AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Reaktor4
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: Reaktor4 » poniedziałek 06 sty 2014, 19:57

Synth nie dawał mi spokoju. Porównałem jeszcze raz cały układ ze schematam i dojrzłem błąd, mój błąd. Dwa kondensatory wlutowałem w nie swoje miejsca. Poprawiłem bład i teraz Synth działa. Generuje bardzo przyjemne dzwięki. Smaku dodaje podłączenie zewnętrzenego procesora efektów.  


janek.84
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: janek.84 » poniedziałek 13 sty 2014, 18:13

witam wszystkich czy któryś z was mógł by przybliżyć mi role w/w układzie AVRSYN 2 gold pinów 2x3


nie wiem do czego to gniazdo służy


Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: jarekz » wtorek 14 sty 2014, 12:32

(...) nie wiem do czego to gniazdo służy ...


 


Witam,


 


złącze to służy do programowania mikroprocesora. Czyli coś wyłącznie dla fanatyków chcących przerobić software lub napisać własny.




janek.84
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: janek.84 » wtorek 14 sty 2014, 12:50

...
(...) nie wiem do czego to gniazdo służy ...

 

Witam,

 

złącze to służy do programowania mikroprocesora. Czyli coś wyłącznie dla fanatyków chcących przerobić software lub napisać własny.


...




Dziekuje bardzo za odpowiedz:-)


greeno
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: greeno » poniedziałek 20 sty 2014, 20:45

...


AVRSYN2Oto mój „syntezator jednopłytkowy” AVRSYN2, oparty na prostym ośmiobitowym mikroprocesorku. Ostatnio zakończyłem zmiany i poprawki w kodzie.
Próbka 1
Próbka 2
Próbka 3
Próbka 4
Próbka 5
Próbka 6
Jest to monofoniczny syntezator cyfrowy realizujący klasyczny model analogowy "dwa oscylatory, filtr i wzmacniacz" z jednym LFO i jednym generatorem obwiedni. Na razie zbudowało go oprócz mnie dwóch ludzi; obaj są zadowoleni.
Zastanawia mnie czy znaleźliby się jeszcze jacyś chętni na zbudowanie/kupienie go. Koszt elementów (nie licząc płytki) wynosi ok. 100 zł.

...


 


Witam. Spodobał mi się pomysł takiego prostego syntezatora i także postanowiłem sobie takowy sprawić. Sprzęt zakupiony w piątek, trochę pracy w weekend, a dzisiaj już jest zabawa. Trochę miałem pracy z nim ale to na własne życzenie ponieważ postanowiłem zastąpić wszystkie przełączniki suwakowe na dźwigienkowe. Zrobiłem to ponieważ będę chciał go wsadzić jakąś stylową obudowę, a przełączniki suwakowe były dość nisko usytuowane więc i tak musiałbym coś pokombinować aby wychodziły na równo z potencjometrami. Ogólnie jest na plus, przełączniki dźwigienkowe szybciutko się obsługuje i fajnie wygląda, jedyna różnica to zmiana położenia pozycji danego parametru ale pod względem obsługi żadna różnica.


 


 


Ogólnie sprzęt rewelacja, gratuluję pomysłu konstruktorowi. Mam jednakże pytanie po półgodzinnej zabawie, podobnie jak kolega „Reflezjak” mam wrażenie jakby potencjometr „cut off” w ogóle nie działał ? Nie wiesz jaka może być tego przyczyna. Być może to tylko odczucie ale przy różnych ustawieniach nie słychać praktycznie żadnych zmian przy kręceniu tym potencjometrem.




Reaktor4
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: Reaktor4 » wtorek 21 sty 2014, 00:14

...
Ogólnie sprzęt rewelacja, gratuluję pomysłu konstruktorowi. Mam jednakże pytanie po półgodzinnej zabawie, podobnie jak kolega „Reflezjak” mam wrażenie jakby potencjometr „cut off” w ogóle nie działał ? Nie wiesz jaka może być tego przyczyna. Być może to tylko odczucie ale przy różnych ustawieniach nie słychać praktycznie żadnych zmian przy kręceniu tym potencjometrem.
...


U mnie też jest problem z "cut off", myślałem że potencjometr padł.  


Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: jarekz » środa 22 sty 2014, 12:08

(...) mam wrażenie jakby potencjometr „cut off” w ogóle nie działał ? Nie wiesz jaka może być tego przyczyna. Być może to tylko odczucie ale przy różnych ustawieniach nie słychać praktycznie żadnych zmian przy kręceniu tym potencjometrem.


...

U mnie też jest problem z "cut off", myślałem że potencjometr padł.  
...


 


Czy ktoś mógłby zmierzyć czy napięcie na wyprowadzeniu 28 mikrokontrolera zmienia się od 0 do 5V podczas kręcenia potencjometrem „FILTER FREQUENCY”?


 


Wstyd się przyznać, ale zestawu AVT3049 nigdy nie miałem w rękach...




greeno
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: greeno » czwartek 23 sty 2014, 20:26

...
(...) mam wrażenie jakby potencjometr „cut off” w ogóle nie działał ? Nie wiesz jaka może być tego przyczyna. Być może to tylko odczucie ale przy różnych ustawieniach nie słychać praktycznie żadnych zmian przy kręceniu tym potencjometrem.


...

U mnie też jest problem z "cut off", myślałem że potencjometr padł.  
...

 

Czy ktoś mógłby zmierzyć czy napięcie na wyprowadzeniu 28 mikrokontrolera zmienia się od 0 do 5V podczas kręcenia potencjometrem „FILTER FREQUENCY”?

 

Wstyd się przyznać, ale zestawu AVT3049 nigdy nie miałem w rękach...


...


 


Witam ponownie. Sprawdziłem to, o co prosiłeś. Na wyprowadzeniu 28 atmegi mam tak jak piszesz od 0 do 5 V kręcąc potencjometrem "filter frequency". Posiedziałem trochę z miernikiem nad płytką i raczej wszystko u mnie jest ok. Masz może jeszcze jakieś inne pomysły. Rozumiem, że nigdy nie miałeś zestawu 3049 :) ale może masz jakieś filmiki pokazujące działanie twojego syntezatora (np.: parametru: "filter frequency"). Może to tylko nasze złudzenia że ten parametr nie działa. Niestety w sieci nic nie znalazłem, jedynie pierwszej wersji syntha. Pozdrawiam.


janek.84
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: janek.84 » wtorek 28 sty 2014, 11:49

Witam ponownie, w czasie użytkowania syntezatora AVT dostrzegłem małą nieprawidłowość i nie bardzo wiem gdzie może być przyczyna. Otóż, podczas zwiększania głośności tłumikiem output volume narasta przydźwięk, buczenie, podobne do komara, ale od połowy do maksymalnej wartości tłumika, sygnał buczenia zanika.


Dodam jeszcze, że kondensatory elektrolityczne są tej samej wartości tak jak na schemacie oraz wlutowane zgodnie biegunowo.


Jaka mogłaby być przyczyna tego zjawiska?


Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: AVRSYN2 - syntezator jednopłytkowy

Post autor: jarekz » wtorek 28 sty 2014, 12:48

(...)podczas zwiększania głośności tłumikiem output volume narasta przydźwięk, buczenie, podobne do komara, ale od połowy do maksymalnej wartości tłumika, sygnał buczenia zanika(...)

Witam,


 


 


(1) Potencjometr FILTER FREQUENCY.


 


      Dziwna sprawa. Mój kolega kupił ostatnio taki zestaw. Pytałem - u niego potencjometr działa.


      Nie muszę chyba dodawać że u mnie w prototypie również.


 


        Czy jest ktoś, komu ten potencjometr działał a potem nagle ewidentnie przestał?


 


 (2) Przydźwięk.


 


      Objawy są takie jakby:


 


      - na kabel wyjściowy (jack 6,35mm) działały duże zakłócenia,


 


      - z ekranem kabla wyjściowego było coś nie w porządku,


 


      - potencjometr P7 był egzemplarzem o za dużej rezystancji (np. 1 MΩ).


 


      Czy intensywność zakłóceń zależy od miejsca umieszczenia płytki?


 


      A od włączania/wyłączania innych urządzeń w pobliżu?




ODPOWIEDZ