Zasilanie, listwy, uziemienie

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
j.bravo
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 wrz 2004, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: j.bravo » czwartek 20 kwie 2006, 02:06

Pieluchę Ci wymienić, czy klapsa dać O wtyczkę się martwisz?

Zbynia dobrze Ci napisał: podłacz jak normalny użytkownik ,może będzie dobrze. A jak będzie brumiało, to sie będziesz martwił. Ech...
Jestem przystojny i młody

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: Zbynia » czwartek 20 kwie 2006, 14:01

pamietaj o tym ze jedynym czesto uziemionym elementem w blokowiskach oprocz piorunochronu sa wlasnie kaloryfery....

ja w calym domu mam 3 gniazdka z uziemieniem - w lazience w kuchni i na przedpokoju...

reszta to zwykle bez uziemienia - gdy mi brumial przedwzmacniacz to jedyna mozliwoscia bylo uziemienie go do grzejnika...podobnie z komputerem.....glupota?moze wazne ze dziala i zdaje egzamin...



co do obciazen to listwa majaca gora 10A ma takie tez bezpieczniki (jesli ma) - podlaczenie urzadzen ktore lacznie beda mialy pobor powyzej tych 10A wywali bezpiecznik albo przepali kabel listwy....

Awatar użytkownika
tuluseabaska
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 02 lut 2006, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: tuluseabaska » czwartek 20 kwie 2006, 15:38

dziekuje za krotka i rzeczowa odpowiedz. o to mi chodzilo.



j.bravo: nie o wtyczke, lecz o sprzet. wole nie byc "mondry po szkodzie".



do kalafiora raczej podlaczac nie bede potrzebowal, gdyz mam mozliwosc doprowadzic sobie uziemienie z podworka i tez z niej korzystam. w 2gim punkcie zapytalem sie czy wystarczy doprowadzic kabel tylko do gniazdek, czy tez bede musial go laczyc jakos z reszta instalacji. czyli prosciej mowiac czy bede musial ten kabel ciagnac gdzies dalej wglab mieszkania czy tez podpiac go poprostu do puszki. z tego co napisal pan Sroka wynika ze nie da sie odpowiedziec na moje pytanie nie znajac rodzaju instalacji jaka mam w budynku. wierzyc jakos mi sie nie chce zeby tak bylo. moze nie posiadam wiedzy na dany temat ale nie jestem tepakiem. nie wystepuje chyba wiele typow instalacji dwuzylowej i da sie przeciez odpowiedziec na to pytanie zakladajac obie mozliwosci...

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: JM » czwartek 20 kwie 2006, 20:56

...wole nie byc "mondry po szkodzie"...

**********************

Całkiem słusznie. Tego Ci życzę.


Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: Sroka » piątek 21 kwie 2006, 01:12

...dziekuje za krotka i rzeczowa odpowiedz. o to mi chodzilo.



j.bravo: nie o wtyczke, lecz o sprzet. wole nie byc "mondry po szkodzie".



do kalafiora raczej podlaczac nie bede potrzebowal, gdyz mam mozliwosc doprowadzic sobie uziemienie z podworka i tez z niej korzystam. w 2gim punkcie zapytalem sie czy wystarczy doprowadzic kabel tylko do gniazdek, czy tez bede musial go laczyc jakos z reszta instalacji. czyli prosciej mowiac czy bede musial ten kabel ciagnac gdzies dalej wglab mieszkania czy tez podpiac go poprostu do puszki. z tego co napisal pan Sroka wynika ze nie da sie odpowiedziec na moje pytanie nie znajac rodzaju instalacji jaka mam w budynku. wierzyc jakos mi sie nie chce zeby tak bylo. moze nie posiadam wiedzy na dany temat ale nie jestem tepakiem. nie wystepuje chyba wiele typow instalacji dwuzylowej i da sie przeciez odpowiedziec na to pytanie zakladajac obie mozliwosci......

**********************

Przeczytaj co napisales w pierwszym poscie i przeanalizuj to. Skoro w tym piszesz ze juz wiesz jak to zrobic i nie jestes Tepakiem .... To po co zakladales temat??????

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
tuluseabaska
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 02 lut 2006, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: tuluseabaska » piątek 21 kwie 2006, 02:24

Przeczytaj co napisales w pierwszym poscie i przeanalizuj to. Skoro w tym piszesz ze juz wiesz jak to zrobic i nie jestes Tepakiem .... To po co zakladales temat??????

...

**********************



gdybym wiedzial to bym nie pytal. nie interesuje mnie energetyka i nie musi zebym mogl stwierdzic ze na to pytanie jednak jak najbardziej mozna w prosty sposob odpowiedziec. ja tego uziemienia montowac nie bede bo jak pewnie zdazyles juz kilka razy przeczytac nie mam o tym zielonego pojecia. chcialem sie jedynie poradzic kogos kto ma, gdyz moj znajomy elektryk nie sprawia profesjonalnego wrazenia. widze jednak ze w "dobrym" tonie niektorych lezy pseudopedagogiczne podejscie zmuszajace pytajacego do znalezienia odpowiedzi samemu. czyzby pytanie wydalo sie zbyt banalne? wszystko fajnie z tym ze mnie absolutnie ten temat nie interesuje i nie mam ochoty go zglebiac. mam tysiace innych zajec na glowie i cenie sobie czas. napisalem tego posta zeby zasiegnac szybkiej i fachowej rady. twoje lapanie za slowka naprawde nie wnioslo nic do tematu tudziez do mojego postrzegania. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: Sroka » piątek 21 kwie 2006, 02:35

...Przeczytaj co napisales w pierwszym poscie i przeanalizuj to. Skoro w tym piszesz ze juz wiesz jak to zrobic i nie jestes Tepakiem .... To po co zakladales temat??????

...

**********************



gdybym wiedzial to bym nie pytal. nie interesuje mnie energetyka i nie musi zebym mogl stwierdzic ze na to pytanie jednak jak najbardziej mozna w prosty sposob odpowiedziec. ja tego uziemienia montowac nie bede bo jak pewnie zdazyles juz kilka razy przeczytac nie mam o tym zielonego pojecia. chcialem sie jedynie poradzic kogos kto ma, gdyz moj znajomy elektryk nie sprawia profesjonalnego wrazenia. widze jednak ze w "dobrym" tonie niektorych lezy pseudopedagogiczne podejscie zmuszajace pytajacego do znalezienia odpowiedzi samemu. czyzby pytanie wydalo sie zbyt banalne? wszystko fajnie z tym ze mnie absolutnie ten temat nie interesuje i nie mam ochoty go zglebiac. mam tysiace innych zajec na glowie i cenie sobie czas. napisalem tego posta zeby zasiegnac szybkiej i fachowej rady. twoje lapanie za slowka naprawde nie wnioslo nic do tematu tudziez do mojego postrzegania. pozdrawiam...

**********************

spoko ja nic ci nie zarzucam zrobisz co ze chcesz.
Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

addie
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: addie » piątek 21 kwie 2006, 23:41

można temu zaradzić w prosty sposób tak jak się to robi w starwszym budownictwie tzn w instalacji 2 żyłowej. Należy zakupić gniazdo z bolcem uziemającym ( ochronnym ) i zrobić tzw mostek. To jest zewrzeć w niazdku drutem ów bolec uziemający do żyły neutralnej ( po staremu "zero" ) ,a gdzie neutralny można sprawdzić probówką, Tam gdzie się zaświeci żarówka to jest faza analogicznie tam gdzie sięzaróka nie zapali tam jest neutralny. Tak sie robi w starym budownictwie i ja tak mam w bloku i wszstko działa poprawnie nic nie brumi. A tak poza tym kolego mógłbyś się wysilić i poszukać !!!!

Awatar użytkownika
tuluseabaska
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 02 lut 2006, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: tuluseabaska » sobota 22 kwie 2006, 02:01

chopie ja o tym wiem bardzo dobrze, przeczytales uwaznie moje pytanie?

Awatar użytkownika
student
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 11 lip 2002, 00:00

Re: Zasilanie, listwy, uziemienie

Post autor: student » sobota 22 kwie 2006, 19:08

...można temu zaradzić w prosty sposób tak jak się to robi w starwszym budownictwie tzn w instalacji 2 żyłowej. Należy zakupić gniazdo z bolcem uziemającym ( ochronnym ) i zrobić tzw mostek. To jest zewrzeć w niazdku drutem ów bolec uziemający do żyły neutralnej ( po staremu "zero" ) ,a gdzie neutralny można sprawdzić probówką, Tam gdzie się zaświeci żarówka to jest faza analogicznie tam gdzie sięzaróka nie zapali tam jest neutralny. Tak sie robi w starym budownictwie i ja tak mam w bloku i wszstko działa poprawnie nic nie brumi. A tak poza tym kolego mógłbyś się wysilić i poszukać !!!! ...

**********************

No kurczę, nie polecam jednak zdecydowanie...

ODPOWIEDZ