Sala klubowa - jak uwzględnić akustykę?

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
JurekSLU
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Sala klubowa - jak uwzględnić akustykę?

Post autor: JurekSLU » poniedziałek 06 mar 2006, 15:07

Proszę o radę, jak postąpić przy gruntownym remoncie sali klubu o powierzchni około 100m2 wysokość 3m,

aby zapewnić tam dobre warunki do koncertów i wszelkich imprez z dzwiękiem?

Dotychczas była tam boazeria - brzmienie przymulone, pogłos niemiły.

Właściciel skłonny jest położyć - o zgrozo - gładzie gipsowe, to już będzie koniec.

Ja szukam jakiegoś sposobu na te ściany i sufit, aby dało się pracować z dzwiękiem, ale jednocześnie aby były to materiały uniwersalne i trwałe. no i jeszcze nie w cenie złota.

??

Pozdrawiam Jurek
[addsig]

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Sala klubowa - jak uwzględnić akustykę?

Post autor: StereoCult » poniedziałek 06 mar 2006, 17:18

...Proszę o radę, jak postąpić przy gruntownym remoncie sali klubu o powierzchni około 100m2 wysokość 3m,

aby zapewnić tam dobre warunki do koncertów i wszelkich imprez z dzwiękiem?

Dotychczas była tam boazeria - brzmienie przymulone, pogłos niemiły.

Właściciel skłonny jest położyć - o zgrozo - gładzie gipsowe, to już będzie koniec.

Ja szukam jakiegoś sposobu na te ściany i sufit, aby dało się pracować z dzwiękiem, ale jednocześnie aby były to materiały uniwersalne i trwałe. no i jeszcze nie w cenie złota.

?

Pozdrawiam Jurek

...

**********************



zeby wytlumic troszke pomieszczenie proponuje panele akustyczne pod sufit pod odpowiednim kontem ustawione bardzo duzo daja!!

Antheck
Posty: 180
Rejestracja: wtorek 04 cze 2002, 00:00

Re: Sala klubowa - jak uwzględnić akustykę?

Post autor: Antheck » poniedziałek 06 mar 2006, 18:50

......Proszę o radę, jak postąpić przy gruntownym remoncie sali klubu o powierzchni około 100m2 wysokość 3m,

aby zapewnić tam dobre warunki do koncertów i wszelkich imprez z dzwiękiem?

Dotychczas była tam boazeria - brzmienie przymulone, pogłos niemiły.

Właściciel skłonny jest położyć - o zgrozo - gładzie gipsowe, to już będzie koniec.

Ja szukam jakiegoś sposobu na te ściany i sufit, aby dało się pracować z dzwiękiem, ale jednocześnie aby były to materiały uniwersalne i trwałe. no i jeszcze nie w cenie złota.

?

Pozdrawiam Jurek

...

**********************



zeby wytlumic troszke pomieszczenie proponuje panele akustyczne pod sufit pod odpowiednim kontem ustawione bardzo duzo daja!! ...

**********************

Stevie Wonder: "You're the best stage crew I've ever seen..."

Antheck
Posty: 180
Rejestracja: wtorek 04 cze 2002, 00:00

Re: Sala klubowa - jak uwzględnić akustykę?

Post autor: Antheck » poniedziałek 06 mar 2006, 19:11



zeby wytlumic troszke pomieszczenie proponuje panele akustyczne pod sufit pod odpowiednim kontem ustawione bardzo duzo daja!! ...

**********************



Przepraszam za poprzedniego posta, coś mi się skrzaniło w kompie



Ale do tematu:



1. Jesli pomieszczenie ma 3m wysokości to zapomnij o jakimkolwiek łamaniu sufitu. Możesz najwyżej poinstalować listwy, które maxymalnie będą sięgały 20cm w dół, ale ze względu na porównanie ich wymiarów z długościami fal akustycznych niewiele dadzą. Zatem niestety sufit odpada, poza tym musisz wziąć pod uwagę, że któryś z Twoich gości może zapragnąć wziąć swego kolegę "na barana" i Ci zmasakrują sufit (wraz ze swoimi głowami), a nie daj Boże zrzucą Ci sufit na pozostałych gości.

Kolejnym problemem jest to, że w takim pomieszczeniu nie zrobisz żadnej sceny, bo nawet 20cm podwyższenie znacznie Ci zmniejsza przestrzeń. Zapomnij wobec tego np. o overheadach (filtr grzebieniowy)



2. Nie jestem do końca zorientowany w odpowiednich przepisach ale nie wiem czy takie pomieszczenia można wykorzystywac w celu organizacji imprez masowych. Baaaardzo niepokoi mnie ta wysokość...



3. Jeśli mają sie tam odbywac tylko potańcówki to po prostu zawieś kilka paczek szerokopasmowych, które zapewnią w miarę równe pokrycie dźwiękiem danej przestrzeni, oraz ze dwa-trzy suby do oddania dołu i wymiętolenia żołądków.



4. Czy mozesz podesłać jakieś zdjęcia albo plany pomieszczenia?



Pozdrawiam, Antheck
[addsig]
Stevie Wonder: "You're the best stage crew I've ever seen..."

JurekSLU
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Sala klubowa - jak uwzględnić akustykę?

Post autor: JurekSLU » wtorek 07 mar 2006, 10:48



4. Czy mozesz podesłać jakieś zdjęcia albo plany pomieszczenia?



Pozdrawiam, Antheck

...

**********************

Dzięki za zaangażowanie w temat!

Niebawem przygotuję kilka zdjęć i informacji, skoro zgodziłeś się rzucić okiem.

Proszę o adres priv.
[addsig]

ODPOWIEDZ