Czy można nauczyć się asertywności?

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Halina_Sas

Czy można nauczyć się asertywności?

Post autor: Halina_Sas » środa 20 mar 2019, 08:42

Czy może po prostu trzeba się z tym urodzić? Pytam, bo moja córka ma ogromny problem ze stawianiem granic.

konwalia

Re: Czy można nauczyć się asertywności?

Post autor: konwalia » środa 20 mar 2019, 13:45

Temat jest bardzo złożony. Tak jak do wszystkiego i do tego jak najbardziej potrzebne są predyspozycje. Ale myślę, że jak najbardziej można pomyśleć o takim treningu asertywności, poprowadzonym przez fachowców, którzy na pewno co nieco pomogą.

brzo85

Re: Czy można nauczyć się asertywności?

Post autor: brzo85 » piątek 24 maja 2019, 11:40

Wydaje mi się, że da się to wyćwiczyć. Asertywność jest bardzo ważna, jednak niektórzy totalnie sobie z nią nie radzą. Przykładowo mam firmę z instalacjami fotowoltaicznymi - https://energyre.pl/pl/fotowoltaika/, poprzez duże zaangażowanie działalność rozwijała się prężnie dlatego zdecydowałem się na zatrudnienie sekretarki, która miała także informować o cenach, rabatach itd. Narobiła mi niesamowitych kosztów, a wszystko przez to, że jak przychodziło co do czego to potrafiła dawać klientom rabaty i zniżki i to dlatego bo pytali a ona od razu że tak oczywiście mamy...Naprawdę to super człowiek jednak do takiej pracy nie nadaje się!

ODPOWIEDZ