iLok 2 - news roku

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: chantizstudio » wtorek 22 gru 2015, 18:15

Sprawa jest w gruncie rzeczy prosta jak budowa cepa. Znam bardzo wiele
osób, które nie kupują softu, który wymaga iLoka, bo uważają to za upierdliwe,
niewygodne itd. Kiedy Lennard Addink, chciał Sylentha 2 zabezpieczyć ilokiem, był tak
mocny opór LEGALNYCH użytkowników, że sam przyznał, że to był głupi pomysł. Arturia
kompletnie zrezygnowała z tego typu zabezpieczenia. Kiedy właściciele Ohm Force
zostali zapytani w wywiadzie, o piractwo (a ich wtyki są mocno piracone),
stwierdzili, że obecnie jedynym racjonalnym działaniem jest odpowiednia polityka
cenowa i promocje, a nie nieefektywne zabezpieczenia, które mogą utrudniać życie ich
użytkownikom. I OHM FORCE, też jakoś nie pada...

cyt''Chodzi o to dlaczego ludzie używają legalnych kopii.Proste, bo
nielegalnych nie ma ''

Nie.

Używają legalnych przede wszystkim bo:
a Mają tym samym support
b Mają tym samym wersję stabilną ''bez ulepszaczy''
c Pracują w studio i muszą mieć wszystko na legalu
d Ponieważ są dorośli i zależy im na wspieraniu producenta

Poza tym rynek jest tak naszpikowany, jest taka konkurencja, że zawsze znajdzie się
jakaś alternatywa wobec tego, czego ''nie ma'' na warezach. Innymi słowy: jeśli ktoś
nie znajdzie czegoś na warezach, to sobie znajdzie zamiennik, a nawet jakby to czego
szukał, kosztowało na stronie producenta czy w sklepie 10 dolców, to i tak nie kupi.



cyt''Co do NI, nie znam prawie nikogo kto kupuje pohedyncze wtyczki od NI. Wszyscy
maja Komplete. I żeby nie było, nie chodzi mi o polemikę. Raczej o punkt widzenia
''

A ja znam bardzo wielu, ponieważ NI co jakiś czas ma promocje na wybrane produkty. No
i coroczne minus 50 procent w listopadzie.
Sam nie mam Komplete, a mam NI MASSIVE, FM8, ABSYNTH5 - właśnie kupione na
listopadowych promocjach. A to że są chętni na pojedyncze wtyki, świadczy też fakt,
że jak NI robi promocje w listopadzie, to czasem aż strona im się wiesza z
przeładowania.
Bo widzisz, kluczem do sukcesu jest polityka cenowa/marketing/promocje, a nie
upierdliwe zabezpieczenia i wielu producentów to bardzo dobrze wie.


I nie bierz moich postów jako atak na Ciebie, bo tak nie jest. Po prostu od Ciebie
wymagam więcej na tym portalu, bo jesteś zbyt inteligentny i doświadczony, by
powtarzać mity... Gdyby takie rzeczy jak Ty w tym wątku piszesz,
pisał jakiś bajkopisarz (typu fallworm-a )to bym machnął ręką.

pzdr



Wesołych Świąt.
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: DJOZD » wtorek 22 gru 2015, 20:44

Ależ zgadzam się z tobą. Myślęt też że nadal lepszym zabezpieczeniem jest iLock niż hardware. A firmy rządne pewnych dochodów, oferując porządny soft bez kompleksów ponad większości konkurencji pójdą znowu tą drogą którą uważam za totalny nonsens.

Dziękuje i nawzajem - Wesołych Świąt

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: chantizstudio » wtorek 22 gru 2015, 21:38

...Ależ zgadzam się z tobą. Myślęt też że nadal lepszym zabezpieczeniem jest iLock niż
hardware. A firmy rządne pewnych dochodów, oferując porządny soft bez kompleksów ponad
większości konkurencji pójdą znowu tą drogą którą uważam za totalny nonsens.


To wtedy na wolnym rynku pojawią się nowi, którzy tę lukę zapełnią. Ale moim zdaniem
przejście na hardware tych firm raczej nie będzie mieć miejsca, tak jak nie porzuca się
samochodów na rzecz furmanek.
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: perfektsound » wtorek 22 gru 2015, 23:56

...@Pytajny
Twój post jest samo w sedno.
Każde zabezpieczenie wcześniej czy później zawsze zostanie złamane. Także nie ma się co dziwić. ...
 


Póki co Codemeter nie został złamany. Ja mam Reasona na donglu właśnie zabezpieczonego w tym systemie.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: DJOZD » środa 23 gru 2015, 10:06

......@Pytajny Twój post jest samo w sedno. Każde zabezpieczenie wcześniej czy później zawsze zostanie złamane. Także nie ma się co dziwić. ... 
Póki co Codemeter nie został złamany. Ja mam Reasona na donglu właśnie zabezpieczonego w tym systemie....

Tutaj sytuacja jest dość komiczna w przypadku np. Samplitude. Również mam codemeter , który rzeczywiście nie został jeszcze złamany ale ... Magix oferuje ten sam soft w wersji digital który jest złamany. Wnioski oczywiste

Awatar użytkownika
przedwczoraj
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 07 sty 2003, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: przedwczoraj » środa 23 gru 2015, 10:39

"Po prostu od Ciebie wymagam więcej na tym portalu, bo jesteś zbyt inteligentny i doświadczony, by
powtarzać mity..."

Może odpuśćmy sobie takie szyte grubymi nićmi manipulacje w poważnych dyskusjach - ktoś ma inne zdanie niech go broni z cała energią i nie ma co w ten sposób osłabiać tonu wypowiedzi oponenta.

"Ja zawsze kupuje programy, które nie wymagają Iloka- tak dla zasady. A tak to kupuje
tylko soft który albo wymaga seriala, albo tak jak NI,
ma własny nieIlokowy sposób zabezpieczenia."

Hobbistycznie możliwe, w większości działalności pro audio już nie.

Mnie w ostatnich latach Ilok dobijał ilością błędów wymuszających restart systemu. W najgorszym okresie zdarzył mi się dzień, że robiłem to wielokrotnie ponad godzinę. Dobrze, że poprawki uporały się z problemem, ale nawet teraz raz na jakiś czas to się zdarza. Tęsknię za czasami, gdy do uwierzytelniania wystarczało samo usb bez softu.


Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: chantizstudio » środa 23 gru 2015, 10:53

''Może odpuśćmy sobie takie szyte grubymi nićmi manipulacje w poważnych dyskusjach -
ktoś ma inne zdanie niech go broni z cała energią i nie ma co w ten sposób osłabiać
tonu wypowiedzi oponenta.''


Grubymi nićmi szyta prowokacja.... Jasne! Odkryłeś mnie!







''Hobbistycznie możliwe, w większości działalności pro audio już nie.''


No ciekawych rzeczy się dowiaduje na tym portalu...



''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: Pytajny » środa 23 gru 2015, 17:44

...
"Ja zawsze kupuje programy, które nie wymagają Iloka- tak dla zasady. A tak to kupuje
tylko soft który albo wymaga seriala, albo tak jak NI,
ma własny nieIlokowy sposób zabezpieczenia."

Hobbistycznie możliwe, w większości działalności pro audio już nie.
...

Bez przesady.

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: adn_01 » środa 30 gru 2015, 01:27

......
"Ja zawsze kupuje programy, które nie wymagają Iloka- tak dla zasady. A tak to kupuje
tylko soft który albo wymaga seriala, albo tak jak NI,
ma własny nieIlokowy sposób zabezpieczenia."

Hobbistycznie możliwe, w większości działalności pro audio już nie.
...

Bez przesady....
 


=====


oczywiście nie ma co wspierać piractwa. ale przychylam się do zdania, że jako legalny użytkownik mam gorzej niż pirat. udowadnianie, że nie jestem złodziejem jest męczące.


i tu podoba mi się np. polityka cenowa i zabezpieczeniowa u-he czy apple, chociaż odmiennie to rozwiązano to upierdliwe nie jest. 


Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: iLok 2 - news roku

Post autor: Blaviken » czwartek 31 gru 2015, 11:47

Mam do Was pytanie. Do ludzi zajmującymi się szeroko pojętym audio we wszelakich jego aspektach. Braliście kiedykolwiek kasę zarobioną na pirackim sofcie? Znacie kogoś kto ma takie pomysły? Kto poważnie działając w tej branży bawi się w ogóle w piraty? Pytam poważnie. Znacie kogoś takiego?
Ja nie znam i mówiąc szczerze zastanawiam się skąd obawa że producenci software audio tak wiele stracą. Może jestem naiwny jak cholera ale wydaje mi się że każdy kto zajmuje się tym na poważnie kupi narzędzia audio jakich potrzebuje i na jakie go stać. Jeśli go nie stać to będzie pracował na darmowych narzędziach... Jeśli się mylę to sprowadźcie mnie na ziemię.
www.blaviken.com

ODPOWIEDZ