Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Marzanna
Posty: 4
Rejestracja: sobota 14 sty 2017, 00:00

Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: Marzanna » sobota 14 sty 2017, 08:07

Maja córka gra na pianinie. Do tej pory codziennie po szkole "powszechnej" jeździła do muzycznej i tam ćwiczyła. Chcę jej w końcu kupić instrument do domu, ale ceny są bardzo różne. Widziałam takie za 2000 i za 20000. Czy do nauki warto kupić na ten drogi się porywać.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: Akton » sobota 14 sty 2017, 12:48

...Maja córka gra na pianinie. Do tej pory codziennie po szkole "powszechnej" jeździła do muzycznej i tam ćwiczyła. Chcę jej w końcu kupić instrument do domu, ale ceny są bardzo różne. Widziałam takie za 2000 i za 20000. Czy do nauki warto kupić na ten drogi się porywać. ... 


Odpowiedź należy wyłącznie do Ciebie, bo to właśnie Ty wiesz najlepiej, czy córcia rokuje jakieś muzyczne nadzieje na przyszłość. Tak czy inaczej nie ma sensu skazywać ją na jakieś taniutkie cośtam, z drugiej strony - 20.000 to trochę dużo (no chyba że nie stanowi to dla Ciebie żadnej bariery finansowej). Dla mnie osobiście alternatywą byłoby stacjonarne pianino cyfrowe - oczywiście niezłe, w granicach 5.000. Ma pełną fortepianową klawiaturę, dobre brzmienia, świetną artykulację (ważne),nie trzeba go stroić lub też naprawiać, a poza tym jest wielofunkcyjne. No i w przypadku ewentualnego niepowodzenia artystycznego córci w przyszłości można je zawsze sprzedać łatwiej, niż pianino akustyczne.


Oczywiście decyzja należy wyłącznie do Ciebie :)


Pozdrawiam.


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: funkofil1 » sobota 14 sty 2017, 21:43

...Maja córka gra na pianinie. Do tej pory codziennie po szkole "powszechnej" jeździła do muzycznej i tam ćwiczyła. Chcę jej w końcu kupić instrument do domu, ale ceny są bardzo różne. Widziałam takie za 2000 i za 20000. Czy do nauki warto kupić na ten drogi się porywać. ...



Jeśli sama nie jesteś w stanie ocenić tej potrzeby to najlepszy ogląd ma tu chyba nauczyciel dziecka.

wielkiali
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 16 cze 2016, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: wielkiali » poniedziałek 16 sty 2017, 09:47

Ważnym jest by dziecko miało do ćwiczenia instrument dobrej klasy. Po pierwsze taki instrument dobrze brzmi, po drugie ma precyzyjniejszy mechanizm klawiatury i granie na takim instrumencie sprawia o wiele więcej radości. Najlepszym do ćwiczenia dla ucznia szkoły muzycznej jest instrument akustyczny i to każdy profesor fortepianu przyzna. Klawiatura pianina cyfrowego nie jest tak doskonała chyba, że zdecydujemy się na pianino hybrydowe. W tych instrumentach jest pełny mechanizm młoteczkowy i klawiatura jest taka sama jak w akustykach. Ceny tych instrumentów zaczynają się mniej więcej od 12 tys. wzwyż.

Marzanna
Posty: 4
Rejestracja: sobota 14 sty 2017, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: Marzanna » wtorek 17 sty 2017, 16:23

A czy te hybrydowe pianina powiedzmy za 12000 zł, są znacznie lepsze od takiego zwykłego cyfrowego powiedzmy za 5 - 6000 zł?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: PWA » wtorek 17 sty 2017, 18:58

...A czy te hybrydowe pianina powiedzmy za 12000 zł, są znacznie lepsze od takiego zwykłego cyfrowego powiedzmy za 5 - 6000 zł?...

Tak, są znacznie lepsze. Mechanizm klawiatury w Kawai CN-37 (ok. 6k) i w Kawai CA-97 (ok. 12k) to dwa różne światy, jeżeli chodzi o odwzorowanie natury klawiatury w fortepianie akustycznym. Zajrzyj na stronę i porównaj obydwa mechanizmy.
Natomiast, jeżeli córka na poważnie interesuje się grą na fortepianie i myśli o karierze muzyka w przyszłości, to nic nie zastąpi brzmienia instrumentu akustycznego oraz zachowania klawiatury mechanicznej. W tym przypadku instrumenty elektroniczne mogą się jedynie zbliżyć do akustycznych, ale nigdy im nie dorównają. Grywam zarówno na fortepianach akustycznych, jak i w domu, na podobnym instrumencie, jak wspomniane piano Kawai CA-97 i po prostu nie ma porównania.
Jak któryś z przedmówców zauważył, skonsultuj się najlepiej z nauczycielką/em córki jeżeli chodzi o wybór instrumentu (akustyczny/elektroniczny) i wtedy podejmij decyzję.
Istotny problem z pianem akustycznym polega na tym, że ceny nowych instrumentów rozpoczynają się od ok. 20k a niektóre kosztują tyle, co niezłej klasy fortepian. Alternatywą jest piano używane, ale w takim przypadku radził bym pójść na ogląd takiego instrumentu z dobrym stroicielem.

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: gores » wtorek 17 sty 2017, 20:13

Tak, tutaj również polecałbym pianino akustyczne. Gdyby córka miała się rozwijać dłuzej w graniu właśnie bedzie się rozwijać na akustycznych instrumentach. W normalnych szkołach muzycznych nie ma keyboardów do nauki gry, sa fortepiany i pianina. Poza tym jest masa niuansów, choćby pedał sustain, którego działanie aż fizycznie czuć podczas gry co pozwala na jego niezwykle precyzyjne opanowanie.


Polecam używane pianino na początek o ile warunki lokalowe pozwalają. Ja właśnie tak rozpoczynałem naukę gry i udało mi się zająć 4 miejsce na ogólnopolskich przesłuchaniach za młodu ;) Mając w domu dokłądnie takie, uzywane pianino zupełnie nieznanej mi firmy :D


Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: funkofil1 » wtorek 17 sty 2017, 20:46

Pytanie jest zbyt ogólne, jeśli podasz wiek dziecka, do jakiej szkoły chodzi (tradycyjna muzyczna czy prywatna), jak długo już gra,... to będziemy mogli powiedzieć coś więcej.

Jeśli chodzi o pianino cyfrowe z nie-zabawkowym mechanizmem to polecam minimum Kawai CA 15 lub CA 17 (cała seria CA Kawai jest godna uwagi).

paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: paul » środa 18 sty 2017, 10:28

Jezeli ma byc do powaznej nauki dla dziecka - to tylko pianino akustyczne.

wielkiali
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 16 cze 2016, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: wielkiali » środa 18 sty 2017, 10:58

...A czy te hybrydowe pianina powiedzmy za 12000 zł, są znacznie lepsze od takiego zwykłego cyfrowego powiedzmy za 5 - 6000 zł?...

Oczywiście, że są znacznie lepsze i tak jak napisałem wcześniej, dla tego bo masz w nim pełny mechanizm młoteczkowy taki jak w akustykach tylko zamiast strun masz elektronikę. Tylko one tak naprawdę mogą się równać z akustykami, ale do nauki zawsze był i pewno zawsze będzie najlepszy akustyk.

ODPOWIEDZ