RME HDSP - co do tego?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

RME HDSP - co do tego?

Post autor: Arkana_Flow » wtorek 15 gru 2015, 19:26

Cześć trochę laikowate pytanie mam.

Chcę wymienić mojego scarletta 2i2 USB na jakieś RME na pci/pcie. Może hamerek 9632 lub coś z nowszych rzeczy. Problem jest ze do wewnętrznej karty potrzebny jest jakiś klocek . Jedyne co potrzebuje to dwóch dobrych preampow (1 z phantomem), 2 wejść instrumentalnych jednego hZ do gitary, 4 inputy i 4 outputy + fajnie jakby było wejście gramofonowe typu cinch..

I teraz problem jakie urządzenie zewnętrzne podłączyć do tego? czy może być to tylko firmy rme czy niekoniecznie? Nie chciałbym narazie bawić się w oso ne preampy etc bo to trochę kosztowna sprawa.. szukam jakiegoś jednego klocka którego podłączenie do karty i który pozwoli mi na podłączenie paru instrumentów, gramofonu i mikrofonów..

Co byście polecieli w rozsądnych cenach? A może jakiś mikser? Jednak wolałbym coś mniejszego..

Sorki za laickie pytanie ale nie miałem styczności z interfejsami na pci pcie i nie wiem jak to ogarnąć

Pozdrawiam
Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: RME HDSP - co do tego?

Post autor: Arkana_Flow » wtorek 15 gru 2015, 19:43

A może zupgradeowac mojego soundcrafta compact 4 do wersji 10 (mam okazję kupić w fajnej cenie) i jego podłączyć do RME? muszę tylko zrobić research na temat preampow w compact10. Myślałem też o EMU 1616m zamiast RME.. Ale wiem że docelowo chciałbym RME więc czy jest sens.. zależy mi na stabilności, coś mam w kompie zrabane z portami USB i jest tragedia..
Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: RME HDSP - co do tego?

Post autor: Jimek » wtorek 15 gru 2015, 22:29

Może coś w tym stylu....?
http://us.focusrite.com/mic-pres/octopre-mkii/images

kablem adat wchodzisz do karty i gotowe
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: RME HDSP - co do tego?

Post autor: Arkana_Flow » wtorek 15 gru 2015, 22:40

...Może coś w tym stylu....?
http://us.focusrite.com/mic-pres/octopre-mkii/images

kablem adat wchodzisz do karty i gotowe...

Też myślałem o tym octopre ;) rozsądna cena i wygląda na solidny sprzęt

A jakbyście rozwiązali sprawę kontroli głośności monitorów, odsłuchu słuchawkowego i podpięcia gramofonów jesli chodzi o RME i EMU??
Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: RME HDSP - co do tego?

Post autor: Arkana_Flow » środa 16 gru 2015, 02:58

yo yo yo trochę się pośpieszyłem z postem, za co przepraszam bardzo szanownych kolegów

Przeczytałem manuale i RME i EMU, wiem już co z czym się je.
Jako, że mam okazje tanio nabyć EMU1212m PCI (bez microdocka) to tak też zrobiłem (zostanie trochę kasy na święta:) Narazie podłącze do niego SC4 jako, że same plusy ma ten mikser jak dla mnie i będę szukać powoli czegoś na ADAT, a w niedalekiej przyszłości pewnie zainwestuje w RME jako, że ta latencja i stabilność bardzo do mnie przemawiają ;)

Jeśli ktoś tu moderuje to proszę o usunięcie tego tematu bo to śmietnik jest

pozdrawiam
Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

ODPOWIEDZ