Klawiatura młoteczkowa - problem z działaniem i naprawa

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
edneysis
Posty: 245
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 00:00

Klawiatura młoteczkowa - problem z działaniem i naprawa

Post autor: edneysis » sobota 24 kwie 2010, 08:06

Witam!! Grajac wczoraj na moich klawiszach (CME UF80) zauwazylem ze dwa klawisze dziwnie sie zachowuja.
Przy uderzaniu w pierwszy wartosci velocity sa nizsze niz innych klawiszy , ale po jakims czasie klawisz zaczyna normalnie dzialac, sytuacja powtarza sie gdy nie uzywam przez chwile tego klawisza.Grugi zas ma caly czas zanizona wastosc i nic nie pomaga.Co może być przyczyna takiego działania?Nie jestem ekspertem od budowy klawiszy i czytalem j pare postow ktore wczesniej byly na forum , duzo mowiono o gumkach ze sa zuzyte , ale takze ze ciezko je zdobyc.I teraz pytanie czy sam sobie poradze z naprawa tego:P, robil to juz ktos z tymi klawiszami? Myslalem ze skoro bedzie trudno zdobyc gumki mozna podmienic z klawiszami ktore sie naprawde bardzo rzadko uzywa ,jest to mozliwe czy sa one zamocowane na stale??

Gwarancja na Cme dystrybutora (Audiostacja)i to 12 miesiecy a ustawowo jest chyba 24 miesiace czy powinni mi uznac gwarancje w sklepie w ktorym zakupilem klawisze?

Mam nadzieje ze rozwiejecie moje watpliwosci i pomozecie w rozwiazaniu problemu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jaQb
Posty: 2
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 00:00

Re: Klawiatura młoteczkowa - problem z działaniem i naprawa

Post autor: jaQb » sobota 14 maja 2016, 16:16

Witam
Też mam problem z klawiszami. Kupiłem z niegrającymi pięcioma ostatnimi klawiszami Dis w górę. Myślę sobie: gumki przeczyszczę będzie grać. Niedawno zamilkł środkowy F, no to rozebrałem. Gumki ok, w tych górnych lekko węgiel podrapany, ktoś przedemną tam grzebał. Sprawdziłem diody i składam. F się naprawił, ale do tego teraz dolne nie grają i dwa w środku, co jest? Wtyczki docisnąłem, nie widać żadnych przerw w ścieżkach, jakieś zimne luty? Ktoś ma jakieś pomysły?
Pozdrawiam.
http://lami9.xlx.pl/

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Klawiatura młoteczkowa - problem z działaniem i naprawa

Post autor: PWA » sobota 14 maja 2016, 16:48

Gwarancja na Cme dystrybutora (Audiostacja)i to 12 miesiecy a ustawowo jest chyba 24 miesiace czy powinni mi uznac gwarancje w sklepie w ktorym zakupilem klawisze?

Nie ma czegoś takiego jak ustawowa gwarancja. Gwarancjia jest dobrą wolą producenta lub sprzedawcy i może obejmować dowolny okres (nawet krótszy niż rok) lub w ogóle może jej nie być.
Ważniejszą sprawą jest tzw. rękojmia, która obejmuje okres 24 miesięcy z ustawy. Więc jeżeli klawiatura została kupiona przed końcem tego okresu, to możesz ją reklamować z tytułu rękojmi. Poniżej linki do stosownych informacji:
http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/
http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

BTW... CME to nie najlepszy producent klawiatur, a na ten model czytałem wiele narzekań.

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Klawiatura młoteczkowa - problem z działaniem i naprawa

Post autor: funkofil1 » sobota 14 maja 2016, 20:48

Na 90% to brud. Można rozebrać i umyć spirytusem płytę drukowaną i gumki oczywiście…., ale jeśli klawisz nie ma 2 lat to najpierw próbowałbym dzwonić do tego sklepu.

ODPOWIEDZ