Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Marzanna
Posty: 4
Rejestracja: sobota 14 sty 2017, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: Marzanna » środa 18 sty 2017, 18:46

Córka ma 10 lat i jest w 4 kl PSM I st. Rozmawiałam dzisiaj z nauczycielem i on też uważa że najlepsze byłoby akustyczne, ale o hybrydowych dość przychylnie się wypowiadał. A oprócz Kawai, jakim markami pianin hybrydowych się zainteresować?

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: funkofil1 » środa 18 sty 2017, 20:52

...Córka ma 10 lat i jest w 4 kl PSM I st. Rozmawiałam dzisiaj z nauczycielem i on też uważa że najlepsze byłoby akustyczne, ale o hybrydowych dość przychylnie się wypowiadał. A oprócz Kawai, jakim markami pianin hybrydowych się zainteresować?...


Jeśli masz możliwość (ćwiczenie wieczorami nie jest problemem dla sąsiadów itp.) to kup akustyczne. Z hybryd:


https://www.thomann.de/pl/casio_hybrid_gp_400_bk_celviano.htm

https://www.thomann.de/pl/yamaha_nu_1_hybrid_piano.htm (osobiście uważam, że nie warte tych pieniędzy)

Kawai seria cs:

https://www.thomann.de/pl/search_dir.html?bf=&sw=kawai+cs

kawai seria ca:

https://www.thomann.de/pl/search_dir.html?bf=&sw=kawai+ca

paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: paul » środa 18 sty 2017, 22:55

Tyle wydanych pieniedzy i zupelny brak kontaktu z prawdziwym dzwiekiem wydawanym przez struny.
Caly dzisiejszy swiat to symulacja... ;)

wielkiali
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 16 cze 2016, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: wielkiali » czwartek 19 sty 2017, 03:13

...Córka ma 10 lat i jest w 4 kl PSM I st. Rozmawiałam dzisiaj z nauczycielem i on też uważa że najlepsze byłoby akustyczne, ale o hybrydowych dość przychylnie się wypowiadał. A oprócz Kawai, jakim markami pianin hybrydowych się zainteresować?...

Oprócz Kawaia w takich rozsądnych cenach godny zainteresowania jest jeszcze Roland XL-7 i Casio GP-300.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: Akton » czwartek 19 sty 2017, 08:06

...Tyle wydanych pieniedzy i zupelny brak kontaktu z prawdziwym dzwiekiem wydawanym przez struny.
Caly dzisiejszy swiat to symulacja... ;)...
 


Dźwięk to dźwięk. Polega to na tym, że słyszymy coś, co jest emitowane w naróżniejszy sposób przy pomocy najróżniejszych instrumentów, przedmiotów  itd. A na czym ma polegać ta "nieprawdziwość"?


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: PWA » poniedziałek 23 sty 2017, 16:44

......Tyle wydanych pieniedzy i zupelny brak kontaktu z prawdziwym dzwiekiem wydawanym przez struny. Caly dzisiejszy swiat to symulacja... ;)... 



Dźwięk to dźwięk. Polega tona tym, że słyszymy coś, co jest emitowane w naróżniejszy sposób przy pomocy najróżniejszych instrumentów, przedmiotów  itd. A na czym ma polegać ta "nieprawdziwość"? ...




Cóż, wydaje mi się, że "nieprawdziwość" polega na tym, że pianino, fortepian lub inny akustyczny instrument wydaje dźwięk po przez fizyczne wzbudzenie drgań powietrza przez oddziaływanie na fizyczny przedmiot np. strunę, zaś np. pianino elektroniczne jedynie symuluje to oddziaływanie ...niestety w sposób daleki od ideału . pianino akustyczne (lub fortepian) i pianino elektroniczne to dwa różne instrumenty

wielkiali
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 16 cze 2016, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: wielkiali » czwartek 26 sty 2017, 07:52

Zgodzę się, że pianino cyfrowe i akustyczne to rzeczywiście dwa różne instrumenty, natomiast brzmienia w hybrydach są zreplikowane z najlepszych legendarnych fortepianów koncertowych. Te instrumenty naprawdę świetnie brzmią, choć grałem na kilku takich, których brzmienie mi nie podeszło, ale akurat ta marka produkuje też akustyki i w nich też mi barwa nie podchodzi.

paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: paul » czwartek 26 sty 2017, 11:25

Piano cyfrowe tyle ma wspolnego z prawdziwym co orkiestra symfoniczna grajaca na zywo i jej nagranie odtwarzane z glosnikow.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: PWA » czwartek 26 sty 2017, 11:27

...Zgodzę się, że pianino cyfrowe i akustyczne to rzeczywiście dwa różne instrumenty, natomiast brzmienia w hybrydach są zreplikowane z najlepszych legendarnych fortepianów koncertowych. Te instrumenty naprawdę świetnie brzmią, choć grałem na kilku takich, których brzmienie mi nie podeszło, ale akurat ta marka produkuje też akustyki i w nich też mi barwa nie podchodzi. ...



Moim zdaniem, jeżeli jak najbardziej chcemy zbliżyć się do brzmienia fortepianu akustycznego, to tylko porządna klawiatura sterująca i dobry pakiet programowy np. East West Quantum Leap Pianos, w którym sample dla jednego instrumentu to ok. 60GB zaś cały pakiet sampli (4 instrumenty) to ok. 260GB. Ze względu na ograniczoną pamięć pianin hybrydowych, żadne z nich nie jest w stanie równać się z tego typu oprogramowaniem. Jest oczywiście też negatywna strona... latencja, która w przypadku hybryd jest praktycznie pomijalna, zaś w przypadku VST niestety nie.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: PWA » czwartek 26 sty 2017, 11:42

...Piano cyfrowe tyle ma wspolnego z prawdziwym co orkiestra symfoniczna grajaca na zywo i jej nagranie odtwarzane z glosnikow. ...



Zgadzam się... niestety czasem z różnych przyczyn nie jesteś w stanie słuchać orkestry na żywo i musisz zadowolić się głośnikami:-)... i wtedy warto jednak posiadać głośniki, które prezentują odpowiednią jakość

ODPOWIEDZ