Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
folka
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 22:25

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: folka » wtorek 10 lip 2018, 22:26

kupilam synowi i po 4 miesiacach mu sie znudzilo

annalas
Posty: 1
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 08:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: annalas » środa 19 wrz 2018, 08:02

Oczywiście im lepszy kupimy instrument tym lepszy komfort grania i więcej przyjemności z samej gry ale wiadomo, że wszystko rozbija się o pieniądze. Nie każdego stać na pianino za kilkadziesiąt tysięcy. Ja na przykład mogłam przeznaczyć na pianino tylko 3500 zł i w takiej cenie szukałam i znalazła. Kupiłam cyfrowe casio ap270, z którego jestem naprawdę bardzo zadowolona. Klawiatura fajnie cichutko pracuje, brzmienie też na wysokim poziomie. Osobiście uważam, że do nauki najlepszy jest instrument akustyczny, ale nie zawsze ma się warunki na taki. Ja mieszkam w bloku dlatego też zdecydowałam się na pianino cyfrowe.

karolex
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 17 wrz 2018, 13:09

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: karolex » czwartek 20 wrz 2018, 12:25

Moim zdaniem na samym początku nie ma sensu, żeby kupować bardzo drogie instrumenty, bo sam wiem, że one szybko potrafią się znudzić. Lepiej kupić sprzęt ze średniej półki, bo ten najtańszy może być uciążliwy i osoby początkujące mogą szybciej zniechęcić. Znów bardzo drogie pianino może być tylko wyrzuceniem pieniędzy w błoto, a po jakimś czasie może stać się bezużytecznym zbieraczem kurzu

bartekgra
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 20 gru 2020, 09:55

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: bartekgra » niedziela 20 gru 2020, 10:01

z pewnością warto, aby ćwiczyć i grac w domu na dobrym instrumencie. Sytuacja jest podobna do zakupu samochodu, kupisz tani to będzie jeździł słabiej i częściej się psuł. Wiec warto zastanowić się nad dobrym zakupem i zasięgnąć dedykowanej konsultacji ludzi ze szkoły pianistycznej, którzy prowadza na co dzień lekcje gry na fortepianie.

____________________________________________________________

https://ludmilabas.pl/nauka-gry-na-fortepianie/

arekmozer
Posty: 6
Rejestracja: piątek 23 gru 2016, 00:00

Re: Czy opłaca się kupować drogie pianino do nauki?

Post autor: arekmozer » poniedziałek 15 lis 2021, 08:06

Nie uważam, żeby kupowanie drogiego sprzętu już na początku drogi, nie jest ani dobre ani rozsądne.

ODPOWIEDZ