Coś pod kolumny

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
resbit
Posty: 30
Rejestracja: piątek 16 gru 2005, 00:00

Coś pod kolumny

Post autor: resbit » sobota 27 paź 2007, 16:35

cześć,

sorry jezeli powielam temat, mam alesisy mk2, stoją na zwykłym stole i sprawa jest taka, że niskie częstotliwości mi bujają całym stołem

jakie podkładki zastosować pod głośniki, bo gdzieś kiedyś czytałem, ze takie sa, ale najlepiej, jakby ktoś podrzucił jakis domowy sposób na ten problem, może jakiś materiał czy coś tam, żeby odizolować głośniki od stołu

myślę, że wiecie o co mi chodzi

dzięki za odp, proszę o możliwie najtańsze sposoby dla studenta :)

ww.myspace.com/resbit

Awatar użytkownika
piosenkarz
Posty: 22
Rejestracja: sobota 14 sty 2006, 00:00

Re: Coś pod kolumny

Post autor: piosenkarz » sobota 27 paź 2007, 17:15

Podłuż pod kolumny podkładki pod myszkę może wystarczy.

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Coś pod kolumny

Post autor: BigGuns » sobota 27 paź 2007, 22:49

...cześć,

sorry jezeli powielam temat, mam alesisy mk2, stoją na zwykłym stole i sprawa jest taka, że niskie częstotliwości mi bujają całym stołem

jakie podkładki zastosować pod głośniki, bo gdzieś kiedyś czytałem, ze takie sa, ale najlepiej, jakby ktoś podrzucił jakis domowy sposób na ten problem, może jakiś materiał czy coś tam, żeby odizolować głośniki od stołu

myślę, że wiecie o co mi chodzi

dzięki za odp, proszę o możliwie najtańsze sposoby dla studenta :)

...
**********************
jeżeli głośniki stoją bezpośrednio na stole to nie ma sensu robić żadnych podkładek, to niewiele pomoże. albo rób ostateczne zgrania gdzie indziej, albo ustaw głośniki na osobnych statywach - najlepsza opcja.

jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś, zatkaj szmatami otwory w alesisach, może to nieco pomoże.

senjin
Posty: 405
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Coś pod kolumny

Post autor: senjin » niedziela 28 paź 2007, 22:33

Czy wysokość monitorów nad blatem stołu ma duże znaczenie? Czy powinienem po prostu ustawiać na wysokości uszu, a stół traktować jako zło konieczne?

A ustawiam alesisy na kilkunastocentymetrowej warstwie gazet - takiej, żeby tweetery były na poziomie uszu... pewnie z profesjonalnymi statywami byłoby lepiej, ale możesz za darmo spróbować położyć np. kilka roczników EiS ;) to w końcu kilka kg sprężystego papieru.

TraDeus
Posty: 131
Rejestracja: sobota 18 lis 2006, 00:00

Re: Coś pod kolumny

Post autor: TraDeus » poniedziałek 29 paź 2007, 15:39

ja potrzebowałem podniesc swoje alesisy o jakieś 10 cm na stole, więc poszedłem do castoramy, kupiłem 10 cm arkusz steropianu, ładnie wyciąłem dwa kwadraciki no i monitorki stoją właśnie na nim ;)
z tego co wiem, to chyba też świetnie pod monitorami spisuje sie korek, ale nie jestem pewien...
pozdrawiam !

Awatar użytkownika
DJMONSIGNEUR
Posty: 64
Rejestracja: środa 09 lut 2005, 00:00

Re: Coś pod kolumny

Post autor: DJMONSIGNEUR » poniedziałek 29 paź 2007, 17:33

Ja stawiam swoje potwornie duże Adamy s3a na małych standach (wysokość 40 cm) na blacie biurka- wiem że to herezjam, ale nie ma innej możliwości. Standy mają standardowe ?igły? pod spodem a dodatkowo między głośnikami a górnym blatem standa jest 5 centymetrowa warstwa korka (korek kupilem w Castoramie- to taki grube bloczki korka pierwotnie służące chyba do szlifowania czy czegoś takiego.
Jak dla mnie to wystarcza- wibracje są dalej ale niewielkie.

Pozdro

M

TeeR
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 18 paź 2005, 00:00

Re: Coś pod kolumny

Post autor: TeeR » poniedziałek 29 paź 2007, 17:54

A ja kupiłem na Allegro dwa stare magnetofony kasetowe - decki po 10zeta/szt. Są identycznej wysokości. Na nich stawiam monitory. Wygląda bardziej "zawodowo" niż książki.

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Coś pod kolumny

Post autor: Miłaszewski » wtorek 30 paź 2007, 01:45

mozna tez postawic cegly
[addsig]

Awatar użytkownika
Stiven
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 21 mar 2004, 00:00

Re: Coś pod kolumny

Post autor: Stiven » wtorek 30 paź 2007, 08:01

http://www.lumenlab.com/forums/lofiversion/index.php/t12364.html


Nie są to górnych lotów stojaki monitorowe,ale jak na domowy sposób pełnią swoją role, mnie w zupełności taka konstrukcja pasuje.Można do środka nasypać jakiegoś piaski na obciążenie, itd...Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Coś pod kolumny

Post autor: Kubańczyk » wtorek 30 paź 2007, 10:39

Ja mam statywy pod monitory tak dopasowane że głośniki wysoko tonowe są na wysokości uszu. Ale pomimo tego brak wygłuszenia pokoju, brak możliwości odsunięcia od rogów/ścian idt. sprawiał że nie słyszałem basu. To znaczy słyszałem ale mało, natomiast na balkonie tak dudniło że głowa bolała.

Przeniosłem monitory na szafę pod sufit. Teraz praktycznie nie ma stereofoni oraz oba głośniki mają z tyłu dziury basowe skierowane do rogu, ale
dźwięk dostał podstawy basowej oraz zwiększyła się dynamika. Chwilowo wolę mieć dobry dźwięk niż super stereo bez basu. Polecam metodę odsunięcia monitorów maksymalnie jak się da - dla tych którzy mają problemy z basem.
Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

ODPOWIEDZ