Przyszłość AKAI MPC - iść w to?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Przyszłość AKAI MPC - iść w to?

Post autor: lakiernik » piątek 27 mar 2015, 07:58




A gdybym chciał teraz podjąć męską decyzję i przeskoczyć na inną stację standalone - taką, która ma perspektywy dalszej produkcji, to jaki sprzęt powinienem wziąć pod uwagę?(Na innym forum zwrócono mi uwagę na Yamahę RM1x. Zrobiła na mnie spore wrażenie, ale - znowu. Sprzęt o zamkniętej historii...  :( )...








Napisz jakie masz potrzeby, jesli chcesz oganiać zewnętrzne maszyny przez MIDI (sekwencer) to Sequentix Cirklon. Ja do tych potrzeb mam kilka różnych maszyn Elektrona (Octartrack, MachineDrum, Monomachine - mają sekwencery MIDI i to bardzo zaawansowane z lokowaniem parametrów CC dla każdego kroku w dziecinnie prosty sposób.
Co do nowego MPC niech i to będzie na Windowsie. Jest szansa że i tak bedzie pewniejsze niż notebook.
MPC 4000 nadal na aukcjach trzyma cenę około 4 - 5 tys. I dobrze bo to kawał maszyny.
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Boonk
Posty: 9
Rejestracja: środa 25 mar 2015, 00:00

Re: Przyszłość AKAI MPC - iść w to?

Post autor: Boonk » piątek 27 mar 2015, 16:42





Napisz jakie masz potrzeby, jesli chcesz oganiać zewnętrzne maszyny przez MIDI (sekwencer) to Sequentix Cirklon. Ja do tych potrzeb mam kilka różnych maszyn Elektrona (Octartrack, MachineDrum, Monomachine - mają sekwencery MIDI i to bardzo zaawansowane z lokowaniem parametrów CC dla każdego kroku w dziecinnie prosty sposób.



Podstawowe sprawy (poza niezależnością od komputera) to:

- Przynajmniej 16 kanałów MIDI przypisywalnych do tracków (choć 2x 16 jak w MPC1000 jak najbardziej pożądane. Nie będą się nudziły, jak znam życie.
- Podział na zarówno sekwencje jak i tracki z możliwością wyciszania tracków w łatwy sposób (głównie do tworzenia wariacji podczas grania na żywo).
- Możliwość ustalania różnego metrum dla sekwencji i różnych długości sekwencji.

Ostatnia sprawa dotyczy w zasadzie samplingu: bardzo sobie chwalę możliwość przypisania danych dźwięków do 2 różnych outputów, ale głównie jednak w tym wątku chodzi mi o sprawy sekwencerowe.
 


Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Przyszłość AKAI MPC - iść w to?

Post autor: lakiernik » piątek 27 mar 2015, 23:05

...
Napisz jakie masz potrzeby, jesli chcesz oganiać zewnętrzne maszyny przez MIDI (sekwencer) to Sequentix Cirklon. Ja do tych potrzeb mam kilka różnych maszyn Elektrona (Octartrack, MachineDrum, Monomachine - mają sekwencery MIDI i to bardzo zaawansowane z lokowaniem parametrów CC dla każdego kroku w dziecinnie prosty sposób.

Podstawowe sprawy (poza niezależnością od komputera) to:- Przynajmniej 16 kanałów MIDI przypisywalnych do tracków (choć 2x 16 jak w MPC1000 jak najbardziej pożądane. Nie będą się nudziły, jak znam życie.- Podział na zarówno sekwencje jak i tracki z możliwością wyciszania tracków w łatwy sposób (głównie do tworzenia wariacji podczas grania na żywo). - Możliwość ustalania różnego metrum dla sekwencji i różnych długości sekwencji.Ostatnia sprawa dotyczy w zasadzie samplingu: bardzo sobie chwalę możliwość przypisania danych dźwięków do 2 różnych outputów, ale głównie jednak w tym wątku chodzi mi o sprawy sekwencerowe. ...



W takim razie Cirklon albo Octatrack.
Oczywiście jeśli mowa o urządzeniach obecnie produkowanych i rozwijanych.

Cirklon jest czystym sekwencerm, Octatrack to 8 track sampler/sekwencer + 8 sekwencer.
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Boonk
Posty: 9
Rejestracja: środa 25 mar 2015, 00:00

Re: Przyszłość AKAI MPC - iść w to?

Post autor: Boonk » sobota 28 mar 2015, 02:08




W takim razie Cirklon albo Octatrack.
Oczywiście jeśli mowa o urządzeniach obecnie produkowanych i rozwijanych.

Cirklon jest czystym sekwencerm, Octatrack to 8 track sampler/sekwencer + 8 sekwencer.
...
 



Wielkie dzięki! 
Przyjrzałem się i ten Cirklon to naprawdę to, czego potrzebuję. :)
Widzę, że kiepskawo z jego dystrybucją w Polsce, ale i tak chwilkę będę musiał poodkładać na niego, więc i kanał dostępu znajdę.

Bardzo dziękuję! 


Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Przyszłość AKAI MPC - iść w to?

Post autor: Arkana_Flow » poniedziałek 06 kwie 2015, 01:06

serio ten soft mpc tak się krzaczy?



Parę tygodni temu zainstalowałem wersję 1.8 no i porażka.. w 70% przypadków przy edycji sampla ekranik się krzaczy, normalnością jest że znikają przyciski trim, chop a często również sama fala, i wtedy cała praca edycyjna idzie na marne bo nie da się tego odratować, pady się blokują. Sterowniki i soft chyba głęboko się zakorzeniają w systemie ponieważ po downgradzie do 1.7 mam wciąż problemy, mniejsze, ale raz na jakiś czas coś się zawiesi. Dostałem od Akai wiadomość ze jest już nowa wersja 1.8.2 która ponoć jest stabilna ale jeszcze jej nie zainstalowałem. Zrobię to na dniach a jak nie zadziała to reinstalka Windowsa i powrót do 1.7.


Mały off-top i update mojej wypowiedzi, zainstalowałem sterowniki 1.8.2 i jest mega stabilnie, do tego zmieniono wiele opcji na mega plus ;) kocham tą maszynkę ;) mimo, że wielu mówi, że to tylko soft i sterownik midi to przepuściłem przez nią wczoraj nagraną w studio gitarę i brzmi ona zupełnie inaczej ;)


I love it ;)

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

ODPOWIEDZ