iLok 2 - news roku

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: PWA » czwartek 31 gru 2015, 16:09

...Mam do Was pytanie. Do ludzi zajmującymi się szeroko pojętym audio we wszelakich jego aspektach. Braliście kiedykolwiek kasę zarobioną na pirackim sofcie? Znacie kogoś kto ma takie pomysły? Kto poważnie działając w tej branży bawi się w ogóle w piraty? Pytam poważnie. Znacie kogoś takiego?
Ja nie znam i mówiąc szczerze zastanawiam się skąd obawa że producenci software audio tak wiele stracą. Może jestem naiwny jak cholera ale wydaje mi się że każdy kto zajmuje się tym na poważnie kupi narzędzia audio jakich potrzebuje i na jakie go stać. Jeśli go nie stać to będzie pracował na darmowych narzędziach... Jeśli się mylę to sprowadźcie mnie na ziemię....

Ja mam cały soft legalny i nie wyobrażam sobie pracy na piratach... jeżeli mnie nie stać w danym momencie na jakieś oprogramowanie, to kupuję je wtedy, kiedy mam pieniądze.
Natomiast to wszystko zależy od zasobności społeczeństwa i jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, że niektórych ludzi (w mniej zamożnych krajach niż Polska)zwyczajnie nie stać na wydanie kilkuset dolarów na oprogramowanie, ponieważ jest to ich 1/2 roczny dochód.
Jeżeli przypomnimy sobie lata 90-te, to i w naszym kraju większość softu to były piraty... dodam, że ja również ich wtedy używałem
Niestety, ale na tę sprawę trzeba patrzeć globalnie i nie ograniczać się tylko do bardziej zamożnych społeczeństw. Pamiętaj również, że ten rynek, to tak naprawdę rynek niszowy jeżeli chodzi o branżę IT w skali świata i w związku z tym spadek przychodów na poziomie 20% (ze względu na pirackie kopie) dla firmy X może oznaczać jej koniec.

Awatar użytkownika
Mu_
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: Mu_ » piątek 01 sty 2016, 00:56

[...]
cyt''Chodzi o to dlaczego ludzie używają legalnych kopii.Proste, bo
nielegalnych nie ma ''

Nie.

Używają legalnych przede wszystkim bo:
a Mają tym samym support
b Mają tym samym wersję stabilną ''bez ulepszaczy''
c Pracują w studio i muszą mieć wszystko na legalu
d Ponieważ są dorośli i zależy im na wspieraniu producenta
[...]

Pominąłeś grupę ludzi, którzy nie kradną, bo są uczciwi.
Ja się na przykład do tej grupy zaliczam i całe to gadanie, że programy są za drogie, uważam za pieprzenie.
Jest cała masa darmowego softu dle kompletnej biedy.
Jest cała masa taniego softu ze zniżkami dla biednego żaka.
Są wreszcie programy i biblioteki o cenie umiarkowanej, no i są też towary bardzo drogie.
Taki na przykład GPO czy Moroslav, to jak się dobrze trafi to jest to ok. 400-500 PLN
Jest to paczka fajek co drugi lub trzeci dzień przez dwa-trzy miesiące. Masa ludzi jest po prostu zachłanna, chciwa, nie zdyscyplinowana, nie potrafi czekać lub podpada pod kategorię: "złodziejskie nasienie".
A ja mam GPO, Miroslava, EWQL CCCP (na raty) Notiona 4 i 5 (z London Symphonic Orchestra na pokładzie) no i Cubase 7 Elements oraz Cubase Pro 9. ;)
Jakim cudem ta dziewiątka???? Zapytacie - ano takim, że równiez na raty wziąłem UG z Cubase Elements na wersję pełną w wersji 7 i czeka od roku czy półtora w pudełku nieaktywowana na nadejście dziewiątki, a ja w tym czasie, cierpliwie uczę się obsługi wersji prostszej. :)
A co z VSL, Symphobiami itp. zapytacie? Nie mam, bo mnie nie stać, ale nie kradnę, tak samo jak nie włamuję się sąsiadowi do jego beemki i jeżdżę sobie spokojnie swoim golfem, na którego mnie stać...
I tym akcentem kończę swoje wywody. ;)

Do Siego Roku. :)
Kompozytor. W pełni wyposażony użytkownik wyłącznie legalnego oprogramowania i bibliotek muzycznych.

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: adn_01 » piątek 01 sty 2016, 13:58

...Mam do Was pytanie. Do ludzi zajmującymi się szeroko pojętym audio we wszelakich jego aspektach. Braliście kiedykolwiek kasę zarobioną na pirackim sofcie? Znacie kogoś kto ma takie pomysły? Kto poważnie działając w tej branży bawi się w ogóle w piraty? Pytam poważnie. Znacie kogoś takiego?
Ja nie znam i mówiąc szczerze zastanawiam się skąd obawa że producenci software audio tak wiele stracą. Może jestem naiwny jak cholera ale wydaje mi się że każdy kto zajmuje się tym na poważnie kupi narzędzia audio jakich potrzebuje i na jakie go stać. Jeśli go nie stać to będzie pracował na darmowych narzędziach... Jeśli się mylę to sprowadźcie mnie na ziemię....
 



Mocno byś się zdziwił, kto z tzw. ekstraklasy (nie tylko u nas) używa krakowanego softu, nawet mając go już kupionego...


ODPOWIEDZ