Parawan akustyczny dla perkusji

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
polesiu
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2011, 00:00

Parawan akustyczny dla perkusji

Post autor: polesiu » wtorek 12 lip 2011, 17:32

jak mozna zrobić przenośny parawan o wysokosci ok. 180 cm skladajacy sie z 6 lub 7 elementów. Wiem ze musi byc z plexi o gr. min. 6 mm.Tylko jak łaczyc elementy ze soba?

Awatar użytkownika
estbeatz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 00:00

Re: Parawan akustyczny dla perkusji

Post autor: estbeatz » wtorek 12 lip 2011, 18:15

...jak mozna zrobić przenośny parawan o wysokosci ok 180 cm skladajacy sie z 6 lub 7 elementów.Wiem ze musi byc z plexi o gr min 6mm .Tylko jak łaczyc elementy ze soba ?...



Zrób drewniane ramki o wymiarach takich jak chcesz. Do tego plexi i masz już ścianki. Do tego kup w Castoramie, Obi czy gdzie masz ochotę małe zawiasy i połącz ze sobą;) Nic trudnego. Ewentualne nóżki możesz zrobić z drewnianych klocków. Ale skoro to parawan to nie będzie stał w linii prostej więc nóżki są raczej niepotrzebne.


Pozdrawiam

RX
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 05 gru 2010, 00:00

Re: Parawan akustyczny dla perkusji

Post autor: RX » środa 13 lip 2011, 08:59

Tylko jak łaczyc elementy ze soba?... 


Oczywiście najlepiej kub zawiasy rozłączane - bedziesz mógł parawan dowolnie kształtować i składać<br>


Skontaktuj się najpierw a zakładem który ci wytnie takie arkusze pleksi i zapytaj o sztywność takiego panelu - móże się okazać np., że przy gr. 8mm w ogóle nie będziesz potrzebował ramek - dokręcisz zawiasy rozłączane i możesz łomotać.


RX


Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Parawan akustyczny dla perkusji

Post autor: psysutra » środa 13 lip 2011, 18:19

W studiu gdzie mam zajęcia jest właśnie taki parawan z pleksy (bodajże 5-6 mm) i żadnych ramek nie trzeba- prócz rękawic przy jego ustawianiu by nie pobrudzić studia krwiąTongue out

Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Parawan akustyczny dla perkusji

Post autor: Robix » czwartek 14 lip 2011, 00:01

...
W studiu gdzie mam zajęcia jest właśnie taki parawan z pleksy (bodajże 5-6 mm) i żadnych ramek nie trzeba- prócz rękawic przy jego ustawianiu by nie pobrudzić studia krwiąTongue out
...
 


Bez przesady :). Trzeba po prostu zapytać czy mają płyty z takimi bokami zaokrąglonymi, czy trzeba robić to (zaokrąglić kant) na własną rękę.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Parawan akustyczny dla perkusji

Post autor: psysutra » czwartek 14 lip 2011, 09:55

...
...
W studiu gdzie mam zajęcia jest właśnie taki parawan z pleksy (bodajże 5-6 mm) i żadnych ramek nie trzeba- prócz rękawic przy jego ustawianiu by nie pobrudzić studia krwiąTongue out
...
 

Bez przesady :). Trzeba po prostu zapytać czy mają płyty z takimi bokami zaokrąglonymi, czy trzeba robić to (zaokrąglić kant) na własną rękę.
...
 


Albo zabezpieczyć krawędzie jakąś listwą{#śmiech}

Stay Psychedelic People!

polesiu
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2011, 00:00

Re: Parawan akustyczny dla perkusji

Post autor: polesiu » czwartek 14 lip 2011, 18:12

...
...
...
W studiu gdzie mam zajęcia jest właśnie taki parawan z pleksy (bodajże 5-6 mm) i żadnych ramek nie trzeba- prócz rękawic przy jego ustawianiu by nie pobrudzić studia krwiąTongue out
...
 

Bez przesady :). Trzeba po prostu zapytać czy mają płyty z takimi bokami zaokrąglonymi, czy trzeba robić to (zaokrąglić kant) na własną rękę.
...
 

Albo zabezpieczyć krawędzie jakąś listwą{#śmiech}
...


Z płyty plexi o wymiarach 205x305mm potnie na części firma reklamowa .Zaokragli krawędzie,    zrobi ścięte na dole narożniki na wprowadzenie kabli tak jak robi producent Acustic solution.Oczywiscie ze częsci będą bez ramek ponieważ ciężar samej plexi to ok.60kg(gr6mm) Szukam odpowiedniego połączenia ( zawias lub coś innego) żeby szczeliny między poszczególnymi częściami były jak najmniejsze a parawan składał sie łatwo i plexa nie ulegała porysowaniu. 


Andys52
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 02 gru 2008, 00:00

Re: Parawan akustyczny dla perkusji

Post autor: Andys52 » czwartek 14 lip 2011, 18:53

............W studiu gdzie mam zajęcia jest właśnie taki parawan z pleksy (bodajże 5-6 mm) i żadnych ramek nie trzeba- prócz rękawic przy jego ustawianiu by nie pobrudzić studia krwiąTongue out...  Bez przesady :). Trzeba po prostu zapytać czy mają płyty z takimi bokami zaokrąglonymi, czy trzeba robić to (zaokrąglić kant) na własną rękę....  Albo zabezpieczyć krawędzie jakąś listwą{#śmiech}...
Z płyty plexi o wymiarach 205x305mm potnie na części firma reklamowa .Zaokragli krawędzie,    zrobi ścięte na dole narożniki na wprowadzenie kabli tak jak robi producent Acustic solution.Oczywiscie ze częsci będą bez ramek ponieważ ciężar samej plexi to ok.60kg(gr6mm) Szukam odpowiedniego połączenia ( zawias lub coś innego) żeby szczeliny między poszczególnymi częściami były jak najmniejsze a parawan składał sie łatwo i plexa nie ulegała porysowaniu.  ...

Chyba 205x305 CENTYMETRÓW ?

Andy!

polesiu
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2011, 00:00

Re: Parawan akustyczny dla perkusji

Post autor: polesiu » czwartek 14 lip 2011, 22:51

...............W studiu gdzie mam zajęcia jest właśnie taki parawan z pleksy (bodajże 5-6 mm) i żadnych ramek nie trzeba- prócz rękawic przy jego ustawianiu by nie pobrudzić studia krwiąTongue out...  Bez przesady :). Trzeba po prostu zapytać czy mają płyty z takimi bokami zaokrąglonymi, czy trzeba robić to (zaokrąglić kant) na własną rękę....  Albo zabezpieczyć krawędzie jakąś listwą{#śmiech}...
Z płyty plexi o wymiarach 205x305mm potnie na części firma reklamowa .Zaokragli krawędzie,    zrobi ścięte na dole narożniki na wprowadzenie kabli tak jak robi producent Acustic solution.Oczywiscie ze częsci będą bez ramek ponieważ ciężar samej plexi to ok.60kg(gr6mm) Szukam odpowiedniego połączenia ( zawias lub coś innego) żeby szczeliny między poszczególnymi częściami były jak najmniejsze a parawan składał sie łatwo i plexa nie ulegała porysowaniu.  ...

Chyba 205x305 CENTYMETRÓW ?

Andy!


Przepraszam pomyliłem sie .Oczywiscie ze 205x305 cm... 


arekmozer
Posty: 6
Rejestracja: piątek 23 gru 2016, 00:00

Re: Parawan akustyczny dla perkusji

Post autor: arekmozer » wtorek 27 gru 2016, 21:12

A może podeślę Ci propozycje parawanu, ale wiesz takiego artystycznego. Lubię starocie i jak obserwuje program telewizyjny na discawery historia to w Anglii jest tego dużo.

ODPOWIEDZ