Zmiana wyglądu M-Audio Axiom Pro - okleina?

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Zmiana wyglądu M-Audio Axiom Pro - okleina?

Post autor: richtig » sobota 18 gru 2010, 13:10

Witam


Mam Axioma Pro, który jak wiadomo jest biały. A jestem człowiekiem przykładającym dużą uwagę do wyglądu otoczenia, i mi ta białość zdecydowanie nie pasuje.


Był na forum wątek o malowaniu syntezatora, robota trudna i ryzykowna (zwłaszcza jak na pierwszy raz), myślałem zatem o oklejeniu Axioma jakąś okleiną. Meblowe raczej nadają się tylko do powierzchni płaskich, są jeszcze tunningu samochodów (wydają się bardziej giętkie) lub jakieś termokurczliwe wynalazki.


Macie jakieś doświadczenie w tej materii?

www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Zmiana wyglądu M-Audio Axiom Pro - okleina?

Post autor: MB » sobota 18 gru 2010, 14:13

Okleina stosowana w meblarstwie jak najbardziej nadaje się do krzywizn pod warunkiem, że są to krzywizny w jednym kierunku (jak np. wycinek walca). Zdaje się, że akurat obudowa tej klawiatury spełnia ten warunek. Asystowałem kiedyś przy okleinowaniu elementów mebla. Kluczem do sukcesu przy okleinowaniu łukowych powierzchni jest dopasowany kawałek mocnego płótna, które spełni funkcję prasy. Tym płótnem trzeba bardzo ściśle owinąć obiekt i pozostawić do wyschnięcia kleju pod okleiną. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że tego nie da się zrobić "na żywca", musisz rozebrać urządzenie przed przeróbką.

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Zmiana wyglądu M-Audio Axiom Pro - okleina?

Post autor: richtig » sobota 18 gru 2010, 14:35

O, dzięki za info.


Niestety właśnie jest parę małych miejsc gdzie krzywizny uniemożliwiają prote oklejenie (np koło pitch-bendera jest takie wybrzuszenie, widoczne np tu) i nie wiem czy nie lepiej zastosować coś rozciągliwego.  


 


 

www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Zmiana wyglądu M-Audio Axiom Pro - okleina?

Post autor: MB » sobota 18 gru 2010, 15:04

W tym miejscu możesz wpierw przykleić małe kawałki okleiny w kształcie "łezki", a później przyklejając główną część ostrożnie podciąć nożem introligatorskim nadmiarowe kawałki. Z okleiną naturalną jest więcej roboty, ale zapewniam Cię, że efekt jest nieporównywalny do żadnych winyli.

Inna sprawa, że malowanie aerografem zdjętej obudowy jest jednak prostszym zadaniem niż okleinowanie. Co więcej, jak nie wyjdzie, to można powtórzyć.

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Zmiana wyglądu M-Audio Axiom Pro - okleina?

Post autor: MrExplosion » sobota 18 gru 2010, 22:32

Klasycznej okleiny stosowanej w meblach, czyli HPL o grubości 0,8mm, nie zagniesz na tak małym łuku w domowych warunkach, ani nawet jakąś opalarką. Żeby zagiąć taką okleinę na gorąco, trzeba ją rozgrzać bardzo równomiernie na całej linii gięcia, a nie punktowo kawałek po kawałku. Dałoby się to chyba zrobić z okleiną, nazwijmy ją w uproszczeniu, papierową - czyli taką jak w meblach z BlackRedWhite czy innej Ikei. Tyle że coś takiego się ściera po 2 latach użytkowania, a na przedmiocie typu klawisze nawet szybciej. Nie polecam. Jeśli chodzi o okleiny termokurczliwe/samochodowe, to nie mam doświadczeń z pierwszej ręki, więc nie wiem jak z trwałością. Na pewno da się to założyć na skomplikowane kształty, bo amatorzy oklejają sobie tym deski rozdzielcze bez specjalistycznych narzędzi. Ale jak z trwałością, nie wiem.

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Zmiana wyglądu M-Audio Axiom Pro - okleina?

Post autor: Sroka » sobota 18 gru 2010, 22:45

A nie lepiej to pomalować?

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
grzygorz
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 00:00

Re: Zmiana wyglądu M-Audio Axiom Pro - okleina?

Post autor: grzygorz » niedziela 19 gru 2010, 18:29

...
A nie lepiej to pomalować?...
 


 


Ja pomalowałbym natryskowo ale.... co z opisami?


richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Zmiana wyglądu M-Audio Axiom Pro - okleina?

Post autor: richtig » niedziela 19 gru 2010, 19:08

opisy nie są ważne, tzn ja nie korzystam i tak z tych wszystkich bajerów (póki co), wolę sobie po staremu midi learn zrobić, HyperControl mi nie leży.

Chyba rzeczywiście malowanie będzie lepszym rozwiązaniem, widziałem że lakiernie proszkowe mają całkiem znośne ceny, jutro podzwonię i się dowiem.
Nie wiem tylko czy fakt iż obudowa jest już polakierowana (jest z aluminium) nie utrudni całości

Dzięki za pomoc

www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Zmiana wyglądu M-Audio Axiom Pro - okleina?

Post autor: Sroka » niedziela 19 gru 2010, 21:34

...opisy nie są ważne, tzn ja nie korzystam i tak z tych wszystkich bajerów (póki co), wolę sobie po staremu midi learn zrobić, HyperControl mi nie leży.

Chyba rzeczywiście malowanie będzie lepszym rozwiązaniem, widziałem że lakiernie proszkowe mają całkiem znośne ceny, jutro podzwonię i się dowiem.
Nie wiem tylko czy fakt iż obudowa jest już polakierowana (jest z aluminium) nie utrudni całości

Dzięki za pomoc

...
 



Wszystko sie da zrobić nawet odtworzyć napisy , kwestia tylko ile chcesz na to wydać kasy.



Tu ktoś się zajmuje taką działalnoscią ->  http://www.customairbrush.com/instruments.html

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Zmiana wyglądu M-Audio Axiom Pro - okleina?

Post autor: KAFEL » poniedziałek 20 gru 2010, 11:30

Nie wiem tylko czy fakt iż obudowa jest już polakierowana (jest z aluminium) nie utrudni całości
...
 


A od kiedy obudowa Axiom Pro jest z aluminium ?! Przecież to lakierowany plastik.


ODPOWIEDZ