EDM czy dalej disco polo?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: fallworm » poniedziałek 19 sty 2015, 06:26

.....
A że wyszło im jak wyszło to pewnie nie świadomie.Choć pewnie większość tych produkcji powstaje w najlepszych polskich studiach....
 


 


Oj Laser


Tu masz studio gdzie Pan Czadomen nagrywał i gdzie go wyprodukował "Mr Slide":


http://producent-muzyczny.pl/mr-slide


Kawałek mieszkania w bloku i trochę droższego analogowego sprzętu, który ma przyciągnąć potencjalnych klientów.


 


BTW. Chłop ma mieć sprawę w sądzie gdyż (oczywiście to pogłoska) nadużył praw do wokalu piosenkarzy, których nagrywał. Ech Polska


Awatar użytkownika
Piotr1967
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 22 paź 2006, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Piotr1967 » poniedziałek 19 sty 2015, 11:01

........
Tu masz studio gdzie Pan Czadomen nagrywał i gdzie go wyprodukował "Mr Slide":
http://producent-muzyczny.pl/mr-slide
...

Pozwoliłem sobie zajrzeć na stronkę i co ? Wykształcony muzyk sesyjny jak siebie opisuje używający w studio małej klawiaturki 3 oktawowej (bo innych nie dostrzegłem) ? No tak, teraz muzyke tworzy się "grając na myszy" :P Jako wykształcony muzyk dochodzę do wniosku że jednak nie umiem grać.... W moich czasach nie było klasy Myszy instrumentalnej
muzyk, informatyk

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: chantizstudio » poniedziałek 19 sty 2015, 11:37

...........
Tu masz studio gdzie Pan Czadomen nagrywał i gdzie go wyprodukował "Mr Slide":
http://producent-muzyczny.pl/mr-slide
...








Trochę poszperałem na YT, to jedna z jego produkcji
https://www.youtube.com/watch?v=BbP4-FDwya4

nawet fajny kawałek gdyby nie ta piszczałka z portamento (nie cierpię takich rzeczy
brr)
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

djfarad02
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: djfarad02 » poniedziałek 19 sty 2015, 11:40

 


Proponuję zwrócić uwagę na pewne istotne czynniki. Po pierwsze oceniając poziom disco polo należy mieć na uwadze fakt, że jest to lokalny rynek gdzie nie ma praktycznie żadnej filtracji. Tym samym, pod hasłem disco polo wyskakuje cała masa produkcji, z których większość jest słaba (ale oczywiście nie wszystkie!). Jest to naturalny stan rzeczy w każdym gatunku, który żyje i rozwija się. Musi powstać 95% piosenek złych by mogło pojawić się 5% dobrych. Zwykłe prawa rynku.


Muzyka "z importu", zanim dotrze do nas, jest przesiewana przez niejedno sito a i tak, jak to jeden z przedmówców słusznie zauważył, komercyjne hity z radia są częstokroć po prostu nudne. Co z tego, że miks, aranżacja, wokale są na poziomie jeśli kawałek zwyczajnie nie ma pomysłu. Nie o to chodzi w muzyce, tak samo nie chodzi o studio w sensie "że tylko drogie klocki gwarantują hita". Pozwolę sobie ponownie zwrócić uwagę na fakt, że muzyka elektroniczna (jaką bez wątpienia jest disco polo) dzisiaj może być stworzona w obrębie samego komputera i niejeden "stary wyjadacz" z kupą gratów w studiu nie będzie nawet wiedział jak się zabrać do tego by to brzmienie podrobić. 


Wokale - w disco polo, jak w wielu innych gatunkach piosenki, rzecz najważniejsza. To, że sporo wykonawców pozostawia wiele do życzenia nie znaczy, że nie ma wśród nich dobrych. Niepodważalną zaletą tego nurtu jest dla mnie to, że wykonawcy są jednocześnie komercyjni i niezależni. Brzmi to paradoksalnie, ale robią po prostu to co lubią i jak widać udaje im się nie raz stworzyć piosenkę, której ludzie po prostu chcą słuchać. Ciśnie się tu oczywisty przykład "Ona tańczy..." gdzie producentem wykonawcą i mikserem jest ta sama osoba a utwór zyskał ogromną popularność zgniatając wiele wysokobudżetowych produkcji. Tu kawał dobrej roboty nie kosztował nic - są tam wyłącznie emocje i wizja autora. Także wspomnianej rudej, która tańczy jak szalona, nie ma co się czepiać. Wokale mają sporo energii a razem z muzyką jest bardzo tanecznie. Właśnie - tanecznie, bo tak ma być! Sztuka polega tutaj na tym by stworzyć piosenkę maksymlanie prostą a zarazem trafiającą do słuchacza. 




Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Jimek » poniedziałek 19 sty 2015, 11:58


Trochę poszperałem na YT, to jedna z jego produkcji
https://www.youtube.com/watch?v=BbP4-FDwya4

nawet fajny kawałek gdyby nie ta piszczałka z portamento (nie cierpię takich rzeczy
brr)...

Polish english;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Jimek » poniedziałek 19 sty 2015, 11:58

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: chantizstudio » poniedziałek 19 sty 2015, 12:15

Polish english;)...

.......................



hehe dokładnie ;) , jak w komedii Miś

https://www.youtube.com/watch?v=FrFMBIOZm-g
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: laser777 » poniedziałek 19 sty 2015, 12:21


Oj Laser
Tu masz studio gdzie Pan Czadomen nagrywał i gdzie go wyprodukował "Mr Slide":
http://producent-muzyczny.pl/mr-slide
Kawałek mieszkania w bloku i trochę droższego analogowego sprzętu, który ma przyciągnąć potencjalnych klientów.
 
BTW. Chłop ma mieć sprawę w sądzie gdyż (oczywiście to pogłoska) nadużył praw do wokalu piosenkarzy, których nagrywał. Ech Polska ...

Co do Czadomana akurat nie miałem wątpliwości że nie powstał w najlepszym polskim studiu.

Pierwsze co zauważyłem W tym kawałku "Ruda tańczy..." ten pitchband czy jak to się nazywa?(jeśli nie pomyliłem pojęć)
jest zrobiony na czymś takim jak gross beat



djfarad02
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: djfarad02 » poniedziałek 19 sty 2015, 12:41

...

Pierwsze co zauważyłem W tym kawałku "Ruda tańczy..." ten pitchband czy jak to się nazywa?(jeśli nie pomyliłem pojęć)
jest zrobiony na czymś takim jak gross beat

...
 


pitchbend był w programach DAW był już co najmniej 12 lat temu (np. w Cubase). Można było uzyskać ten sam efekt, tyle że wtedy raczej nie używano go w ten sposób.


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: laser777 » poniedziałek 19 sty 2015, 12:47

djfarad

Tak masz trochę racji
Generalnie to jest muzyka na zwykłe prywatne imprezki typu 18stki gdzie są ludzie w różnym wieku
i każdy umie to tańczyć...bo przecież nie każdy będzie się potrafił bawić przy dubstepie
Jedne kawałki powstały po to by być optymistyczne i proste a inne po prostu do zabawy się średnio nadają
Ale nie każdy chce zrobić hit taki jak "Ona tańczy dla mnie" niektórzy po prostu chcą tworzyć muzykę taka jak im się podoba

Jak dla mnie akurat nowe popowe utwory jak np lady gagi,shakiry,jennyfer lopez są po prostu strasznie nudne choć perfekcyjnie wykonane
ale wolał bym słuchać "disco polo"


...

ODPOWIEDZ