Tania gąbka akustyczna?

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Tania gąbka akustyczna?

Post autor: lakiernik » piątek 14 gru 2007, 08:09

...jeszcze jedno, ksiazke nabede w jak najszybszym mozliwym terminie natomiast mam takie pytanie jeszcze, czy jest jakakolwiek w ogole opcja zlikwidowania tymczasowo chociaz tego poglosu jakimis prymitywnymi metodami? jakies koce, wykladziny, cos tym rodzaju? po prostu chcialbym moc chociaz muzyki normalnie posluchac, ...
**********************
Ja kiedyś zamieszkałem nie u siebie na dwa miechy i robiłem taką prowizorę, ale nie sugeruj się tym zanadto bo każdy pokój ma inne właściwości..Znalazłem stary dywan na śmietniku ;)) i poprostu przybiłem go gwożdziami do ściany na przeciwko monitorów, w oknach pozawieszałem płachty jakiegoś płótna zamiast firan, na pozostałych ścianach pozawieszałem multum obrazów malowanych przez moją wife ( płótna olejne), generalnie ogólne zagracanie, z tym że nie można przesadzić trzeba dokładać kolejne graty i słuchać - jest lepiej ? jest! no to git i znowu coś dokładasz ( np.wieszasz koc na żyrandolu ) o kurka nie ma góry więc kocem przykrywasz z powrotem zmarzniętą połowicę i kombinujesz dalej......Miłego zagracania
Ps. Supeer sprawa to półki z książkami i czasopismami( Eis,FM,SoS,) jednak najlepiej wytłumia Playboy !!!
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
CD-RW
Posty: 279
Rejestracja: czwartek 19 lut 2004, 00:00

Re: Tania gąbka akustyczna?

Post autor: CD-RW » piątek 14 gru 2007, 09:13

Jak juz kupisz ksiazke, to przeczytaj trzy rozdzialy: XIX, XX,XXI. zajmie Ci to. nie spieszac sie, 2 godziny. Przeczytanie tych rozdzialow uswiadomi Ci, ze adaptacja akustyczna to nie tylko pianka, a pospiech jest wskazany przy lapaniu pchel.

mts_a4
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 22 maja 2006, 00:00

Re: Tania gąbka akustyczna?

Post autor: mts_a4 » piątek 14 gru 2007, 11:10

ale mi nie trzeba uswiadamiac takich rzeczy :] pomysle zeby go moze jakos zagracic chwilowo, dzieki

Awatar użytkownika
kaslab
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2007, 00:00

Re: Tania gąbka akustyczna?

Post autor: kaslab » piątek 14 gru 2007, 17:15

Nie do końca. Jeśli weźmiemy TAKĄ SAMĄ ILOŚĆ, TEGO SAMEGO materiału i uformujemy dwa ustroje, jeden płaski, a drugi w kształcie piramidek, przy czym oba ustroje będą miały TĄ SAMĄ powierzchnię, to ustój o kształcie piramidek lepiej absorbuje dźwięk. Jest to związane z impedancją akustyczną ustroju. Natomiast, rzeczywiście, jeśli porównamy dwa materiały o tej samej grubości lecz różnych powierzchniach (płaski kontra falki) to wygra materiał płaski. Bo jest go więcej....
**********************
Chyba lekko się nie rozumiemy... Mam na myśli płaską płyte 150cm na 60 cm na 10cm grubości i identyczną (identyczny materiał) płyte z piramidkami o wysokości 10cm przy podstawie w "uskoku" 2cm... Oczywiście płaska płyta zapwni lepsze pochłanianie w dużo szerszym zakresie co korzystnie wpłynie akustyke pomieszczenia... Daleki jednak jestem od uznania tego za super rozwiązanie... jest to tylko jakiś tam kompromis... nie chce mi sie po raz kolejny ropisywac na ten sam temat... zapraszam do odwiedzin... www.realtraps.com

Dodam jeszcze tylko, że ja nie mam w moim studiu ani grama pianki poliuteranowej... a akustyke mam
Producent

Awatar użytkownika
kaslab
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2007, 00:00

Re: Tania gąbka akustyczna?

Post autor: kaslab » piątek 14 gru 2007, 20:05

Zgadzam się z tobą w 100% TYLKO zauważ że w komorze te kliny mają określoną (niemałą) wysokość ... a nie 2-4cm z jakimi to gąbkami mamy często do czynienia. Materiał z jakiego są wykonane też jest specyficzny.

I jeszcze jedno pytanie skoro tak jest jak mówisz to czemu w większości konkretnych studiów stosuje się płaskie płyty z wełny szkalanej a nie formuje z nich piramidek ?

Oczywiście w większości te płyty zakrywa się odpowiedniej grubości sklejka przypomocowana w odpowiedniej odległości tak aby poprzez wibracje zapenić jeszcze lepsze pochłanianie w dolnych rejestrach... ale wróćmy do pytania jestem ciekaw twojej odpowiedzi.

pozdrawiam,

Producent

ODPOWIEDZ