Modyfikacja microKORG-a (wersja desktop)

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Modyfikacja microKORG-a (wersja desktop)

Post autor: richtig » niedziela 13 maja 2007, 19:52

Może istnieją jakieś sposoby na uzyskanie dobrego efektu ?
**********************
Sposób bardzo domowy, nie wiem czy dobry, nie próbowalem:
Nakleić na obudowę samoprzylepne lliterki, pomalować sprayem i potem literki odlepić.
Podejrzewam że przy ograniczeniu ilości napisów (FLT zamiast FILTER itp) mogłoby się udać.
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Modyfikacja microKORG-a (wersja desktop)

Post autor: AdamZ » niedziela 13 maja 2007, 21:02

Również mi to przyszło do głowy chwile temu , problemem będą wszęlkie inne wygibasy i cieniutkie podziałki , ale przy odrobinie cierpliwości jako artysta powinienem dać sobie rade :)

W kążdym razie dzięki :)
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

greengo
Posty: 196
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2007, 00:00

Re: Modyfikacja microKORG-a (wersja desktop)

Post autor: greengo » niedziela 13 maja 2007, 22:29

Co do literek to moge polecic pewna metode. Wlasny patent mial zostac uzyty ale na zamysle tylko sie zakonczylo. W pierwszej kolejnosci proponuje isc zapytac sie w firmie reklamowej jakie najmniejsze kolka sa w stanie wyciac. Pozniej w corelu narysowac projekt i isc to wyciac na jakiejs w miare sztywnej folii. Tak mniej wiecej uzyskujemy "sito". Sam osobiscie mialem uzyc tej metody na plakaty. Niestety nie mialem okazji wytestowac. Wszystko zalezne w sumie od plotera. Zycze powodzenia i prosze o opis ewentualnych efektow;)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Modyfikacja microKORG-a (wersja desktop)

Post autor: AdamZ » niedziela 13 maja 2007, 22:33

...Co do literek to moge polecic pewna metode. Wlasny patent mial zostac uzyty ale na zamysle tylko sie zakonczylo. W pierwszej kolejnosci proponuje isc zapytac sie w firmie reklamowej jakie najmniejsze kolka sa w stanie wyciac. Pozniej w corelu narysowac projekt i isc to wyciac na jakiejs w miare sztywnej folii. Tak mniej wiecej uzyskujemy "sito". Sam osobiscie mialem uzyc tej metody na plakaty. Niestety nie mialem okazji wytestowac. Wszystko zalezne w sumie od plotera. Zycze powodzenia i prosze o opis ewentualnych efektow;)
Pozdrawiam.
...
**********************


O spuerek :)

Mieszkam w mieście studenckim i jest tu wiele drukarni . Napewno sie przejdę i spytam:)

Klawisz dotrze około 20-go i nie wiem jeszcze w jakim jest stanie , ale dam znac jesli będe sie za to brał.

Dzięki
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Modyfikacja microKORG-a (wersja desktop)

Post autor: PiotrK » poniedziałek 14 maja 2007, 00:17

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:56 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Modyfikacja microKORG-a (wersja desktop)

Post autor: AdamZ » poniedziałek 14 maja 2007, 07:48

...Roland XP-10 po opuszczeniu mojej piwnicy, gdy wiele lat temu się wkurzyłem, jak można sprzedawać synth bez gałek:

Zdjęcie.jpg
...
**********************


Mniodzio :)
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Modyfikacja microKORG-a (wersja desktop)

Post autor: mellodeque » poniedziałek 14 maja 2007, 08:02

Ja dalej zachodze w głowe, co sie tak podniecacie tymi analogami :)

Ja mam w każdym oknie po dwa parapety, jeden od zewnątrz drugi od wewnątrz i nie pałam chęcią posiadania kolejnych. Miałem EX'a, miałem Juno2, miałem V50, miałem AN1x, jakoś zostaje przy VSTi.

NIe jestem jakimś megartystą co poszukuje inspiracji rodem z gwiezdnych wojen, ot typowy rzemieślnik, jest zlecenie - robie na VSTi :)

Co do napisów Adamku, to najlepiej jest rozebrać całą obudowę, zaprojektować napisy w Corel'u - smigać do pierwszej lepszej agencji co ma plotter tnący, niech powycinają na folii.

i są teraz dwa sposoby.

1. Literki w pozytywie, czyli malujesz syntha podkładem, naklejasz literki - wyrazy tam gdzie mają być, potem malujesz całość, odklejasz literki i masz napisy.

2. Metoda "negatywowa" czyli nie naklejasz wyrazów, tylko obwódki - z zapasem i malujesz same miejsca gdzie jest negatyw.

Robota pracochłonna, bo małe literki trzeba igiełką od folii odrywać, i poprzez folię transportową nanieść co trzeba.

Prosty sposób i nawet malutkie napisiki tak naniesiesz.
Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Modyfikacja microKORG-a (wersja desktop)

Post autor: JankoMuzykant » poniedziałek 14 maja 2007, 08:29

Może istnieją jakieś sposoby na uzyskanie dobrego efektu ?
**********************
Ja proponuję metodę najłatwiejszą i zarazem najmniej ograniczającą. Projektujesz sobie bez ograniczeń płytę czołową w corelu, photoshopie itp., następnie drukujesz całość dobrą drukarką na papierze foto, foliujesz, od spodu przyklejasz taśmę dwustronną i jest elegancko, np. jak tu, chwaliłem się niedawno:
http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/n/muzykant5/07.jpg
Możesz też wydruk zlecić, doskonały kolor, duży format, nośnik w postaci cienkiego tworzywa (nie papieru) oraz zabezpieczenie na macanie i ultrafiolet mają np. tu:
http://www.skanowanie.com.pl/
[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Modyfikacja microKORG-a (wersja desktop)

Post autor: AdamZ » poniedziałek 14 maja 2007, 09:20

Dzięki za pomysły.Napewno przetestuje motyw z drukowaniem .


Mell = sofciarz :D
Twoją wersje też sprawdzę :) Wracam na GG :)
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Modyfikacja microKORG-a (wersja desktop)

Post autor: Master » poniedziałek 14 maja 2007, 10:04

Gratuluje wyglada zawodowo :)

ODPOWIEDZ