EDM czy dalej disco polo?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: chantizstudio » piątek 16 sty 2015, 19:10

A jak skatalogować takie coś ?
https://www.youtube.com/watch?v=w15oWDh02K4

Itlao disco ?
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Zbynia » piątek 16 sty 2015, 22:37

Fallworm nie chciałem tego pisać ale miałem na końcu języka jako przykład właśnie majteczki w kropeczki heheheh
chociaż to jak na DP jeszcze jakiś poziom trzymało

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Zbynia » piątek 16 sty 2015, 22:42

...Fallworm nie chciałem tego pisać ale miałem na końcu języka jako przykład właśnie majteczki w kropeczki heheheh
chociaż to jak na DP jeszcze jakiś poziom trzymało...

moons nie masz racji - większość tego chłamu (tu masz rację) trzyma całkiem wysoki poziom wykonawczy i realizatorski

Zresztą DJOZD to bardzo dobrze zobrazował

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: ceres1x » piątek 16 sty 2015, 23:34

DP to jest zmierzch muzyki i tyle.
Dziwi mnie tylko, dlaczego tylu ludzi slucha tego gowna ?
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Zbynia » sobota 17 sty 2015, 00:05

Wóda, pusty łeb i brak przyszłości....

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: ceres1x » sobota 17 sty 2015, 00:10

...Wóda, pusty łeb i brak przyszłości.......

Hehehe, ladnie to ujales
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: moons » sobota 17 sty 2015, 00:19

Nie obraźcie się ale trochę mi to gwiazdorstwem jedzie i takim typowym obłudnym polakiem.


Tak się składa że często bywam na imrezach muzycznych typu popularnego. i często jest tak że, nie nie tu nie będzie nikt nam DP puszczał, przecież to syf, jak impreza nie klei się i to bez znaczenia ile poszło alkocholu, zaczynają się podchody do do szalonej i innych "klasyków" i pod koniec już nikt nie pamięta co było mówione na początku.


Trzeba też pewnie rozróżnić do czego dany utwór powstał, czy to kontemplacji w zaciszu adiofila czy do czegoś zupełnie innego.


 


Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: ceres1x » sobota 17 sty 2015, 00:58

...
Nie obraźcie się ale trochę mi to gwiazdorstwem jedzie i takim typowym obłudnym polakiem.

Tak się składa że często bywam na imrezach muzycznych typu popularnego. i często jest tak że, nie nie tu nie będzie nikt nam DP puszczał, przecież to syf, jak impreza nie klei się i to bez znaczenia ile poszło alkocholu, zaczynają się podchody do do szalonej i innych "klasyków" i pod koniec już nikt nie pamięta co było mówione na początku.

Trzeba też pewnie rozróżnić do czego dany utwór powstał, czy to kontemplacji w zaciszu adiofila czy do czegoś zupełnie innego.

 ...
 




Raczysz zartowac ?


Rozumiem ,ze masz na mysli popularne dyskoteki czy tam kluby disco, jak zwal tak zwal...


Akurat to nie ma nic wspolnego z muzyczna sztuka, tam wlasciciele sa nastawieni na zysk i na pijany/nacpany motłoch.Ida za tendencja, ktora obecnie jest taka, ze ludzie dobrze sie bawia przy DP, tak jak  kiedys bylo z  techno/trance i pochodnymi gatunku.


Dobra muzyka zostaje czesto niestety gdzies w niszy, bez odpowiedniej promocji praktycznie wybic sie jest bardzo trudno.



eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: laser777 » sobota 17 sty 2015, 02:51



https://www.youtube.com/watch?v=lbNBrfs-vvU#t=59

oraz typowy Dance from the west : dobór frazy wokalnej, głosu, miksu i estetyki
trafiony w 10. Czego nie można powiedzieć o polskiej produkcji powyżej(głownie mowa o
połączanie vocal - muzyka).

https://www.youtube.com/watch?v=ricmaGhkUBs#t=56

To było by lepsze porównanie
Polska vs Zachód

http://youtu.be/QRf5MBuAy6w

Zachodnia wersja jest po prostu bez kompromisowa widać że niczego nie poprawili darmową wtyczką.A polska jak by ktoś pracował na tym co po prostu ma...
Widać że w zachodniej produkcji z góry było wszystko założone...żadna ścieżka nie jest wciśnięta na siłę
a po za tym efekt dają świetnie zarejestrowane akustyczne instrumenty które po prostu brzmią ciężko i soczyście.

Wokal
Widać że nasza dziewczyna wczuła się w to o czym śpiewa ale wokal mógł by mieć że tak powiem więcej "pazura"
"Nie unikaj mego wzroku" nasycić oddechem i rozciągnąć niektóre słowa.
Bo to jest charakterystyczne dla DP wszystko jest zaśpiewane w prosty sposób jak by wokaliści nie wiedzieli że można śpiewać inaczej
99% ludzi nie znających się na muzyce tak by to wymyśliło.Choć jak na disco polo to nie najgorzej to nie pszczółka maja
A sam kawałek(mając na myśli ducha utworu)mi się podoba

A zachodnia produkcja jest wykonana super jednak jest to kolejny nudny amerykański pop z nudną melodią i nudnym wokalem(co prawda szkolonym)


A na zachodzie zarabiają więcej a sama muzyka lepiej się sprzedaje.
Więc sprzęt studyjny jest dla wszystkich dostępny
Taki niemiecki czy amerykański dzieciak po 2 miesiącach mikrofon który większość z nas nazywa profesjonalnym może sobie kupić za kieszonkowe

a behringer na zachodzie to już jest typowa zabawka


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: DJOZD » sobota 17 sty 2015, 08:45

Tylko błagam wszystkich. Nie zaczynamy rozmowy o sprzęcie. Nie te czasy kiedy sprzęt limitowal jakość jakość muzyki elektronicznej.

ODPOWIEDZ