Kompresor?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Kompresor?

Post autor: marcinek2 » czwartek 30 lis 2017, 10:42

Witam. Wczoraj zadzwonił do mnie kolega bym wpadł zobaczyć jego nowy kompresor.po wejściu nic ciekawego nie zauważyłem. Stał zasloniety gazetą. Wokal po przepuszczeniu przez niego na raz ciepla, oglady lepiej wpadowal się w miks.myślę super bardzo fajny sprzecior i już chce pytać co to za cudo i ile tyś kosztowało. Odsłania gazetę a tam.........behringer mdx2000 . Olx za 100 zl.Ci o tym myślicie robi aż taka robotę?
Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

Djaa
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 00:00

Re: Kompresor?

Post autor: Djaa » czwartek 14 gru 2017, 23:09

...Witam. Wczoraj zadzwonił do mnie kolega bym wpadł zobaczyć jego nowy kompresor.po wejściu nic ciekawego nie zauważyłem. Stał zasloniety gazetą. Wokal po przepuszczeniu przez niego na raz ciepla, oglady lepiej wpadowal się w miks.myślę super bardzo fajny sprzecior i już chce pytać co to za cudo i ile tyś kosztowało. Odsłania gazetę a tam.........behringer mdx2000 . Olx za 100 zl.Ci o tym myślicie robi aż taka

myślę ze robi, 100 zł to nie jest wcale dużo. można pomyśleć


Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Kompresor?

Post autor: Caroozo » piątek 15 gru 2017, 10:04

...Witam. Wczoraj zadzwonił do mnie kolega bym wpadł zobaczyć jego nowy kompresor.po wejściu nic ciekawego nie zauważyłem. Stał zasloniety gazetą. Wokal po przepuszczeniu przez niego na raz ciepla, oglady lepiej wpadowal się w miks.myślę super bardzo fajny sprzecior i już chce pytać co to za cudo i ile tyś kosztowało. Odsłania gazetę a tam.........behringer mdx2000 . Olx za 100 zl.Ci o tym myślicie robi aż taka robotę?... 


Ależ oczywiście że "klocki" za grosze "robią robotę" - nie każdy musi używać Universal Audio . "Berek" ma bardzo dobre, dopracowane konstrukcje - przykładowo ich interfejs audio, który pakują do wszystkiego od małych z serii UCA do mixerów Xenyx przeszedł szczegółowy test:


http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/behringer-uca202-review.html


W/g mnie znakomite parametry za śmieszną cenę. Przykłady można mnożyć - sam używam małego mixera Xenyx 1204FX USB z kompresorami, które nie urywają tyłka, ale robią robotę. Ostatnio zaryzykowałem i kupiłem zapasowy mikrofon XM8500, przy teście A/B z Shurem w warunkach "bojowych" różnica była pomijalna (w mixie). Behringer robi świetne klocki w relacji cena/jakość. Może byliście podekscytowani bo nie pracowaliście na sprzęcie wyższej klasy i ucho nie było tak wyrobione. Jak ja zaczynałem przygodę z muzyką, to wymienialiśmy lampowego Regenta na tranzystorowe Dynacordy i się podniecaliśmy że tyle mocy i stereo i w ogóle, a jako gówniarz jak łapałem za "wiosło", śliniłem się na piec Hughes&Kettner Vortex-a, a mały lampowy 60W MusicMan stał z boku i kompletnie nie byłem świadomy jakie to cacuszko... Stał z boku Roland VK-09, a ja wolałem Rolanda E-36 bo miał piano, epiano itd... Ehhh człowiek młody był, niedoświadczony .


Reasumując - nowe klocki Behringera "robią robotę" bez dwóch zdań. Polecam np. test preampu z interfejsem na łamach EiS MIC500 - za 3 stówki jest opisane fachowo, jaką petardę dostajemy. Oczywiście zdarza mi się pracować w studio gdzie preamp kosztuje 20x tyle, ale wyniki wcale nie są 20x lepsze .


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Kompresor?

Post autor: DZ1 » sobota 16 gru 2017, 00:47

...Nie jeden "audiofil" odpadł w takim ślepym teście...
W zasadzie to prawie wszyscy odpadają, albo wyniki oceny są na granicy zgadywania/wróżenia. .....
 
To jest oczywiste bo ''audiofilizm'' to stan umysłu - nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym, a najbardziej śmieszą mnie te ich opisy, np. kwantowych uzdatniaczy ''czegośtam'' i innych pierdół; o kablach za tysiące złotych nie wspomnę - poezja :P

marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: Kompresor?

Post autor: marcinek2 » sobota 16 gru 2017, 09:13

No tak najpierw go schował bym na starcie nie skreslil go ale jak zagrlo bylem w szoku.spodziewałem sie czegoś. ......drozszego bardziej renomowanego,lecz tak jak ktoś wcześniej pisał ze gdy wydssz ba coś 20×więcej nie zawsze efekty będą o tyle lepsze. Owy znajomy twierdzi że tylko te Stare sprzęty behringer z tym wlacznikiem małym se dobre bo ta Nowa seria z napisem PRO to lipa.sposób wykonania,praca potencjometrow zdecydowanie na korzyść starej serii.aha no i każdy mały ruch potencjometrow przynosi już zmiany czego o wtyczkach nie zawsze da się powiedzieć.
Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Kompresor?

Post autor: Zbynia » sobota 16 gru 2017, 23:18

behringer=złom - od 20 lat to przesłanie rządzi

jednak seria mdx, wzmacniacze słuchawkowe, DDX3216 czy nowe X32 temu przeczy
takze jakośc budżetowych interfejsów
FCA były super
obecne też za taką cenę są naprawdę niezłe

gorzej jak znana porządna marka robi gniot a tu znajdzie się więcej czarnych owiec niż u taniego behringera

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Kompresor?

Post autor: Caroozo » niedziela 17 gru 2017, 13:42

Behringer ma tę łatkę od początku XXI wieku i taka prawda - pierwsze ich konstrukcje to był badziew. Ale od dekady naprawdę nie ma wstydu. Aktywne pacyki, mixery Xenyx, absurdalnie tani XM8500 czy nienajgorsze efekty gitarowe to chleb powszedni dziesiątek tysięcy muzyków, domów kultury czy domorosłych muzyków. Ja jako osoba grająca od prawie 30 lat też używam "Berka" - ostatnio dorwałem za śmieszne pieniądze praktycznie nową kolumnę 250W RMS na 12-tce jako odsłuch na scenę na mniejsze sztuki, gdzie SRM450v2 nie są potrzebne. Obawiałem się że będzie źle - jest nienajgorzej, "ograłbym" na niej kolędy w małym centrum handlowym .


Ostatnie recenzje Behringera, które czytam, potwierdzają jedno - kupują ogromne ilości komponentów, co przekłada się na niski narzut jeśli chodzi o koszt produkcji; przygotowują naprawdę świetnie dopracowane konstrukcje (mają duże doświadczenie), a dzięki wchłonięciu m.in. MIDASa czy TC Electronic nie muszą sami robić R&D na wszystko, tylko wkładają gotowe patenty do swoich rozwiązań i mamy świetne produkty w relacji cena/jakość (MUSIC GROUP to jedna z największych korporacji w tym biznesie). I chyba w segmencie low-end, a niekiedy w semi-pro, ich produkty bardzo ostro walczą z konkurencją. I chwała im za to - inni muszą gonić do nich i obniżać ceny, względnie wypuszczać produkty konkurencyjne. Bez tego dalej byśmy wzdychali, jak w latach 90-tych, do JBLi czy MACKIE tylko dlatego, że zachodnie, i z bananem płacili małe fortuny za porządny sprzęt. Przyszedł ktoś, kto nie wiedział że nie da się taniej, i zrobił - koronnym przykładem jest X32, który wywalił rynek cyfrowych stołów do góry nogami. Na tej "wojence" - tak jak w przypadku Intel vs AMD, gdzei ten drugi w końcu zaczął być konkurencyjny - korzystamy my, klienci. I chwała im za to .


ODPOWIEDZ