Na sufit - akupłyta ISOVER?

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Pine
Posty: 233
Rejestracja: czwartek 26 maja 2005, 00:00

Na sufit - akupłyta ISOVER?

Post autor: Pine » poniedziałek 26 kwie 2010, 12:59

Panowie nie potrafię odgrzebać tematu a potrzebuje pilnie porady,
Tematów co do wytłumienia było wiele ,
Wiem że w moim przypadku problem rozwiązuje się jeśli na suficie wutłumię około 4m2 bezpośrenio nad moimi monitorami i na ścianie.


W tej chwili robię sufit czyli obniżam go i daję płyty gipsowe pytanie czy położenie AKUPŁYTY ISOVER pomiędzy sufit a płytę gipsową ma sens i wytłumi pokój czy jednak dzwięk będzie się odbijał od płyty gipsowej?

Czy zrobienie otworów w płycie gipsowej ma sens ?




Logic express 8,RME FF400, Akai Mpc2000xl,Virus Ti,Roland JP8000,FM 8,Surge,Tc Electronic Finalizer,Tl Audio 5013 mk2, 2 x 1176 clone, 2 x pultec clone,SSL4000 bus compressor clone with external sidechain,
2176 Stereo Clone.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Na sufit - akupłyta ISOVER?

Post autor: MB » poniedziałek 26 kwie 2010, 13:10

Wiem że w moim przypadku problem rozwiązuje się jeśli na suficie wutłumię około 4m2 bezpośrenio nad moimi monitorami i na ścianie.
********************
Czy mógłbyś precyzyjniej napisać, JAKI problem, i SKĄD to wiesz, co go rozwiązuje?


W tej chwili robię sufit czyli obniżam go i daję płyty gipsowe pytanie czy położenie AKUPŁYTY ISOVER pomiędzy sufit a płytę gipsową ma sens i wytłumi pokój czy jednak dzwięk będzie się odbijał od płyty gipsowej?
*******************
Wypełnienie wełną mineralną przestrzeni między sufitem podwieszanym a stropem zadziała jak pułapka basowa. Jeśli chodzi o pochłonięcie niskich częstotliwości to jest dobre, choć kosztowne rozwiązanie, bo wełny mineralnej potrzeba sporo. Nie wiem jednak, jaki dokładnie efekt chcesz osiągnąć, jaki konkretny problem pomieszczenia chcesz rozwiązać.


Czy zrobienie otworów w płycie gipsowej ma sens ?
*******************
Może mieć sens, ale to zależy od tego, CO chcesz osiągnąć.

Pine
Posty: 233
Rejestracja: czwartek 26 maja 2005, 00:00

Re: Na sufit - akupłyta ISOVER?

Post autor: Pine » poniedziałek 26 kwie 2010, 13:31


Czy mógłbyś precyzyjniej napisać, JAKI problem, i SKĄD to wiesz, co go rozwiązuje?



Własnie kiedyś rozmawialiśmy wspólnie na ten temat podałem wymiary pokoju i rozmieszczenie obiektów w środku , i własnie wiem to od Ciebie MB i chwała Ci za to że są ludzie służący taką pomocą!!!

problem jest z częstotliwosciami 125Hz i 250 Hz ,

Sufit i tak muszę zrobić i wsumie chciałem go wyłożyć w całości aku płyta o grubości 10 cm.


Powiedz proszę czy to rozwiąże problem , Pomijam fakt jeszcze wytłumienia 1 ściany , najważniejsze żebym maksymalnie wykorzytał możliwości sufitu.
Pozdrawiam






Logic express 8,RME FF400, Akai Mpc2000xl,Virus Ti,Roland JP8000,FM 8,Surge,Tc Electronic Finalizer,Tl Audio 5013 mk2, 2 x 1176 clone, 2 x pultec clone,SSL4000 bus compressor clone with external sidechain,
2176 Stereo Clone.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Na sufit - akupłyta ISOVER?

Post autor: MB » poniedziałek 26 kwie 2010, 14:07

Aha, już kojarzę.

Odpowiadając na pytanie: pomysł z Akupłytą raczej chybiony. Ona ma zbyt małą gęstość, żeby działać efektywnie dla niskich częstotliwości. Do tłumienia 120 i 250Hz potrzebujesz płyt z gęstej prasowanej wełny mineralnej, ewentualnie bardzo dużej ilości wełny w rulonach, którą musiałbyś wypełnić całą przestrzeń nad sufitem podwieszanym. 10cm nad płytkami sufitowymi nic nie da.

Jeśli Cię nie stać na takie całkowite wypełnienie, to polecam raczej rozwiązanie typu chmura, czyli duży wiszący panel z prasowanej gęstej wełny w ramce z listewek, zawieszony poziomo POD sufitem (np. na łańcuszkach). Duży to znaczy kilka m2. W takim panelu można z powodzeniem zainstalować oświetlenie (np. miniaturowe halogeny), bo on zazwyczaj zasłania miejsce podłączenia lampy sufitowej.

Pine
Posty: 233
Rejestracja: czwartek 26 maja 2005, 00:00

Re: Na sufit - akupłyta ISOVER?

Post autor: Pine » poniedziałek 26 kwie 2010, 14:22

Prasowana gęsta wełna w ramce z listewek.

myślałem że aku płyta to własnie gęsta prasowana wełna co wybrać z ISOVER ?


i czym to przykryć materiałem , folią , ?






Logic express 8,RME FF400, Akai Mpc2000xl,Virus Ti,Roland JP8000,FM 8,Surge,Tc Electronic Finalizer,Tl Audio 5013 mk2, 2 x 1176 clone, 2 x pultec clone,SSL4000 bus compressor clone with external sidechain,
2176 Stereo Clone.

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Na sufit - akupłyta ISOVER?

Post autor: Miłaszewski » poniedziałek 26 kwie 2010, 15:07

...Prasowana gęsta wełna w ramce z listewek.

myślałem że aku płyta to własnie gęsta prasowana wełna co wybrać z ISOVER ?


i czym to przykryć materiałem , folią , ?






...
 


zainteresuj sie isover pt 80


przykrycie frontu folia poprawi wlasciwosci absorbcyjne w zakresie niskich czestotliwosci


[addsig]

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Na sufit - akupłyta ISOVER?

Post autor: preceli » poniedziałek 26 kwie 2010, 15:20

...zainteresuj sie isover pt 80...

Zainteresuj się lepiej firmami, które się u nas ponoć na tym znają.
Przy tym w warunkach polskich bierz wręcz na każdy detal rachunki.
Opłaci się na maksa!
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
Masters
Posty: 230
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 00:00

Re: Na sufit - akupłyta ISOVER?

Post autor: Masters » poniedziałek 26 kwie 2010, 18:36

......zainteresuj sie isover pt 80...

40,50 mm ... jaką grubość proponujecie - czy można je przykleić do ściany, znaczy czy to pomoże w wytłumieniu pokoju ... czym pokryć płytę ( szpachla ? ). Właśne zabieram się za remont pokoju w którym ma swoje mini studio.

Pine
Posty: 233
Rejestracja: czwartek 26 maja 2005, 00:00

Re: Na sufit - akupłyta ISOVER?

Post autor: Pine » środa 23 lut 2011, 15:11

 Panowie zrobiłem juz kilka paneli z wełny mineralnej ROCKWOOL enjoy the silence


 


Wszystko pięknie panele pokryte tafta .


I jest jedno pytanie robie teraz 2 panele i mam zamiar je przestawiać w pokoju i zastanawiam się czy mogę przed obiciem taftą pokryć jeszcze zwykłą folią (tzw streczem) jak pakuje się paczki i dopiero materiał tafta,


Na celu mam całkowite zminimalizowanie pylenia tej wełny mineralnej.

Logic express 8,RME FF400, Akai Mpc2000xl,Virus Ti,Roland JP8000,FM 8,Surge,Tc Electronic Finalizer,Tl Audio 5013 mk2, 2 x 1176 clone, 2 x pultec clone,SSL4000 bus compressor clone with external sidechain,
2176 Stereo Clone.

ODPOWIEDZ