety obu modeli?
Będę wdzięczny za każdą opinię.
Pozdro..A....


Jak kupujesz budżetowe monitory i masz wybierać 2-drożne albo 3-drożne to lepiej wybrać 2-drożne
wszystkie tanie konstrukcje 3-drożne są podejrzane z tego co czytałem
z resztą jest tu na eis temat (chyba w dziale sprzęt studyjny) gdzie właśnie rozmawialiśmy o tych monitorach
o środek się nie martw najlepsze są zestawy jednodrożne gdzie nie ma podziału pasma
tylko konstruktorzy mają ból głowy jak opracować tak szeroko grający głośnik bez zniekształceń
a pasmo powinno być tak podzielone by jego części nie nachodziły się w części najbardziej odczuwalnej dla naszego słuchu
co do 55hz to nie tak źle są nawet takie które mają 60hz
ale Ja wybrał bym coś z Adamów też znajdziesz coś w tej cenie

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Fostex PM641 vs KRK RP6 G3

Post autor: laser777 » wtorek 18 lis 2014, 14:24

http://youtu.be/a4QbP_Zi34w?list=RDa4QbP_Zi34w

Pewnie wszystkie modele są drożne niż 2000zł za parę ale jak widać nie brzmią identycznie

A8X z tych trzech modeli są najlepsze mimo że wydaje się wysokie tony są najmniej wyraźne

Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Fostex PM641 vs KRK RP6 G3

Post autor: Kyle » wtorek 18 lis 2014, 17:37

A8X z tych trzech modeli są najlepsze mimo że wydaje się wysokie tony są najmniej wyraźne... 




Wielu wybiera A7X nad A8X bo mają lepszą średnicę. Woofer 8" lub większy i tylko dwie drogi ... i granie średnicy, to nie najlepsza kominacja, szczególnie w bliskim polu i szczególnie w nierewelacyjnej adaptacji akustycznej.



Co do trzydrożnych monitorów za ~2 tys/para - bezsens . Nawet dwie drogi z 6,5" wooferem w tym zakresie cenowym nie grały mi najlepiej (miałem KRK RP6 v1) . Z kolei na 5" w tym zakresie niższego basu nie będzie (ale za to reszta może być bardzo dobra)  ... i tak w kółko.


W miarę dokładnie, w miarę całe pasmo, to zagrać powinny ADAM A77X  - a to już inne granice cenowe.


Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Fostex PM641 vs KRK RP6 G3

Post autor: ceres1x » wtorek 18 lis 2014, 20:54

Ciekawe co poprawili w 3 wersji KRK RP6 , wzgledem modelu G2 ?
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Fostex PM641 vs KRK RP6 G3

Post autor: Kyle » wtorek 18 lis 2014, 21:07

...Ciekawe co poprawili w 3 wersji KRK RP6 , wzgledem modelu G2 ?... 




Uśmiech dyskoteki zdaje się pogłebił ... więc nie wykluczone że raczej spaprali.


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Fostex PM641 vs KRK RP6 G3

Post autor: laser777 » środa 19 lis 2014, 00:27

3-drożne monitory do 1000zł za sztukę to za mało taka 3-drożna konstrukcja musi mieć szerokopasmowy nisko szumowy wzmacniacz na każdy kanał jakie zapewne wszystko co nazywa się monitorem posiada.To raz.
A nawet taki aktywny wzmacniacz z 0.5%THD może kosztować parę stówek

ArchBDW
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2014, 00:00

Re: Fostex PM641 vs KRK RP6 G3

Post autor: ArchBDW » środa 19 lis 2014, 00:44

...
...Ciekawe co poprawili w 3 wersji KRK RP6 , wzgledem modelu G2 ?... 




Uśmiech dyskoteki zdaje się pogłebił ... więc nie wykluczone że raczej spaprali.
...
 




to albo temu ziomkowi zaplacili za reklame albo jest zwolennikiem KRK bo wypowiedzial sie bardzo pozytywnie

http://www.e-muzyk.pl/testy-sprzetu-muzycznego-testy-instrumentow-muzycznych-testy/monitory-studyjne-mainmenu-35/4935-krk-rokit-rp6-g3-test-aktywne-monitory-bliskiego-pola-do-domowego-studia-z-6-calowym-wooferem-tanie-i-dobre-monitory-bliskiego-pola-do-domowego-studia-tanie-monitory-z-niskim-dolem-jakie-tanie-monitory-studyjne-maja-najlepszy-dol-pasma-ktore-tanie-monitor




Adam'y za drogie, a z serii F podobno juz nie są takie dobre..


Dzieki za wypowiedzi, ale chyba jednak zaryzykuje i wezme Fostexy, gdyż znajomi producenci rekomendują tą firme.. może w Polsce nie jest dosc popularna, bo nie znalazlem żadnej rzetelnej oceny/wypowiedzi, ale na wyspach wielu producentów używa Fostexy i w testach wypadaja calkiem spoko.




temat do zamkniecia.. pozdrawiam..A!




ODPOWIEDZ