Lunchbox do EQ z miksera Fonia

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
mirt
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 26 gru 2006, 00:00

Lunchbox do EQ z miksera Fonia

Post autor: mirt » poniedziałek 25 maja 2009, 16:57

Witam kiedyś, kupiłem za grosze moduły EQ z miksera studyjnego Fonii. Zastanawiałem się czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc w dorobieniu do nich jakiegoś lunchboxa, posiada jakiekolwiek schematy lub wie jak się podłączyć do wielostyku na tyle modułu. Niestety jedyne co może pomóc w identyfikacji modułów to numer KM51. Ciekawi mnie też czy te moduły to sam korektor, czy może jest w nich też zawarty jakiś preamp mikrofonowy. Z góry dzięki za wszelka pomoc w uratowaniu skrawka polskiej techniki studyjnej

Awatar użytkownika
1521kuba
Posty: 79
Rejestracja: piątek 27 cze 2008, 00:00

Re: Lunchbox do EQ z miksera Fonia

Post autor: 1521kuba » poniedziałek 25 maja 2009, 20:41

Albo mi się wydaje, albo mam serwisówkę od tego stołu. Ale nie w domu, więc dopiero jutro Ci odpiszę. Ten korektor to oczywiście TYLKO korektor, ale działa dość ciekawie, warto się pobawić.
...moje drugie imię - oldschool...

maczeta
Posty: 159
Rejestracja: poniedziałek 20 lut 2006, 00:00

Re: Lunchbox do EQ z miksera Fonia

Post autor: maczeta » poniedziałek 25 maja 2009, 21:54


Moduł tego korektora ma nietypowe zasilanie żebyś nie pomylił - masa to "+" (24V). Pracuje na poziomie 1.55V.Jeśli to model o którym myślę to ma transformatory na wejściu i wyjściu a nawet do toru odsłuchowego. Sam korektor nie jest jakiś szczególny. Na Allegro były dostępne moduły wzmacniacza mikrofonowego, które w mojej opinii są bardzo dobre.Trafo na wejściu i wyjściu, zbudowany z elementów dyskretnych.

maczeta
Posty: 159
Rejestracja: poniedziałek 20 lut 2006, 00:00

Re: Lunchbox do EQ z miksera Fonia

Post autor: maczeta » wtorek 26 maja 2009, 07:20

WAB-82?
...
**********************
Tak. WAB-82 (83)

Awatar użytkownika
mirt
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 26 gru 2006, 00:00

Re: Lunchbox do EQ z miksera Fonia

Post autor: mirt » wtorek 26 maja 2009, 09:07

...Albo mi się wydaje, albo mam serwisówkę od tego stołu. Ale nie w domu, więc dopiero jutro Ci odpiszę.
**********************

Będę wdzięczny, nad wyraz :). Z tego co wiem z rozmów ze znajomym, który akceptuje tylko skrajny hi-end, te stoły brzmiały całkiem fajnie. W korektorze rzeczywiście siedzą trzy transformatory i jeśli tam nie ma przedwzmacniacza to w całym torze pewnie było ich jeszcze trochę. Nie liczę na jakieś super uniwersalne narzędzie, ale na coś czym podkoloruję brzmienie.

Swoją drogą to przykre że tak mało się o sprzęcie Fonii pisze i mówi, pomijając to że większość pewnie poszła na przemiał w czasach wielkiego zachłyśnięcia wszystkim z napisem made in zachód.

Awatar użytkownika
1521kuba
Posty: 79
Rejestracja: piątek 27 cze 2008, 00:00

Re: Lunchbox do EQ z miksera Fonia

Post autor: 1521kuba » wtorek 26 maja 2009, 22:13

Przekopałem szafę i znalazłem mądrą książkę w szarej okładce, oraz rzeczony korektor, sztuk cztery. Musisz chwilę poczekać, skany zrobię jutro, bo coś mi się popitoliło z programem.

...może po prostu wrzuć tą serwisówkę tutaj (najlepiej skan, ale może być też foto wysokiej rozdzielczości przy dobrym oświetleniu.. )
**********************
To ma ze 30 stron. Czy szarą okładkę też mam skanować?
...moje drugie imię - oldschool...

Awatar użytkownika
mirt
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 26 gru 2006, 00:00

Re: Lunchbox do EQ z miksera Fonia

Post autor: mirt » środa 27 maja 2009, 16:39

W sumie, to przykre że jeszcze nie powstała strona poświęcona polskiemu sprzętowi audio z epoki, trochę tego było.

Awatar użytkownika
1521kuba
Posty: 79
Rejestracja: piątek 27 cze 2008, 00:00

Re: Lunchbox do EQ z miksera Fonia

Post autor: 1521kuba » środa 27 maja 2009, 20:45

...W sumie, to przykre że jeszcze nie powstała strona poświęcona polskiemu sprzętowi audio z epoki, trochę tego było....
**********************
O profesjonalnym nie słyszałem, ale wygooglaj sobie "unitra klub". i zajrzyj na priv.
...moje drugie imię - oldschool...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Lunchbox do EQ z miksera Fonia

Post autor: Zbynia » środa 23 sty 2013, 22:51

Na elektrodzie się pytałeś?Może tam cos chłopaki mają


ODPOWIEDZ