AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: raflezjak » sobota 27 lip 2013, 02:53

Witam. Poskładałem to cudo. Bardzo fajnie działało... Do momentu aż przestał działać potencjometr "cut off" Mierzyłem miernikiem i potencjometr i ścieżkę do procesora i tutaj wszytko jest ok. Efekt tego filtra można wymusić poprzez "modulation" i wtedy go słychać. Co może być nie tak. Drugiego już nie będę miał cierpliwości poskładać. A na widok tego co mam szlag mnie trafia :(


[addsig]
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: jarekz » poniedziałek 29 lip 2013, 12:20

...
Witam. Poskładałem to cudo. Bardzo fajnie działało... Do momentu aż przestał działać potencjometr "cut off" Mierzyłem miernikiem i potencjometr i ścieżkę do procesora i tutaj wszytko jest ok. Efekt tego filtra można wymusić poprzez "modulation" i wtedy go słychać. Co może być nie tak. Drugiego już nie będę miał cierpliwości poskładać. A na widok tego co mam szlag mnie trafia :(
...
 


 


Witam. Jestem konstruktorem AVRSYN2. Zastanawiam się co może być przyczyną. Jeżeli problem występuje za każdym razem po włączeniu zasilania, to błąd software’owy można wykluczyć. Rozumiem że brak jest jakiejkolwiek reakcji na potencjometr „cutoff”. Skoro na wejściu mikroprocesora jest napięcie 0...5V, to wszystko wskazuje na uszkodzenie tego wejścia wewnątrz mikroprocesora.


 


Może zgłoś reklamację zestawu w sklepie? Niech ci wymienią albo przyślą sam mikroprocesor. W tym drugim przypadku ja Ci go wymienię.




Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: raflezjak » czwartek 01 sie 2013, 23:24

Dziękuję za zaangażowanie. W pierwszej kolejności powalczę o sam mikroprocesor - w ramach jakieś tam gwarancji. Wszak poradzę sobie z usunięciem starego i wlutowaniem nowego. Jeśli mnie oleją będę zobowiązany poprosić u samego konstruktora tejże wspaniałej zabawki :)

Pozdrawiam bardzo!
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

Reaktor4
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: Reaktor4 » poniedziałek 18 lis 2013, 00:02

Kupiłem sobie ten synth poprzez zamówienie w sklepie płytki z podobno zaprogramowanym mikrokontrolerem. Resztę części kupiłem osobno, co wcale taniej nie wyszło Po zmontowaniu tego wszystkiego niestety nie działa. No może nie do końca, dioda MIDI mruga jak naciskam stop w seqencerze komputerowym. Układ LM358 mocno się grzeje. Nie wiem w czym tkwi problem.

Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: jarekz » poniedziałek 18 lis 2013, 12:31

...Kupiłem sobie ten synth poprzez zamówienie w sklepie płytki z podobno zaprogramowanym mikrokontrolerem. Resztę części kupiłem osobno, co wcale taniej nie wyszło Po zmontowaniu tego wszystkiego niestety nie działa. No może nie do końca, dioda MIDI mruga jak naciskam stop w seqencerze komputerowym. Układ LM358 mocno się grzeje. Nie wiem w czym tkwi problem. ... 


 


Witam. Proponuję byś wylutował LM358, zastąpił go zwarciem wyprowadzeń 3 i 7 na płytce i sprawdził, czy coś słychać.


 


Ponadto informuję, że LED mruga po odebraniu kominikatów „note on”, „control change 1” oraz „pitch bender”.




Reaktor4
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: Reaktor4 » poniedziałek 18 lis 2013, 20:18

Zrobiłem zgodnie z zaleceniem, zwarłem wyprowadzenia 3 i 7, niestety nadal nie ma żadnego dźwięku.
Podejrzewam że coś namieszałem montując części na płytce. Czy to ma znaczenie, układy scalone zamontowałem w podstawkach precyzyjnych.

Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: jarekz » poniedziałek 18 lis 2013, 22:17

...Zrobiłem zgodnie z zaleceniem, zwarłem wyprowadzenia 3 i 7, niestety nadal nie ma żadnego dźwięku.
Podejrzewam że coś namieszałem montując części na płytce. Czy to ma znaczenie, układy scalone zamontowałem w podstawkach precyzyjnych. ...
 


Te podstawki można tylko zapisać na plus... Skoro LED mruga, to znaczy że procesor w mniejszym lub większym stopniu działa. Hmm... A jak są ustawione zwory JP1/JP2 (wybór kanału MIDI)? Sprawdzałeś ustawienie OMNI ON, czyli obie zwory rozwarte? Pytam, bo piszesz, że LED mruga przy zatrzymaniu sekwencera, a więc wtedy, gdy komputer prawdopodobnie wysyła porcję komunikatów "spoczynkowych" na wszystkich kanałach.


Reaktor4
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: Reaktor4 » wtorek 19 lis 2013, 09:13

Tak, zwory są rozwarte. Komunikacja z komputerem wygląda tak: start - zero reakcji, stop - mrugnięcie diody. Po podłączeniu klawiatury sterującej, brak reakcji. Podłączenie sekwencera sprzętowego, brak reakcji. Poddaję się.
Dziękuję za wskazówki.


Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: raflezjak » wtorek 19 lis 2013, 10:21

Hej. Najlepiej wrzuć w miarę wyraźne fotki obu stron płytki tak, żeby można było rozkodować rezystory i kierunki diod. Może coś wspólnie zaradzimy.
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: jarekz » środa 20 lis 2013, 08:26

...Tak, zwory są rozwarte. Komunikacja z komputerem wygląda tak: start - zero reakcji, stop - mrugnięcie diody. Po podłączeniu klawiatury sterującej, brak reakcji. Podłączenie sekwencera sprzętowego, brak reakcji. Poddaję się.
Dziękuję za wskazówki.


Wciąż mnie zastanawia, że LED jednak mruga przy zatrzymywaniu sekwencera. Czy sprawdzałeś wysyłanie danych z sekwencera na kanałach 1. , 5. oraz 9.?


ODPOWIEDZ