EDM czy dalej disco polo?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Zbynia » sobota 17 sty 2015, 11:21

Sory moons - ja się szanuje podobnie jak swoje ucho
Jak słyszę takie takty w jakimś klubie to zwyczajnie wychodzę

ps.radia też nie słucham z tego samego powodu a i przy okazji nie odmóżdżam się tysiącem reklam tabletek na sranie czy problemów z brudem

Laser daruj sobie - jakoś dziwnym trafem przez lata i na bieda sprzęcie potrafiono robić porządne kawałki (realizatorsko i muzycznie)
A Behringera zostaw w spokoju bo to całkiem porządny budżetowy sprzęt a nie zabawka

Zresztą nie o sprzęt się rozchodzi bo ten akurat był dostępny zawsze i wcale nie w cenie samochodu

Marco2000
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 12 sie 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Marco2000 » sobota 17 sty 2015, 11:25


Zachodnia wersja jest po prostu bez kompromisowa widać że niczego nie poprawili darmową wtyczką.A polska jak by ktoś pracował na tym co po prostu ma...


Większych bzdur w życiu nie słyszałem , już widzę dyskotekową fokę jak zatrzymuje się w tańcu i nasłuchuje czy kompresja była z budżetowej wtyki czy krążka EiS.


To czy kawałek będzie DP czy EDM zależy tylko od kreatywności autora. Jeśli udało mu się wyprodukować aranż na poziomie to dogrywając wokal sam powinien już wiedzieć czy trąci to remizą czy nie.


Nierozumiem tylko skąd tyle nienawiści do słuchaczy disco polo. Może to zwylki zapracowani ludzie którzy nie mają czasu na ambitniejsze kawałki , nie chcą się zagłębiać , są poprostu szczęliwi że mogą zabawić się po całym tygodniu pracyu , potańczyć do jesteś szalona itp. Dlaczego wy chcielibyście decydować o tym czego mają słuchać ? Przecież muzyka disco polo była i tak skutecznie blokowana w mediach , poza Polsatem ,  a jednak prztrwała. Dziś wraz z łatwiejszym dostępem do internetu nabiera jeszcze większej popularności w swoim kręgach i nikt tego nie zatrzyma. Chcecie uszczęśliwiać ludzi na siłę ?


I przestańce się użalać nad swoją niedolą , o dobrej muzyce jaką przecież produkujecie i braku promocji. W czym problem ? przecież nie ogranicza Was sprzęt , nie grają Was polskie rogłośnie ? a to chamy jedne , pewnie się nie znają co dobre , a co z promocją w innych krajach ? dziś internet , nie trzeba już kaset demo do Berlina słać i co ? też nic ? 


To może w końcu warto zadać sobie pytanie po co to robię jak nikt tego nie chce słuchać. Nie raz warto robić dla samego siebie to też jest wyjście. Ale nazywać ludzi od pustych łbów zalanych wódą bez przyszłości na branżowym portalu to świadczy tylko o tym jakimi jesteście amatorami.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Zbynia » sobota 17 sty 2015, 11:34

Marco nie tłumacz prostactwa zapracowaniem bo znam wielu ciężko pracujących ludzi lubujących się w jazzie, klasyce czy nawet ariach operowych
DP to muzyka dla prostaków (sory jak kogoś to obraziło) - tak było jest i tak pozostanie

Co do pustych łów - byłeś na takiej imprezie?pojeźdź po remizach jak nie dowierzasz
Ja przedstawiłem tylko fakty
z nimi dyskutuj a nie oceniaj nas

ps.na imprezach techno tez mogę śmiało powiedzieć że połowa to ćpuny - nie jest tak?
a dalej to już szkoda komentować - błędne wnioski wyciągasz - bardzo błędne
rapu techno i folkloru też w mediach praktycznie nie ma
i artyzm sprowadziłeś do poziomu komercyjnej papki

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: fallworm » sobota 17 sty 2015, 11:42

Ła, ale się rozbujało
 
Sprzęt, wtyczki, dobry smak sratatata, kable w cenie samochodu.
 
Techniki dojścia do pewnych brzmień są różne i nie ma tak, że wymagają akurat takiego
toru, a nie innego.
Są ludzie którzy potrafią cuda zrobić bez pokoju z rackami do sufitu wypełnionego
sprzętem. W sumie sam myślę o wyprzedaży swojego ekwipunku, który kiedyś uważałem
 za użyteczny.

Ja proponuje po prostu nie patrzeć na "gatunek" tylko robić swoje. Ma brzmieć i być
dobre. Niech coś z tego pokolenia zostanie dla potomnych - by mogli mieć coś więcej ze
wspomnień niż Czadomen czy inne wytwory MR Slide'a

moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: moons » sobota 17 sty 2015, 13:11

@Marco2000, podpisuję się pod Twoim postem czterema łapami.


Czy to że w niedziele zjem mielonego oznacza że jestem prostakiem? Przecież krewetki czy jakiś innym małż jest bardziej wyrafinowany, smaczniejszy i bardziej modny od prostego mielonego.


A jesli już tak ktoś tak mocno klasyfikuje publiczność, to o ile sięga pamięcią niech sobie przypomni koncerty rockowe w latach 80 - 90 ja pamiętam i wiem że tamata publika też bardzo czesto nie pamiętała co i kto grał, a często na drugi dzień nawet nie pamiętała że byla na jakimś koncercie.


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: fallworm » sobota 17 sty 2015, 14:01

...A jesli już tak ktoś tak mocno klasyfikuje publiczność, to o ile sięga pamięcią niech sobie przypomni koncerty rockowe w latach 80 - 90 ja pamiętam i wiem że tamata publika też bardzo czesto nie pamiętała co i kto grał, a często na drugi dzień nawet nie pamiętała że byla na jakimś koncercie.... 
Mocne Ale jednak jest w tym prawda.
Ludzie zawsze "szufladkowali" ludzi, grupy ludzi. To ludzkie więc będzie i zawsze było. Ten robi to - to jest taki, ten robi co innego więc jest inny. Generalnie klasyfikacje wykonuje się z własnego położenia.
Poznałem kiedyś paru ludzi, którzy jedyną muzykę, którą uważają za stosowną to muzyka klasyczna, a najlepsze miejsce do jej odbioru to filharmonia. W ich przekonaniu każda inna muzyka to dno, które kaleczy słuch.
Więc dla każdego coś dobrego . Szuflada powstaje w miejscu w którym stoisz. Jest to forum dla wszystkich więc, dużo ludzi reprezentować może różne poglądy, czasem pewnie sporo odmienne, stąd dla grzeczności powstało powiedzenie "o gustach się nie dyskutuje"
Nazwaliśmy już gatunki i napisaliśmy co o nich myslimy, nie wiem czy jest sens dalej dzielić się poglądami ale... Ja lubie dzisiejsze disco polo, proste linie syntezatora, prosta samplowana "perkusja" zamieszanie na wokalu, jest energia.
Siła w prostocie - rusza masami ludzi - coś musi w tym być.

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy robimy coś dla nich (ludzi) czy dla siebie. Czy ma coś podobać się wszystkim czy tylko tym, którzy zrozumieją, że to jest lepsze.
Pomijając to, że zazwyczaj jednak robi się coś dla klienta

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: DJOZD » sobota 17 sty 2015, 14:17

......
Siła w prostocie - rusza masami ludzi - coś musi w tym być.
...


Prawda panie, prawda.

A gdzie leży różnica między prostotą a prostactwem?
Myślę że tam gdzie gdzie uprawia się muzykę tylko dla poklasku, pieniędzy i lansu. Słowo "tylko" ma kluczowe znaczenie. Bo artysta wtedy robi sztukę, kiedy ma ona również jakiś ponad osobisty cel lub cechuje się czymś wybijającym ponad przeciętność. Trudny temat, bo każdy może interpretować dowolnie. Jednak .... nikt nie zaprzeczy, prawda?

Sztuka i prostota wcale się ze sobą nie wykluczają - wręcz przeciwnie. W imię zasady mniej robi więcej.

Dobrze gdybyśmy w tej dyskusji może nie wchodzili w filozofię a skupili się na bardziej technicznej ocenie nagrań. Zresztą, może ja już podziękuję kolegom za rozmowę. Miłego weekendu.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: Zbynia » sobota 17 sty 2015, 21:31

moons trafiłeś z tym kotletem jak kulą w płot

to kompletnie nie ta bajka chłopie i muzyka nie ma kompletnie żadnego odzwierciedlenia do żarcia
no chyba że ten kotlet to zmielona świnia razem z kopytami i reszta odpadków gdzie mięsa masz 5% - tylko czy zjadłbyś cos takiego?

sam sobie odpowiedz

EDM to muzyka rozrywkowa często w świetnej aranżacji - DP to "muzyka" dla prostaków nie mająca w sobie kompletnie nic

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: laser777 » sobota 17 sty 2015, 23:59

Nie ważne czy chcesz robić EDM czy DP to jest to samo
Ale prędzej zaakceptuje cię mniej wybredne środowisko DP niż EDM

EDM i DP to jest to samo.Gatunek wywodzący się z muzyki House
Jak Ja próbował bym zrobić klasyczne Techno ale nie wyszło by mi tak jak kolegą z zachodu to było by
Techpolo?:-)

Ciekawe czy na forum był temat o "koko koko euro spoko?" bo nie byłem zarejestrowany tutaj jeszcze


Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: EDM czy dalej disco polo?

Post autor: ceres1x » niedziela 18 sty 2015, 00:13

...



I przestańce się użalać nad swoją niedolą , o dobrej muzyce jaką przecież produkujecie i braku promocji. W czym problem ? przecież nie ogranicza Was sprzęt , nie grają Was polskie rogłośnie ? a to chamy jedne , pewnie się nie znają co dobre , a co z promocją w innych krajach ? dziś internet , nie trzeba już kaset demo do Berlina słać i co ? też nic ? 

To może w końcu warto zadać sobie pytanie po co to robię jak nikt tego nie chce słuchać. Nie raz warto robić dla samego siebie to też jest wyjście. Ale nazywać ludzi od pustych łbów zalanych wódą bez przyszłości na branżowym portalu to świadczy tylko o tym jakimi jesteście amatorami....
 




Czy ktos sie tutaj uzala nad soba ?


Zeby nie bylo ,skoro komus ten gatunek pasuje to niech sobie slucha na zdrowie, dla kazdego cos innego...


Muzyka powinna cos przekazywac, a gatunek dp akurat nie wnosi nic, oprocz bardzo banalnych i prymitywnych tekstow, i dennej "muzyki" , wiec Zbychu dosc dosadnie sie wyrazil co moglo kogos obrazic.

eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

ODPOWIEDZ