Zmodyfikowany wizualnie Korg M3 - jaka wartość rynkowa?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Zmodyfikowany wizualnie Korg M3 - jaka wartość rynkowa?

Post autor: AkselPL » środa 30 lis 2016, 19:15

Witam

Zastanawiam się nad sprzedażą swojego Korga M3-73 z radiasem na pokładzie, wgrane są wszystkie płatne kombinacje z karma-lab, oraz wszelkie programy i kombinacje użytkowników z forum karma-lab. Przerobienie urządzenia kosztowało mnie trochę pracy i zastanawiam się ile mógłbym dostać kasiorki za niego, nie koniecznie na polskim rynku.


Są miejsca gdzie fabrycznie w ogóle nie było podświetlania, więc musiałem wyrzeźbić to i owo.


Projektując modyfikację starałem się w miarę użytecznie to wszystko zrobić, stąd np banki I-F i U-F są na biało gdyż one są zablokowane tylko dla Radiasa, podobnie przyciski funkcyjne każdy w innym kolorze itd.


Jak wygląda modyfikacja? Jak poniżej


https://www.youtube.com/watch?v=iAWPc1DWlck


a tutaj bardziej aktualny gdzie dodałem jeszcze folię maskującą:


https://www.youtube.com/watch?v=5t1lBrISN2I


Co myślicie jestem wstanie na tym coś zarobić? Generalnie chciałbym przenieść się na Kronosa i stąd pomysł, jednak jeśli mam go sprzedać w cenie jak zwykłe M3 to dziękuję bardzo:)


Pozdrawiam


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Zmodyfikowany wizualnie Korg M3 - jaka wartość rynkowa?

Post autor: KAFEL » czwartek 01 gru 2016, 16:08

Jak dla mnie to skutecznie obniżyłeś jego wartość rynkową niestety. Skupił być się raczej na wymianie powycieranych przycisków a nie na obrzydliwej okleinie która pasuje jak pięść do gęby M3. Totalne nieporozumienie

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Zmodyfikowany wizualnie Korg M3 - jaka wartość rynkowa?

Post autor: AkselPL » czwartek 01 gru 2016, 20:22

Electriba sprzedałem na licytacji na ebayu za 3.500zł na nasze.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Zmodyfikowany wizualnie Korg M3 - jaka wartość rynkowa?

Post autor: funkofil1 » piątek 02 gru 2016, 23:03

"Co myślicie jestem wstanie na tym coś zarobić?"


Myślę, że nie.



Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmodyfikowany wizualnie Korg M3 - jaka wartość rynkowa?

Post autor: gores » sobota 03 gru 2016, 11:31

Ja pierniczę, dlaczego ludzie częściej dzielą się jadem niż pozytywami? Was też tak każdy w około demotywuje?? Nie słuchaj tych zgorzkniałych pesymistów. Wystaw klawisz na aukcje i będziesz wiedział dużo więcej na ten temat momentalnie. Przeróbki seryjnych klawiszy jak dla mnie spoko pomysł! Też trzeba mieć umiejętności i zacięcie aby robić takie rzeczy, ja trzymam kciuki. Czuję, że klawisz pójdzie za 10k Euro :D


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zmodyfikowany wizualnie Korg M3 - jaka wartość rynkowa?

Post autor: Zbynia » niedziela 04 gru 2016, 01:35

Bo patrzą pod siebie?Niektóre elementy zyskują inne nie (okleina która ma swoje plusy)

ciężko powiedzieć - komuś podpasuje to zapłaci więcej - szczególnie jak modyfikacja podniesie uzyteczność

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmodyfikowany wizualnie Korg M3 - jaka wartość rynkowa?

Post autor: gores » niedziela 04 gru 2016, 10:41


Niekoniecznie musi to być użyteczność. Szejkowie arabscy kupują Lambo i oklejają je diamentami, ciężko tutaj mówić o użyteczności :) Tutaj bardziej chodzi o posiadanie czegoś ekstra - tak mi się wydaje :) Fajnie gdyby wraz z tuningiem wizualnym jeszcze jakoś silnik podrasować w takim klawiszu :D Ja zamawiam do mojego korga wavestation okleinę z sierści tygrysa!


Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Zmodyfikowany wizualnie Korg M3 - jaka wartość rynkowa?

Post autor: funkofil1 » poniedziałek 05 gru 2016, 21:39

Jakim jadem?? Człowiek pyta czy naszym zdaniem zarobi na tym tuningu.... więc moim SUBIEKTYWNYM zdaniem nie zarobi. Jak ktoś da mu za to 1 zylion EU to jego sprawa.

ODPOWIEDZ