Czym to zniwelować?

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Czym to zniwelować?

Post autor: tox » wtorek 07 sie 2007, 19:24

Witam. Niedawno zmieniłem pomieszcenie; w starym już się nie miesciłem a nadazyła się okazja zmiany na wiekszę. Po całym remoncie pokoju pojawił się spory problem - tylna ściana za biurkiem - właczając stopę bass odbija się tak żę słyszę coś w stylu krótkiego reverbu co jak wiecie dla kogoś kto tworzy dźwięki przyjazne nie jest.chwilowo i w pewnym stopniu sobie poradziłem z tym problmeme dając poduszki za monitory i na sciankę boczną - narożną biurka, ale chiałbym zastosować coś na stąłe żeby w końcu miało to ręce i nogi.
tutaj moje pytanie - czy możecie coś polecic co wychwyci te odbicia??

pozdrawiam

Rafals
Posty: 65
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Czym to zniwelować?

Post autor: Rafals » wtorek 07 sie 2007, 21:05

...Witam. Niedawno zmieniłem pomieszcenie; w starym już się nie miesciłem a nadazyła się okazja zmiany na wiekszę. Po całym remoncie pokoju pojawił się spory problem - tylna ściana za biurkiem - właczając stopę bass odbija się tak żę słyszę coś w stylu krótkiego reverbu co jak wiecie dla kogoś kto tworzy dźwięki przyjazne nie jest.chwilowo i w pewnym stopniu sobie poradziłem z tym problmeme dając poduszki za monitory i na sciankę boczną - narożną biurka, ale chiałbym zastosować coś na stąłe żeby w końcu miało to ręce i nogi.
tutaj moje pytanie - czy możecie coś polecic co wychwyci te odbicia??

pozdrawiam...
**********************
To nie jest prosta sprawa...
Pianki i inne cuda tego typu będą mało skuteczne.
Poczytaj o rezonatorze Helmholtza...
[addsig]

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Czym to zniwelować?

Post autor: lukaszg » wtorek 07 sie 2007, 23:41

A może zasłona na ścianie, albo wykładzina, lub dywan na podłodze?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Czym to zniwelować?

Post autor: Zbynia » środa 08 sie 2007, 00:50

sciac rogi
dac pulapki basowe
dac pochlaniacz na sciane
badz zbudowac dyfuzor - podejrzewam ze dwie ostatnie a szczegolnie przedostatnia zalatwi sprawe.......plus pierwsza

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: Czym to zniwelować?

Post autor: tox » środa 08 sie 2007, 04:09

...sciac rogi
dac pulapki basowe
dac pochlaniacz na sciane
badz zbudowac dyfuzor - podejrzewam ze dwie ostatnie a szczegolnie przedostatnia zalatwi sprawe.......plus pierwsza...
**********************
wszystkie rozwiązania ok tylko chciałbym zauważyć że pomogły tutaj zwykłe poduszki (zniwelowało ten metaliczny przydźwięk odbijającej się stopy). Myśle ze w przyszłości coś pokombinuję z tymi bass trapami itd-zgłębię temat, ale narazie potrzeba mi tylko czegoś na ścianę za monitorami i na ściankę boczną - może ktoś ma jeszcze jakieś koncepcje bo szcerze mówiąc słowa " dać pochłaniacz na ścianę" nie mówią mi o co tutaj chodzi. w tym temacie nie jestem mocny.

pozdr.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Czym to zniwelować?

Post autor: Zbynia » środa 08 sie 2007, 09:01

......sciac rogi
dac pulapki basowe
dac pochlaniacz na sciane
badz zbudowac dyfuzor - podejrzewam ze dwie ostatnie a szczegolnie przedostatnia zalatwi sprawe.......plus pierwsza...
**********************
wszystkie rozwiązania ok tylko chciałbym zauważyć że pomogły tutaj zwykłe poduszki (zniwelowało ten metaliczny przydźwięk odbijającej się stopy). Myśle ze w przyszłości coś pokombinuję z tymi bass trapami itd-zgłębię temat, ale narazie potrzeba mi tylko czegoś na ścianę za monitorami i na ściankę boczną - może ktoś ma jeszcze jakieś koncepcje bo szcerze mówiąc słowa " dać pochłaniacz na ścianę" nie mówią mi o co tutaj chodzi. w tym temacie nie jestem mocny.

pozdr....
**********************
panel nie zakrywajacy calej sciany - powiedzmy 2x1.5 metra wypelniony 5cm welny mineralnej.........

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: Czym to zniwelować?

Post autor: tox » środa 08 sie 2007, 09:58

.........sciac rogi
dac pulapki basowe
dac pochlaniacz na sciane
badz zbudowac dyfuzor - podejrzewam ze dwie ostatnie a szczegolnie przedostatnia zalatwi sprawe.......plus pierwsza...
**********************
wszystkie rozwiązania ok tylko chciałbym zauważyć że pomogły tutaj zwykłe poduszki (zniwelowało ten metaliczny przydźwięk odbijającej się stopy). Myśle ze w przyszłości coś pokombinuję z tymi bass trapami itd-zgłębię temat, ale narazie potrzeba mi tylko czegoś na ścianę za monitorami i na ściankę boczną - może ktoś ma jeszcze jakieś koncepcje bo szcerze mówiąc słowa " dać pochłaniacz na ścianę" nie mówią mi o co tutaj chodzi. w tym temacie nie jestem mocny.

pozdr....
**********************
panel nie zakrywajacy calej sciany - powiedzmy 2x1.5 metra wypelniony 5cm welny mineralnej............
**********************
Thanx Mate. mam rozumieć że takie panele z wełna są w sprzedaży czy raczej muszę to sklecić samemu. Coś czuję , że bez wizyrty w Praktikerze albo inny obi się nie obedzie ;]
[addsig]

ODPOWIEDZ