Fale mózgowe

Tu jest miejsce na Wasze pytania i opinie. Można przedstawić swoje zdanie, niekoniecznie na tematy ściśle związane z tym, o czym piszemy w magazynie.
Awatar użytkownika
zwierzak
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00

Fale mózgowe

Post autor: zwierzak » niedziela 30 paź 2005, 05:21

witam!

bardzo mnie ciekawi czy spotkal sie ktos z was kiedys z programem brain wave generator (http://www.bwgen.com/index.htm) albo ogolnie z tematem fal mozgowych. jesli chcecie go sciagnac to lepiej z bwgen.terramail.pl/ bo tam jest z crackiem dzieki ktoremu mozna sciagac inne presety (a jest ich cale mnostwo).

program ten (tak w wielkim skrocie) generuje najczesciej dwie sinusoidy o zblizonej do siebie czestotliwosci z tym ze jedna jest w lewym kanale a druga w prawym. dzieki temu w mozgu powstaja dudnienia binauralne (powinno sie tego sluchac na sluchawkach) o czestotliwosci bedacej roznica miedzy czestotliwosciami sinusoid - tak jak w zwyklych dudnieniach tyle ze te powstaja na drodze nerwowej. na zasadzie rezonansu mozg dostosowuje swoja czestotliwosc pracy do czestotliwosci dudnien..

i w taki banalny sposob wprowadzic sie mozna w dowolny stan od glebokiego snu (lub medytacji) poprzez stany pobudzenia, euforii i halucynacji az do podrozy astralnych. najsmieszniejszy preset jaki znalazlem powoduje podobno przyrost masy miesniowej - jakby ktos chcial zostac karkiem tak naprawde jest tego cale mnostwo, wystarczy poszperac w bwgen.com -> preset library.

kilka razy to przetestowalem, glownie presety na zasypianie czy na dobre samopoczucie:-D, i musze przyznac ze w wiekszosci przypadkow zadzialalo!



wystarczy pisania... dla zainteresowanych:

troche teorii

trans za nacisnieciem guziczka - artykul o maszynach mozgowych



jeszcze jedna wazna informacja!!

jesli ktos ma padaczke, problemy z sercem, jest schlany albo nacpany to nie powinien uzywac tego programu.

gdzies to jest napisane na stronce ale nie chce nikogo miec na sumieniu jakby ktos byl niecierpliwy i niechcialo mu sie czytac.

no i oczywiscie sluchamy na sluchawkach..



pzdrrr

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: Fale mózgowe

Post autor: netes » niedziela 30 paź 2005, 07:10

Ja kiedyś dawno temu z tego korzystałem i rzeczywiście muszę przyznać, że to działa, choć nie zawsze. Najczęściej używałem presetu do szybszej nauki, natomiast ten do snu zawsze nie dawał mi spać , z kolei relaksacyjne uspokajały jak najbardziej. Co do podróży astralnych to przeżyłem niesamowite momenty podczas słuchania tych presetów, ale poza ciało nigdy mi się nie udało wyjść ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bartolomeo
Posty: 223
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00

Re: Fale mózgowe

Post autor: Bartolomeo » niedziela 30 paź 2005, 16:09

Ja bym się takimi programami wogóle nie bawił.

Wiecie jak dokłanie to działa, i czy wogóle tak jak jest napisane...

Kto to stworzył i w jakim celu...

Czy niema skutków ubocznych i wogóle jakie skutki wywołuje...

To jest MÓZG !!! Wasz!!!

Awatar użytkownika
zwierzak
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00

Re: Fale mózgowe

Post autor: zwierzak » niedziela 30 paź 2005, 16:46

...ciekawe, czy daloby się przemycić to do wlasnego utworu...



**********************



z tym nie ma problemu, wystarczy zmiksowac a jesli chodzi o glosnosc to podobno dudnienia te dzialaja (albo nawet sa slyszalne) jesli oba sinusy z osobna sa na progu slyszalnosci. problem tylko moze tkwic w tym ze nie wszystkim chcialoby sie uzywac do tego sluchawek, choc to nie jest tak ze na glosnikach nie dziala. dziala tylko troche slabiej, wiec jako dodatek do muzyki powinno byc ok.

gorzej by bylo jakby posluchal tego ktos z epilepsja o niczym nie wiedzac i dostalby ataku. mysle ze na takiej plycie trzeba by napisac info o tym ze zawiera brain waves ale z drugiej strony to by popsulo efekt bo wszyscy zaczeliby sie doszukiwac czegos niezwyklego w tym wszystkim. ale pomysl ciekawy





...Najczęściej używałem presetu do szybszej nauki...



**********************

ja sie z takimi presetami uczylem do egzaminu na dzienna magisterke i ... sie nie dostalem. dostalem sie za to na zaoczna

he he. w koncu taki preset sie za nikogo nie nauczy, moze jedynie pomoc.



mam do ciebie pytanie netes czy dlugo sluchales tych presetow podczas jednorazowej sesji? musze przyznac ze mi sie udalo maxymalnie 30 min przy tym usiedziec (czasem jak zasypialem to ustawialem na 40). mam maly opor zeby powierzyc swoj mozg na dluzej temu programowi bo przy niektorych presetach po kilkunastu minutach ogarnia mnie taki stan ktory okreslilbym jako zbyt wielki odjazd. kilka razy, glownie po presetach na stany euforyczne, mialem troche dziwne objawy takie jak przyspieszona akcja serca i w ogole dziwnie sie czulem, troche jak po dragach ale tylko przez kilka minut. pozniej bylo calkiem fajnie

poza tym presetow na swiadome sny powinno sie sluchac przez cala noc podczas snu ale zawsze mysle sobie ze zasne i nie bede mogl sie obudzic dopoki pradu nie zabraknie.

i co ty na to?....




Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Fale mózgowe

Post autor: tigergold » niedziela 30 paź 2005, 20:56

Ja bym się takimi programami wogóle nie bawił.

Wiecie jak dokłanie to działa, i czy wogóle tak jak jest napisane...

Kto to stworzył i w jakim celu...

Czy niema skutków ubocznych i wogóle jakie skutki wywołuje...

To jest MÓZG !!! Wasz!!!

**********************



Dokładnie tak. Dbajcie o swoje głowy bo macie tylko jedną. Wasz centralny ośrodek nerwowy wie najlepiej kiedy ma ochotę na wypoczynek czy euforię. Jakiekolwiek wymuszanie relaksu czy pobudzenia niesie za sobą skutki uboczne. Nie lepiej dobrze się odżywiać i dobrze śpiochać żeby być w kondycji? Zobaczcie o czym wy piszecie - w większości wywyższacie taki efekt jakbyście byli na dragach. Jeśli chodzi o zdolność zapamiętywania to polecam orzechy włoskie, dwa dziennie - podwyższenie kondycji mózgu gwarantowane.



Cenisz swoje zdrowie? Nie używaj!
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Fale mózgowe

Post autor: preceli » niedziela 30 paź 2005, 21:45

...Cenisz swoje zdrowie? Nie używaj! ...

**********************

Kolega tigergold powiedział "raz" i ma rację, ja dopowiem "dwa".

Tu aż prosi się o małe info (to do astray'a) - kolego, nawet nie próbuj bawić się brzydko . Przekaz podprogowy jest ścigany w większości cywilizowanych krajów. Jak Ci TO udowodnią, to po tobie. Nawet gdyby miał to być żart, oczywiście wg. Ciebie.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Fale mózgowe

Post autor: JoachimK » niedziela 30 paź 2005, 21:47

**********************

Wiecie jak dokłanie to działa, i czy wogóle tak jak jest napisane...



Program jest znany od dawna, nie ma w tym zadnej sciemy.



Czy niema skutków ubocznych i wogóle jakie skutki wywołuje...



Ma jesli sie uzyje nie tak jak nalezy - przeciez producent od zawsze o tym mowi, kiedy moze byc zle i ze nalezy byc ostroznym.

Np. ow programik jest rownie niebezpieczny dla epileptykow itp., jak swiatlo stroboskopu.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
wilsonpro
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 kwie 2004, 00:00

Re: Fale mózgowe

Post autor: wilsonpro » niedziela 30 paź 2005, 21:49

o ciekawe,własnie ściągam ten programik-zobaczymy to to za cudo;)Dziś pierwszy seans

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Fale mózgowe

Post autor: JoachimK » niedziela 30 paź 2005, 21:55

**********************

Przekaz podprogowy jest ścigany w większości cywilizowanych krajów.

BWGEN to nie jest przekaz podprogowy w tak doslownym znaczeniu, wrecz bardziej bezposrednie oddzialywanie.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Fale mózgowe

Post autor: preceli » niedziela 30 paź 2005, 22:03

...Program jest znany od dawna, nie ma w tym zadnej sciemy.

Czy niema skutków ubocznych i wogóle jakie skutki wywołuje...

Ma jesli sie uzyje nie tak jak nalezy - przeciez producent od zawsze o tym mowi, kiedy moze byc zle i ze nalezy byc ostroznym.

Np. ow programik jest rownie niebezpieczny dla epileptykow itp., jak swiatlo stroboskopu....

**********************

Ściemy oczywiście nie ma żadnej. Niemniej prawda jest taka, iż warto(!) wcześniej skonsultować się neurologiem, najlepiej kumatym w te klocki. W naszej sieci znajdziecie mnóstwo materiałów na temat tego programu. Warto także, jeśli ktoś ma dostęp, zajrzeć do materiałów akademickich. Niektóre jeżą włosy, nie tylko na głowie .

To wszystko nie jest takie proste, naprawdę.
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

ODPOWIEDZ