AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: jarekz » środa 07 gru 2011, 08:25

Zorientowałem się, że moje wypowiedzi dotyczące kosztów są niejasne. Podaję więc szacunkowy kosztorys:


- elementy:                 80...100 zł


- płytka drukowana:      70...80 zł


- razem:                     150...180 zł


Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: JankoMuzykant » środa 07 gru 2011, 11:17

Gratuluję, pisać dsp na ośmiu bitach :)
Fajno byłoby, gdyby była możliwość sterowania potencjometrami (albo enkoderami) większej ilości parametrów. No i możliwość sprzęgnięcia polifonicznego (równoległa praca kilku kanałów ze wspólnym sterowaniem).
A z ciekawości - jak zrobiłeś źródło szumu, jeśli to nie tajemnica?
[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: jarekz » środa 07 gru 2011, 12:25

Fajno byłoby, gdyby była możliwość sterowania potencjometrami (albo enkoderami) większej ilości parametrów.


Koncepcja zakładała maksymalne uproszczenie hardware’u. M.in. założeniem było użycie tylko tylu potencjometrów ile jest analogowych wejść w mikrokontrolerze (plus jeden od siły głosu).


Gdybym miał zrobić syntezator „z prawdziwego zdarzenia“, z gałą do każdego parametru, to i wziąłbym jakiś lepszy procesorek!


 


No i możliwość sprzęgnięcia polifonicznego (równoległa praca kilku kanałów ze wspólnym sterowaniem).


Kilka razy spotykałem się z pomysłami użycia kilku AVRSYN’ów w celu uzyskania instrumentu polifonicznego. Moje zdanie jest takie: gra niewarta świeczki. Twierdzę, że aby syntezator brzmiał dobrze w grze wielogłosowej, jego pojedynczy głos musi być naprawdę wysokiej jakości.


 


A z ciekawości - jak zrobiłeś źródło szumu, jeśli to nie tajemnica? ... 


Źródłem szumu jest tzw. rejestr LFSR, wytwarzający pseudolosowy ciąg liczb dwójkowych (u mnie powtarzający się co 107 sekund). Daje to szum biały o rozkładzie równomiernym.


 


Awatar użytkownika
NeckUno1
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2010, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: NeckUno1 » czwartek 08 gru 2011, 11:23

......Przyjacielu, czy mógłbyś zdradzić skąd można pobrać schemat drugiej wersji syntezatorka? Szukałem i znalazłem tylko wersję pierwszą, ona posiada z tego co zauważyłem przełączniki dwupozycyjne, a to wiąże się z pewnymi ograniczeniami jak np. tylko dwa kształty przebiegów oscylatorów. Również wsad do µP w obecnej wersji jest chyba inny....
Schemat
Wsad do mikroprocesora jest rzecz jasna inny, ale nie mam go w tej chwili pod ręką. Udostępnię wieczorem....
 


Dziękuję. Jak tylko nabiorę chęci i znajdę wolny czas to zabiorę się za ten projekt.

Później bo teraz nie mam czasu :)

Awatar użytkownika
csdis
Posty: 263
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: csdis » wtorek 27 gru 2011, 21:52

......Przyjacielu, czy mógłbyś zdradzić skąd można pobrać schemat drugiej wersji syntezatorka? Szukałem i znalazłem tylko wersję pierwszą, ona posiada z tego co zauważyłem przełączniki dwupozycyjne, a to wiąże się z pewnymi ograniczeniami jak np. tylko dwa kształty przebiegów oscylatorów. Również wsad do µP w obecnej wersji jest chyba inny....
Schemat
Wsad do mikroprocesora jest rzecz jasna inny, ale nie mam go w tej chwili pod ręką. Udostępnię wieczorem....
 


to ilu chetnych?


kiedys chiałem sie zabrac za v1 ale po kilkunastu probuch uruchomienia nie wyszło ,a jak ma teraz miec kit dlaczego nie:)


ja sie pisze.


Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: jarekz » poniedziałek 12 mar 2012, 08:33

...
...A ile kosztuje z płytką?... 

To zależy od ilości zamawianych płytek; przy 5 płytkach wychodzi niestety ok. 70-80 zł za sztukę....
 


Sprawdzałem ostatnio w firmie GAMA. Koszt jednej płytki drukowanej wyniósłby ok. 75 zł, dwóch - po ok. 60 zł, itd., a przy dziesięciu - po ok. 30 zł.


Awatar użytkownika
implant
Posty: 100
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: implant » wtorek 13 mar 2012, 19:40

Wygląda interesująco. Możesz mnie dopisać do listy chętnych :)
Analogi i cyfry fajne są :)

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: KAFEL » środa 14 mar 2012, 09:37

Mnie też proszę dopisać do listy Cool


Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: jarekz » środa 14 mar 2012, 12:36

...Wygląda interesująco. Możesz mnie dopisać do listy chętnych :)...
...Mnie też proszę dopisać do listy...

Jak szaleć to szaleć: gdy się zbierze jeszcze 2...3 chętnych, to zamówię 10 płytek.
Jak będzie z montażem? Dacie radę w oparciu o schemat i rysunek rozmieszczenia elementów?
A zakup elementów - indywidualnie czy grupowo?

Awatar użytkownika
implant
Posty: 100
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: implant » środa 14 mar 2012, 18:58


Jak szaleć to szaleć: gdy się zbierze jeszcze 2...3 chętnych, to zamówię 10 płytek.
Jak będzie z montażem? Dacie radę w oparciu o schemat i rysunek rozmieszczenia elementów?
A zakup elementów - indywidualnie czy grupowo?
...

Ja mogę się dopisać do wersji grupowej, myślę że będzie lepiej, no i z zaprogramowaniem czipa chyba też będzie wygodniej / pewniej jak się to zrobi hurtem? (ja np. nie mam osprzętu do programowania czipów :) ).
Analogi i cyfry fajne są :)

ODPOWIEDZ