Jak naprawiłem Novation X-Station - przerwy prądowe

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
mastyk
Posty: 72
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 00:00

Jak naprawiłem Novation X-Station - przerwy prądowe

Post autor: mastyk » sobota 27 wrz 2008, 19:19

piszę, bo może komuś się przyda kiedy będzie miał podobny przypadek

po przeprowadzce Novation X-Station zaczął się dziwnie zachowywać - co jakiś czas gasł wyświetlacz i brakowało mu prądu. ponieważ był zasilany z USB, myślałem, że to może jakiś problem z kablem/gniazdem USB (raczej nie z wydolnością notebooka, bo wcześniej wszystko było ok)

kupiłem zasilacz, ale było coraz gorzej. zauważyłem, że mocniejsze uderzenia w 80% wyłączały sprzęt.

mam dwie lewe ręce do elektroniki/mechaniki, ale ponieważ wszyscy są chyba na targach w Krakowie, więc odkręciłem kilkadziesiąt śrub i otworzyłem całość. odpiąłem 4 taśmy, wyczyściłem wnętrze. po włożeniu taśm włączyłem - nie działa. i wtedy zauważyłem, że największa taśma nie weszła do końca, ale odpinając ją stwierdziłem, że wcześniej też była w podobnej pozycji. dopchnąłem, wyjąłem - stwierdziłem, że tym razem opór jest znacznie większy. skręciłem i ...działa.

wniosek - jeżeli macie problem z przerywającym prądem, być może powodem jest obluzowana taśma łącząca płytę główną z rzeczami umieszczonymi na górze - wyświetlacz, potencjometry itp.

pzdr
m.

słowa kluczowe: Novation X-station, problem z prądem, gaśnie wyświetlacz

ODPOWIEDZ