Zasilanie, listwy, uziemienie

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: Sroka » piątek 28 kwie 2006, 12:44

Jeśli jednak bojaźń jest aż tak duża- polecałbym stosowanie wyłączników różnicowo-prądowych odłączających obwód w wypadku nawet niewielkiej

upływności prądu przez ciało porażonego (nie chodzi o muzykę)

człowieka.

...

**********************

Wylacznik rornicowo pradowy mozesz zastosowac przy instalaji trzy przewodowej. Przy dwoprzewodowej raczej nie ma mozliwosci. Pozatym nie ma nakazu stosowania w zwyklych pokojowych pomieszczeniach wylacznikow roznicowo pradowych. Wylaczniki roznicowopradowe stosuje sie w pomieszczeniach o podwyzszonym stopniu wilgotnosci np. w lazienkach, kuchni, na zewnatrz budynku itp.



Najlepszym rozwiazaniem tego problemu jest wymiana kabla podwojnego na potrojny. Dodatkowo zakopalbym nowe uziemienie i polaczyl bym razem z przewodem neutralnym (zerowym) w panelu bezpiecznikowym.

W panelu trzeba by stworzyc dwa oddzielne zaciski uziemienia i neutralnego polaczyc je ze soba.

Wiem ze sie to wiaze nawet z dodatkowym remontem pomieszczenia ale to jedyne skuteczne rozwiazanie. Mozna takze kupic "Korytka kablowe" sa w kolorze bialym wtedy nie trzeba bedzie kuc tynkow.

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: MB » piątek 28 kwie 2006, 12:58

Dodatkowo zakopalbym nowe uziemienie i polaczyl bym razem z przewodem neutralnym (zerowym) w panelu bezpiecznikowym.

**********************

to raczej trudne jeśli się mieszka na 16 piętrze

KYMY
Posty: 264
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2006, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: KYMY » piątek 28 kwie 2006, 13:53



**********************

Wylacznik rornicowo pradowy mozesz zastosowac przy instalaji trzy przewodowej. Przy dwoprzewodowej raczej nie ma mozliwosci. Pozatym nie ma nakazu stosowania w zwyklych pokojowych pomieszczeniach wylacznikow roznicowo pradowych. Wylaczniki roznicowopradowe stosuje sie w pomieszczeniach o podwyzszonym stopniu wilgotnosci np. w lazienkach, kuchni, na zewnatrz budynku itp...



************

Nie widzę przeciwskazań i w sieci TT (dwuprzewodowej)- polecam każdemu chcącemu się "dobezpieczyć"- nie wychodzi drogo...

http://www.relpol.com.pl/servlet/getproduct?ID=120

Z części opisowej trochę się można dowiedzieć...


Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: Sroka » piątek 28 kwie 2006, 23:56

...Dodatkowo zakopalbym nowe uziemienie i polaczyl bym razem z przewodem neutralnym (zerowym) w panelu bezpiecznikowym.

**********************

to raczej trudne jeśli się mieszka na 16 piętrze ...

**********************

Zgadzam sie,problem nie jest latwy z racji mozliwosci. W domu prywatnym dodanie uziemienia to maly problem. W blokach mozna wyciagnac uziemienie z elementow metalowych konstrukcji budynku powinny byc uziemione .

Czasem przez "szyb" elektryczny za panelem jest szyna uziemiajaca od dolu do gory budynku.

Ale to raczej temat dla bardzei doswiadczonych elektrykow. Dlatego jak juz wczesniej napisalem lepiej wydac kilka zlotych poradzic sie fachowca ten oceni sytuacje i rozwiaze problem.

Pozdrawiam, Sroka
Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

judol
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 25 maja 2021, 21:39

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: judol » wtorek 25 maja 2021, 22:33

z takich w dobrej cenie listew zasilających polecić mogę polska marke Lanberg, spoko mają wybór

devijohn321
Posty: 1
Rejestracja: środa 15 gru 2021, 20:49

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: devijohn321 » piątek 17 gru 2021, 08:11

the same could also be applied to point 1 i. It would really make my life easier, and I would rather spend every penny I spend on an electrician differently.
b2b spice myfiosgateway com

ODPOWIEDZ