Praca na 4 monitorach odsłuchowych równocześnie

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Praca na 4 monitorach odsłuchowych równocześnie

Post autor: ceres1x » środa 28 sty 2015, 21:49

Jako, ze doszly mi nowe monitory,sprobowalem z ciekawosci ustawienia kwadrofonicznego.
Z przodu graja A7X, a z tyłu RP6G3.
Jak wiadomo ,nie jest to kwadrofonia w sensie dosłownym , poniewaz dzwiek jest dwukanalowy.
Był to eksperyment, ale przyznam,ze wrazenia jak najbardziej pozytywne.
Szczegolowosc, glebia, i co oczywiste scena, to wszystko in plus.
Ciekawi mnie,czy ktos praktykuje takie rozwiazania ? (raczej tego nie widzialem u nikogo), i czy raczej taka praca prowadzic moze do zlych przyzwyczajen i nawykow?
Nie mam na mysli tylko odsluchu, lecz ciaglej pracy z materialem.
Jest sens tak pracowac?

Wzgledy ekonomiczne pomijam.
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Praca na 4 monitorach odsłuchowych równocześnie

Post autor: laser777 » środa 28 sty 2015, 22:26

A od metra jedne i drugie monitorki brzmią tak samo?
Raczej nie zgrają się fazowo i wprowadzą cię w błąd jak masz dwa i jeden by stał bliżej a drugi dalej to już występują przesunięcia fazowe i wprowadzają cię w błąd a co dopiero druga para za tobą?
ale wrażenie jest fajne ja miałem hi fi 5way mono 5 głośników z trzech stron i efekt był fantastyczny
tylko na dłuższą metę strasznie męczące

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Praca na 4 monitorach odsłuchowych równocześnie

Post autor: fallworm » piątek 30 sty 2015, 07:16

...Jako, ze doszly mi nowe monitory,sprobowalem z ciekawosci ustawienia kwadrofonicznego.
Z przodu graja A7X, a z tyłu RP6G3.
Jak wiadomo ,nie jest to kwadrofonia w sensie dosłownym , poniewaz dzwiek jest dwukanalowy.
Był to eksperyment, ale przyznam,ze wrazenia jak najbardziej pozytywne.
Szczegolowosc, glebia, i co oczywiste scena, to wszystko in plus.
Ciekawi mnie,czy ktos praktykuje takie rozwiazania ? (raczej tego nie widzialem u nikogo), i czy raczej taka praca prowadzic moze do zlych przyzwyczajen i nawykow?
Nie mam na mysli tylko odsluchu, lecz ciaglej pracy z materialem.
Jest sens tak pracowac?

Wzgledy ekonomiczne pomijam....
 




Pomijając względy akustyczne i całą fizykę.


Monitory i system monitorowania ma odzwierciedlać warunki konsumenckie. Jak by standardem było posiadanie przez każdego konsumenta proponowanego przez CIebie układu było standardem - wówczas ma to sens. Malowanie obrazu po ciemku, który ma być oglądany w pełnym świetle nie ma sensu.


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Praca na 4 monitorach odsłuchowych równocześnie

Post autor: fallworm » piątek 30 sty 2015, 07:16

......Jako, ze doszly mi nowe monitory,sprobowalem z ciekawosci ustawienia kwadrofonicznego. Z przodu graja A7X, a z tyłu RP6G3. Jak wiadomo ,nie jest to kwadrofonia w sensie dosłownym , poniewaz dzwiek jest dwukanalowy. Był to eksperyment, ale przyznam,ze wrazenia jak najbardziej pozytywne. Szczegolowosc, glebia, i co oczywiste scena, to wszystko in plus. Ciekawi mnie,czy ktos praktykuje takie rozwiazania ? (raczej tego nie widzialem u nikogo), i czy raczej taka praca prowadzic moze do zlych przyzwyczajen i nawykow? Nie mam na mysli tylko odsluchu, lecz ciaglej pracy z materialem. Jest sens tak pracowac? Wzgledy ekonomiczne pomijam.... 

Pomijając względy akustyczne i całą fizykę.
Monitory i system monitorowania ma odzwierciedlać warunki konsumenckie. Jak by standardem było posiadanie przez każdego konsumenta proponowanego przez Ciebie układu było - wówczas ma to sens. Malowanie obrazu po ciemku, który ma być oglądany w pełnym świetle nie ma sensu....

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Praca na 4 monitorach odsłuchowych równocześnie

Post autor: fallworm » piątek 30 sty 2015, 07:17

.........Jako, ze doszly mi nowe monitory,sprobowalem z ciekawosci ustawienia kwadrofonicznego. Z przodu graja A7X, a z tyłu RP6G3. Jak wiadomo ,nie jest to kwadrofonia w sensie dosłownym , poniewaz dzwiek jest dwukanalowy. Był to eksperyment, ale przyznam,ze wrazenia jak najbardziej pozytywne. Szczegolowosc, glebia, i co oczywiste scena, to wszystko in plus. Ciekawi mnie,czy ktos praktykuje takie rozwiazania ? (raczej tego nie widzialem u nikogo), i czy raczej taka praca prowadzic moze do zlych przyzwyczajen i nawykow? Nie mam na mysli tylko odsluchu, lecz ciaglej pracy z materialem. Jest sens tak pracowac? Wzgledy ekonomiczne pomijam.... 

Pomijając względy akustyczne i całą fizykę.
Monitory i system monitorowania ma odzwierciedlać warunki konsumenckie. Jak by standardem było posiadanie przez każdego konsumenta proponowanego przez Ciebie układu - wówczas ma to sens. Malowanie obrazu po ciemku, który ma być oglądany w pełnym świetle nie ma sensu.......

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Praca na 4 monitorach odsłuchowych równocześnie

Post autor: Zbynia » sobota 31 sty 2015, 02:09

Pieprzycie bez sensu i to kompletnego

kolego

praca w quadro które nie jest wykorzystywane od lat 80 (bo wtedy
był na to mikro boom i sławetny radmor) wymaga czterech identycznych odsłuchów
oczywiście równomiernie umieszczonych w pomieszczeniu
(oczywiście równomiernym)

ale mówię o quadro a nie stereo rozwalonym na kolejna parę(to bez większego sensu)

do zabawy kozak!!! i to gruby
a jak ktoś ma 5.1 a lepiej 7.1 to można szaleć

ale to zabawa

chyba że chcesz miksować w 5.1 i taki mieć materiał wyjściowy (co oczywiście nie oznacza że masz wykorzystywać centralny i sub - kwestia ustawień)


Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Praca na 4 monitorach odsłuchowych równocześnie

Post autor: ceres1x » sobota 31 sty 2015, 12:33


...

Towarzyszu...
Pisalem o ustawieniu monitorow jak w kwadro, a nie o pracy w kwadrofonii.
Wiem na czym to polega, i nie bylo to moim celem,lecz z okazji iz mialem 4 monitory eksperymentem,ktory mial dosc pozytywne odniesienie w stosunku do pracy na 2 monitorach.

OT.Edycja postow jest chyba krokiem milowym w dziejach tego forum
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Praca na 4 monitorach odsłuchowych równocześnie

Post autor: Zbynia » sobota 31 sty 2015, 16:53

Ceres1x

To akurat nie było do ciebie bo widać już po pierwszym poście że wiesz o co chodzi - szkoda że reszta pierdzieli takie smuty że szok

Co do samej pracy - nieco to męczące (miałem okazję się również pobawić w ten sposób
jednak już odsłuch jest dość ciekawym doświadczeniem

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Praca na 4 monitorach odsłuchowych równocześnie

Post autor: laser777 » sobota 31 sty 2015, 18:31

...Ceres1x

To akurat nie było do ciebie bo widać już po pierwszym poście że wiesz o co chodzi - szkoda że reszta pierdzieli takie smuty że szok


Ale chyba nie ja?
Ja bawiłem się w coś podobnego w dolby tyle że ja miałem głośniki rozstawione do 180 stopni i męczyło słuch bo sam nie wiedziałem którego głośnika mam słuchać
Fajna zabawa

Ale co to za monitoring jak do jednej pary głośników odwrócisz się plecami? dźwięk trafia do ucha stłumiony
choć nastrojony jest tak jak przednia para
chyba że chodzi o jakąś specjalną scenę to tak
Ja tak to widzę ale nie wiem co robiono 70 lat temu?


ODPOWIEDZ