Szyba w studiu

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
zebromirrrr
Posty: 119
Rejestracja: niedziela 24 wrz 2006, 00:00

Szyba w studiu

Post autor: zebromirrrr » wtorek 05 cze 2007, 23:46

jeszcze raz spróbuje.mam pytanie odnosnie szyby w studiu.kabina jest wielkosci 10 m 2 .wys, 2,30.szyba to 120 cm na 75.czy taka szyba moze miec jakis negatywny wpływ na brzmienie? ( sa to zwykłe 2 wkłady do okien,kazdy skląda sie z 2 szyb i jakiegos gazu w srodku.pomiedzy tymi wkładami 3 cm przerwy.jezeli moze to byc zródłem jakis negatywnych skutków to jak temu zaradzic? szukałem w wysz i nic.dzieki
www.studiosquat.pl

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Szyba w studiu

Post autor: Zbynia » środa 06 cze 2007, 02:59

......
**********************
t5ak - odbija dzwiek dlatego w wielu studiach skierowana jest pod katem w gore lub w dol zeby fale nie trafialy w mikrofon

cezex
Posty: 228
Rejestracja: wtorek 31 maja 2005, 00:00

Re: Szyba w studiu

Post autor: cezex » środa 06 cze 2007, 04:41

**********************
t5ak - odbija dzwiek dlatego w wielu studiach skierowana jest pod katem w gore lub w dol zeby fale nie trafialy w mikrofon...
**********************
Dwie szyby: obie w dół, wtedy się nie kurzy tak łatwo

Awatar użytkownika
Balsenior
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 20 maja 2007, 00:00

Re: Szyba w studiu

Post autor: Balsenior » środa 06 cze 2007, 08:20

...jeszcze raz spróbuje.mam pytanie odnosnie szyby w studiu.kabina jest wielkosci 10 m 2 .wys, 2,30.szyba to 120 cm na 75.czy taka szyba moze miec jakis negatywny wpływ na brzmienie? ( sa to zwykłe 2 wkłady do okien,kazdy skląda sie z 2 szyb i jakiegos gazu w srodku.pomiedzy tymi wkładami 3 cm przerwy.jezeli moze to byc zródłem jakis negatywnych skutków to jak temu zaradzic? szukałem w wysz i nic.dzieki...
**********************
Może kiedy indziej

Awatar użytkownika
Balsenior
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 20 maja 2007, 00:00

Re: Szyba w studiu

Post autor: Balsenior » środa 06 cze 2007, 08:25

...jeszcze raz spróbuje.mam pytanie odnosnie szyby w studiu.kabina jest wielkosci 10 m 2 .wys, 2,30.szyba to 120 cm na 75.czy taka szyba moze miec jakis negatywny wpływ na brzmienie? ( sa to zwykłe 2 wkłady do okien,kazdy skląda sie z 2 szyb i jakiegos gazu w srodku.pomiedzy tymi wkładami 3 cm przerwy.jezeli moze to byc zródłem jakis negatywnych skutków to jak temu zaradzic? szukałem w wysz i nic.dzieki...
**********************
Na pewno ze względu na charakterystyke drgań własnych szyby wywołasz rezonans. Ale czy bedzie on słyszalny trudno powiedzieć (mnie:)). POdejrzewam że będzie to jednak wysoki rezonans więc powinny go wzbudzać raczej blachy. Nie przejmowałbym się tym jeśli twoje studio ma 10m2 to raczej nie masz sprzętu który by to wychwycił. Generalnie im grubsza szyba tymlepiej.
Może kiedy indziej

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Szyba w studiu

Post autor: Tadeo » środa 06 cze 2007, 09:06

Rezonans dwóch równolegle ułozonych szyb będzie dość znaczny nawet przy energicznych nagraniach wokalnych. Dlatego stosuje się ułożenie ich pod lekkim kątem (względem siebie)
Jesli będą różnej grubośći to napewno to nie pogorszy sprawy

Awatar użytkownika
zebromirrrr
Posty: 119
Rejestracja: niedziela 24 wrz 2006, 00:00

Re: Szyba w studiu

Post autor: zebromirrrr » środa 06 cze 2007, 11:53

...Rezonans dwóch równolegle ułozonych szyb będzie dość znaczny nawet przy energicznych nagraniach wokalnych. Dlatego stosuje się ułożenie ich pod lekkim kątem (względem siebie)
Jesli będą różnej grubośći to napewno to nie pogorszy sprawy
...
***************

oba zestawy sa takie same.czyli powinienem dac je pod lekkiem kontem wzgledem siebie? a ta od wewnatrz dac np pod lekiem kontem w góre? dzieki za opinie,jak ktos ma jeszcze cos na ten temat bede wdziecznym . jakies inne triki?.u everesta nic nie ma na ten temat,pozdro
www.studiosquat.pl

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Szyba w studiu

Post autor: Zbynia » środa 06 cze 2007, 12:21

......Rezonans dwóch równolegle ułozonych szyb będzie dość znaczny nawet przy energicznych nagraniach wokalnych. Dlatego stosuje się ułożenie ich pod lekkim kątem (względem siebie)
Jesli będą różnej grubośći to napewno to nie pogorszy sprawy
...
***************

oba zestawy sa takie same.czyli powinienem dac je pod lekkiem kontem wzgledem siebie? a ta od wewnatrz dac np pod lekiem kontem w góre? dzieki za opinie,jak ktos ma jeszcze cos na ten temat bede wdziecznym . jakies inne triki?.u everesta nic nie ma na ten temat,pozdro...
**********************
daj je w delikatna literke V i bedzie ok

Awatar użytkownika
zebromirrrr
Posty: 119
Rejestracja: niedziela 24 wrz 2006, 00:00

Re: Szyba w studiu

Post autor: zebromirrrr » środa 06 cze 2007, 12:32

.........Rezonans dwóch równolegle ułozonych szyb będzie dość znaczny nawet przy energicznych nagraniach wokalnych. Dlatego stosuje się ułożenie ich pod lekkim kątem (względem siebie)
Jesli będą różnej grubośći to napewno to nie pogorszy sprawy
...
***************

oba zestawy sa takie same.czyli powinienem dac je pod lekkiem kontem wzgledem siebie? a ta od wewnatrz dac np pod lekiem kontem w góre? dzieki za opinie,jak ktos ma jeszcze cos na ten temat bede wdziecznym . jakies inne triki?.u everesta nic nie ma na ten temat,pozdro...
**********************
daj je w delikatna literke V i bedzie ok...
**********************
dziex.tak zrobie .zobaczymy ajk bedzie.jeszcze z ta stara drewniana podłoga musze cos zrobic.troche trzeszczy.połozyłem gume centymetrowa i dywany i nic.moze pianke wstrzykne pod jak da rade.
www.studiosquat.pl

Awatar użytkownika
zebromirrrr
Posty: 119
Rejestracja: niedziela 24 wrz 2006, 00:00

Re: Szyba w studiu

Post autor: zebromirrrr » piątek 15 cze 2007, 00:03

...jeszcze raz spróbuje.mam pytanie odnosnie szyby w studiu.kabina jest wielkosci 10 m 2 .wys, 2,30.szyba to 120 cm na 75.czy taka szyba moze miec jakis negatywny wpływ na brzmienie? ( sa to zwykłe 2 wkłady do okien,kazdy skląda sie z 2 szyb i jakiegos gazu w srodku.pomiedzy tymi wkładami 3 cm przerwy.jezeli moze to byc zródłem jakis negatywnych skutków to jak temu zaradzic? szukałem w wysz i nic.dzieki...
**********************
sorry ze jeszcze raz wracam do tego ale mam problem z tą zapyziałą szyba.zainstalowałem jedna normalnie w pionie a drugą po skosie w góre zeby odbicie pierwsze szło w góre.no i jest całkiem nieciekawie.w odległosci ponad 2 metry od szyby jak klasne w dłonie to słychac niemiły przydzwięk od szyby.jest ona zainstalowana dosyc solidnie wiec raczej chyba nie drga.zreszta jak przyłoze dłonie do niej to nie ma prawa drgac .musi to byc odbicie takie nie przyjemne.przy krzyku moze nie jest tak strasznie ale tak czy inaczej jest kiepawo.byłem dzis w radiu i sprawdzałem jak tam to wyglada i tam szyby sa w pionie i obie równolegle do siebie.tez troche rezonuja ale tam sa bardzo dobrze rozwiązane niskie vzestotliwosci.ale rezonans tez jest.problem polega na tym ze u mnie jest nie tylko wokal ale i bas i perkusja wiec teraz jak zagrzmi stopa lub blachy to sie boje ze bedzie kicha.sa jakies sposoby? moge zawsze zasłonic kotara albo czyms tę szybe ale wolałbym załatwic to inaczej.sorry ze długi wątek ale juz nie mam koncepcji.ktos pomorze? jakies triki? dzieki z góry
www.studiosquat.pl

ODPOWIEDZ