Panele akustyczne - skąd?

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
R.B.
Posty: 320
Rejestracja: czwartek 05 gru 2002, 00:00

Re: Panele akustyczne - skąd?

Post autor: R.B. » poniedziałek 22 sty 2007, 13:41

......to w sumie ladne i bezpieczne....

...ale czy to jest to ratowania uszu robotników czy do adaptacji pomieszczen?...
**********************
panele. sa dużo cięższe masywniejsze i bardziej "chłonne " dźwiękowo niż Piramidki ...
w moim studio większa część pomieszczenia jest pokryta tymi panelami , piramidki sa tylko w miejscach gdzie dźwięk ma być rozproszony , czyli za monitorami , oraz na ścianie przed monitorami , reszta to panele...

Znalazłem fotke jakiegos studia gdzie sa te panele ...
**********************
Master To moze podeslij jakies foty twojego studia !
Czy te panele zakladales bezposrednio na sciane ,czy jeszcze cos miedzy nimi bylo(przestrzen albo inny ustroj akustyczny) co kladles na podloge (czym tlumiles?)
Dzieki z gory ! no jestem ciekaw czy zadowolony jestes?
Jestem muzykiem z zawodu. Muzyka kręci się cały czas do okoła mnie i ostatnio fascynuje mnie nagrywanie muzy w swoim małym studiu domowym.

pemark
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 14 kwie 2002, 00:00

Re: Panele akustyczne - skąd?

Post autor: pemark » poniedziałek 22 sty 2007, 15:29

...a mnie się coś widzi że płyty ecofon są chyba dużo lepsze ...
**********************
Zgadzam się z kolegą.Najlepsze znane Mi materiały dzwiękochłonne produkują :ecofon i parafon( http://www.parafon.se/ )ale niestety to kosztuje ok 80 pln za m2.
Reszta innych materiałów to tylko substytuty-dużo tańsze,które również
spełniają jakąś rolę przy wytłumianiu pomieszczeń.

Awatar użytkownika
SLP
Posty: 266
Rejestracja: wtorek 20 lip 2004, 00:00

Re: Panele akustyczne - skąd?

Post autor: SLP » poniedziałek 22 sty 2007, 16:14

Dzięki za link! widzę, że pan A. Deląg w końcu założył stronkę www .... czas najwyższy....

Osobiście polecam te panele, choć nie bezpośrednio na gołą ścianę.
Cały czas zmierzamy ku perfekcji :)

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Panele akustyczne - skąd?

Post autor: Master » poniedziałek 22 sty 2007, 16:17

Master To moze podeslij jakies foty twojego studia !
Czy te panele zakladales bezposrednio na sciane ,czy jeszcze cos miedzy nimi bylo(przestrzen albo inny ustroj akustyczny) co kladles na podloge (czym tlumiles?)
Dzieki z gory ! no jestem ciekaw czy zadowolony jestes?
...
**********************
raz juz umieszczałem zdjecie ,

poniewaz miałem tzw, "grajace sciany " zainstalowałem gąbki- z MATERACÓW ( o grubosci 15 cm przyklejone do samej sciany na jakis klej chyba Atlas czy cos takiego , na to naciagniete jest płutno , a dopiero na to przykrecone sa panele, dodatkowo przyklejone piramidki które są tylko w miejscach tego wymagających , wszystkie 4 sciany sa tak zrobione . Owszem jestem zadowolony ... jednoczesnie odpowiem koledze " pemark " ze wypisuje bzdury , owe panele to zaden substytut , działają tak jak powinny a piramidki rozpraszają prawidłowo ... oczywscie na niskie czestotliwosci w przedziale do 100 Hz , wymagane sa specjalne pułapki i zadene nawet najlepsze panele tutaj nie pomogą .
Zdjecie ktore widzisz jest zrobione kilka lat temu , obecnie mam na tylenj scianie dodatkowo półwalec , ktory wczesniej był w rogu ..

ZDJECIE

R.B.
Posty: 320
Rejestracja: czwartek 05 gru 2002, 00:00

Re: Panele akustyczne - skąd?

Post autor: R.B. » poniedziałek 22 sty 2007, 16:43

...Master To moze podeslij jakies foty twojego studia !
Czy te panele zakladales bezposrednio na sciane ,czy jeszcze cos miedzy nimi bylo(przestrzen albo inny ustroj akustyczny) co kladles na podloge (czym tlumiles?)
Dzieki z gory ! no jestem ciekaw czy zadowolony jestes?
...
**********************
raz juz umieszczałem zdjecie ,

poniewaz miałem tzw, "grajace sciany " zainstalowałem gąbki- z MATERACÓW ( o grubosci 15 cm przyklejone do samej sciany na jakis klej chyba Atlas czy cos takiego , na to naciagniete jest płutno , a dopiero na to przykrecone sa panele, dodatkowo przyklejone piramidki które są tylko w miejscach tego wymagających , wszystkie 4 sciany sa tak zrobione . Owszem jestem zadowolony ... jednoczesnie odpowiem koledze " pemark " ze wypisuje bzdury , owe panele to zaden substytut , działają tak jak powinny a piramidki rozpraszają prawidłowo ... oczywscie na niskie czestotliwosci w przedziale do 100 Hz , wymagane sa specjalne pułapki i zadene nawet najlepsze panele tutaj nie pomogą .
Zdjecie ktore widzisz jest zrobione kilka lat temu , obecnie mam na tylenj scianie dodatkowo półwalec , ktory wczesniej był w rogu ..

ZDJECIE...
**********************
Dzieki ! Ale cos link n i e d z i a l a!!
Jestem muzykiem z zawodu. Muzyka kręci się cały czas do okoła mnie i ostatnio fascynuje mnie nagrywanie muzy w swoim małym studiu domowym.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Panele akustyczne - skąd?

Post autor: Zbynia » poniedziałek 22 sty 2007, 16:44

nie zauwazylem zeby parafon byl zastosowany w studio nagran - ot typowe panele wygluszajace do hal biur i tym podobnych marketow.....

a te wytloczki polskie maja tez inna funkcje - rozpraszaja dzwiek

w audiotech wylozone tym jest chyba wszystko - nawet kabina do wokali - i ten wokal brzmi przyzwoicie(chodzi o poglosy i wplyw pomieszczenia - nie mikrofon i reszte)

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Panele akustyczne - skąd?

Post autor: Master » poniedziałek 22 sty 2007, 16:49

...nie zauwazylem zeby parafon byl zastosowany w studio nagran - ot typowe panele wygluszajace do hal biur i tym podobnych marketow.....

a te wytloczki polskie maja tez inna funkcje - rozpraszaja dzwiek

w audiotech wylozone tym jest chyba wszystko - nawet kabina do wokali - i ten wokal brzmi przyzwoicie(chodzi o poglosy i wplyw pomieszczenia - nie mikrofon i reszte)...
**********************
W wielu studiach wykorzystane są te panele ,

sorki za zły link
TUTAJ jest prawidłowy

AcousticityTeam
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 02 lip 2013, 00:00
Kontakt:

Re: Panele akustyczne - skąd?

Post autor: AcousticityTeam » piątek 25 paź 2013, 10:55

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem paneli akustycznych to polecam Jocavi i Auralexa, mają na prawdę ciekawy design i dobre właściwości akustyczne. Są to panele piankowe ale też i takie konkretniejsze - drewniane.

http://www.acousticity.pl/ustroje-akustyczne/jocavi/jocavi-panele-rozpraszajce

Jocavi

http://www.acousticity.pl/ustroje-akustyczne/auralex/absorbery

Auralex
Akustiki!

tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: Panele akustyczne - skąd?

Post autor: tfanatic » sobota 25 sty 2014, 09:10

Polecam stąd http://www.eurofoam.pl/
to jest producent w Polsce ogromna firma
i co najważniejsze mają piramidki i elementy wygłuszeniowe niepalne i
samoprzylepne !! czego nie kupisz na allegro ,ani nigdzie indziej odklejasz
tylko papier i przyklejasz całość na sciane .
Jak dla mnie to rewelka !
Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Panele akustyczne - skąd?

Post autor: smirnoff » sobota 25 sty 2014, 14:00

Wasze najlepsze pianki mają gęstość 35kg/m3, to się nijak ma do paneli z dobrej wełny mineralnej, np takich:


http://allegro.pl/panele-absorbery-akustyczne-welna-mineralna-pt80-i3853399121.html


Poza tym takie same pianki jak Wasze sprzedaje APAMA, też są niepalne, ta sama gęstość i również mogą być podklejane. 


ODPOWIEDZ