DSP Dual core Blackfin - podstawa stacji roboczych przyszłości

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: DSP Dual core Blackfin - podstawa stacji roboczych przyszłości

Post autor: tfanatic » środa 19 mar 2014, 22:15

Przetwornik jak sobie podłączysz do blackfina dual core dsp to bedzie gora za 1,5 dolara na sztuce 192khz/24bit/128x oversampling /108db odstep od szumow(dynamika). Pisalem o tym we wczesniejszym wątku .

Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: DSP Dual core Blackfin - podstawa stacji roboczych przyszłości

Post autor: tfanatic » środa 19 mar 2014, 22:18

Ja juz nie gram na instrumentach yamaha tylko mam niemiecki sprzet w studio ktory brzmi znacznie lepiej od yamahy i jest duzo tanszy , i darmowe wtyczki nawet japonskie takie jak synth1 czy niemieckie plex ktore są za darmo w internecie yamaha ze steinbergiem chciala nam plexa wcisnac za 1000zl a sie wk. autor programu i za darmo go udostepnil w nowej wersji nr2 w internecie .

Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: DSP Dual core Blackfin - podstawa stacji roboczych przyszłości

Post autor: tfanatic » środa 19 mar 2014, 22:22

Ten synth1 to jest juz tak znany w naszym kraju ktory za darmo sprzedaje google na geocities ze praktycznie kazde studio produkcyjne muzyki disco polo go wykorzystuje i to co mozna na nim za arrpegiatory wykrecic to mnie zadna yamaha juz nie przekonuje ze mozna cos miec za darmo nie kosztem jakosci , tymbardziej ze uzywa starych trupow ukladow scalonych w swoich nowych generacjach klap ktore chinczycy nie chca juz u siebie w kraju zutylizowac bo wiedza ile to kosztuje pieniedzy po to zeby pokazac ze ma dla mnie nowy instrument klasy high end tyros za 17tys ktory zlozony z najtanszych ukladow kosztuje tyle co samochod dla przecietnego kowalskiego w tym kraju .

Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: DSP Dual core Blackfin - podstawa stacji roboczych przyszłości

Post autor: tfanatic » środa 19 mar 2014, 22:26

Jakby to dual core byl procesor dsp i yamaha by uczciwie do tej produkcji podeszla na tyle zeby mi podala taktowania procesora i jego wydajnosc to bym sobie benchmarki sciagnal i porownalo by sie z innymi producentami ile to warte uczciwie w uczciwej walce a tak to sobie moze cene pisac mazakiem a za chwile podejdzie ktos ktos sie na elektronice lepiej zna niz ja i wam powie ze za to gowno to by nawet swojego telefonu komorkowego nie oddal klasy high end bo on wiecej kosztuje w produkcji niz ten trup tyrosa bo ma juz uklady quad core a yamaha nawet nie osiagnela 500mhz dla pojedynczego ukladu .

Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: DSP Dual core Blackfin - podstawa stacji roboczych przyszłości

Post autor: tfanatic » środa 19 mar 2014, 22:30

I ja bym sie wtedy zapytal yamahy jakby to juz mialo taką moc obliczeniową na miare obecnych czasow i generacji elektroniki to dlaczego nadal to ma tylko 128glosow polifonii ? Czy efekty zajmują az 512bit ? po co mi takie jak ja bym wolal zeby sobie jakies wtyczki nawet darmowe poinstalowac w ilosci kilkuset zebym mial wybor niz te same presety z ukladow dsp dedykowanych prosze tu o niepodawanie mocy obliczeniowej o stałym routingu po to zeby zaoszczedzic na kosztach produkcji i projektowania bo to przeciez kazda kolejna generacja to jest to samo tylko w nowej obudowie i mniej sie grzeje uklad .
...
 

Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: DSP Dual core Blackfin - podstawa stacji roboczych przyszłości

Post autor: tfanatic » środa 19 mar 2014, 22:37

Jak nie wiesz co to jest Routing staly a dynamiczny w procesorze DSP to sie wez za czytanie publikacji i jak sie dowiesz to sam sobie odpowiesz na to pytanie dlaczego ciagle mam staly w keybordzie yamaha jak swiat idzie z postepem i wszedzie w DAW mamy dynamiczny . Bo koszty by ją zzarly jakby ci dala zobaczyc jakie są z korzysci z nowego rozwiazania . A jak ma gotowy schemat bloku jak wygląda procesor efektow w ukladzie scalonym to co za problem w nowszej generacji to samo przepisac tylko troche uaktualnic zeby polifonia sie zwiekszyla i wiekszej rozdzielczosci busy zebys mial zeby troche czysciej brzmialo tak i tak to wciaz jest ten sam uklad ktory zakladam ze nie ma konkretnej mocy obliczeniowej bo yamaha mi jej nie podaje nawet na schemacie pisze ze to jest tylko generator LSI standard wave procesor moze tylko troche nowszy bo mniej ciepla wydziela i bardziej selektywny dzwiek daje chociarz wątpie porownujac PSR9000 czy CS6x albo A4000 do tyrosa to mam wrazenie ze tylko jest dodatkiem ten compressor na sumie equalizer i kilka wiecej szyn dsp ktore nie są dolutowane w osobnych ukladach tylko jeden jest . Osobno to ile taki uklad dsp kosztuje do kamery poglosowej alesisa 2 dolary , 5 dolarow  10 to gora chociarz wątpie .
...
 

Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: DSP Dual core Blackfin - podstawa stacji roboczych przyszłości

Post autor: tfanatic » środa 19 mar 2014, 22:42

Mozesz napisac do producentow po ile sprzedają takie zewnętrzne uklady dsp z efektami typu reverb , chorus , flanger, distortion , overdrive i ci odpiszą zebys mial jakies pojecie o swiecie ile co kosztuje w przyrodzie.Edward tu napisal o tym : http://www.dtech.lv/techarticles_alesis_m4c.html 


a tu sa producenci ktorzy maja nawet programy dsp konkretne i napewno ci odpisza ile kosztuje taki jeden uklad dsp przykladowo do zastosowania na mikrofon w keyboardzie high end bo to sa uklady raczej pierwszoligowe znane z mixerow i dobrych multiefektow alesisa


http://www.wavefrontsemi.com/index.php?products http://www.spinsemi.com/products.html

Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: DSP Dual core Blackfin - podstawa stacji roboczych przyszłości

Post autor: tfanatic » środa 19 mar 2014, 22:51

Tej klasy efekty to blackfin w locie bedzie obslugiwal dual core i jak nie wiem 1/8 czy 1/16  1go rdzenia dsp zajmie jeden wysokiej klasy efekt typu poglos z yamahy tyros5 czy alesis midiverb4 to w czasie rzeczywistym moze byc jeszcze dokladniejszy cos na wzor klockowych high end procesorow tc electronic ktore stoja na 1 ukladzie dsp motorola 100-150mhz a to przeciez jest jaka czesc mocy 1 rdzenia blackfina 500mhz i zazwyczaj nawet moze calej nie zajmuja tylko jakąś czesc .

Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: DSP Dual core Blackfin - podstawa stacji roboczych przyszłości

Post autor: tfanatic » środa 19 mar 2014, 22:57

Niech ktos z was policzy ile megareverbow mozna uruchomic na starym tc powercore MK1 na 1 procesorze dsp motorola 56k 100mhz to yamaha ma mniej wiecej tej samej klasy efekty dsp bo jakby miala lepsze to by ją nie bylo stac zeby klawisz caly gral przy predkosci dsp rzedu 100-200mhz bez slyszalnych opoznien , bo analog devices ma na swojej stronie internetowej bardzo precyzyjne narzędzia ktore pozwalają obliczyc opoznienia do konkretnych zastosowan dsp jakie moce obliczeniowe bedą potrzebne i ile ukladow dsp zeby calosc grala bez slyszalnych opoznien i mozna to spokojnie skonfrontowac .

Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: DSP Dual core Blackfin - podstawa stacji roboczych przyszłości

Post autor: tfanatic » środa 19 mar 2014, 23:03

W technice mikroprocesorowej jest cos takiego jak ogólna przepustowość ukladu scalonego i na to sie sklada kilka czynnikow taktowanie calego ukladu szerokosc szyn danych i architektura na samym koncu bo jak wolne taktowanie i wąska szyna danych to jak nawet bedzie super architektura to bedą zatory i opoznienia ktore bedą powodowac problemy z wyprowadzaniem danych na zewnątrz do innego ukladu bo przeciez yamaha sie nie sklada z jednego ukladu scalonego tak jak blackfin tylko ma wszystko osobno i nie da sie tego ominąć jak uklad jest 32bit taki sam jak ktos patrzy w schemat yamahy i ma 160-200mhz i blackfin ktory ma 2 rdzenie po 500-1000mhz juz modele widzialem .
...
 

Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

Zablokowany