Miejsce pracy - budowa, sprzęt

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
D.M.P.T
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 00:00

Miejsce pracy - budowa, sprzęt

Post autor: D.M.P.T » czwartek 08 gru 2011, 08:35

Witam,

Z powodu przeprowadzki musiałem rozstać się z moim dotychczasowym wynajmowanym pomieszczeniem w którym pracowałem nad projektami muzycznymi, jak i sprzętem który mi to umożliwiał.

Kilka słów o muzyce, którą się zajmuję :

1. Tworzenie beatów głównie z sampling'u z płyt winylowych
2. Własna obróbka sampli, mix oraz mastering utworu

Na dzień dzisiejszy potrzebuję rady odnośnie przygotowania do pracy nowego "pokoju" oraz dokompletowania sprzętu.

Warunki w "nowym" pokoju są tragiczne. Jakakolwiek adaptacja muzyczna ? Można o tym zapomnieć . . . Nie ma możliwości pracy z dźwiękiem.

Schemat pokoju:


Posted Image


LINK do schematu pokoju --> http://imageshack.us/photo/my-images/190/p001dv.jpg/


 


Legenda :
- ściana A - 590cm
- ściana B - 320cm
- ściana C - 200cm
- odcinek D - 240cm
- odcinek F - 150cm ( to wejście, bez drzwi )
- odcinek E - 320cm

Dodatkowo okna zajmujące 1/2 wysokości ściany B czyli 160cm ( oznaczone czerwonym kolorem) oraz okno balkonowe zajmujące całą powierzchnię na ścianie B oznaczoną kolorem zielonym . Wysokość każdej ze ścian wynosi od podłogi do sufitu 250cm.

Wyposażenie pokoju :

Kolor ŻÓŁTY --- > biurko, ze sprzętem ( monitory KRK Rokit 8, M-Audio Keystation 88 PRO , Macbook 13" procesor 2GHz oraz 2 GB pamięci RAM)
KOLOR BEŻOWY -- > sofa wypoczynkowa

Puste ściany, podłoga wyłożona panelami, okna plastikowe, brak drzwi wejściowych do pokoju - brak ściany oznaczony pomiędzy elementem C a D (F = dł. 150cm)


I teraz proszę o pomoc odnośnie :

1. Jak poprawić zdolność adaptacji akustycznej w owym pomieszczeniu. Jakie elementy do poprawy akustyki zdadzą egzamin w tej sytuacji : dyfuzory, absorbery, pianki gąbki itp... w których miejscach je rozmieścić ? Gdzie można je dostać najtaniej bo mam okrojony budżet.

2.dokompletowanie sprzętu.

Tak jak pisałem wyżej, posiadam na stanie Monitory KRK Rokit 8, klawiaturę sterującą M-Audio Keystation 88 PRO, oraz Macbook'a.
Chciałbym dokupić na pewno interfejs audio ( E-Mu 0404 USB ) lub coś lepszego w używce np. MOTU Ultralite MK2 lub coś z Edirol'a, jeden element hardware ( MPC lub ROLANDA MV 8800 <-- tutaj duży dylemat odnośnie modelu MPC a w przypadku Rolanda "Czywarto")a także soft który pozwoli mi działać na VST ( MIDI Keystation ) i obróbki sampli ( FX) oraz finałowego masteringu.



To taka moja lista . Proszę Was o napisanie co o niej sądzicie oraz o podanie konkretnych modeli które sprawdziłyby się najlepiej według Was.


KWOTA NA SPRZĘT TO ~ 4000 zł.

Dziękuję.


Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Miejsce pracy - budowa, sprzęt

Post autor: Marc.The.Drummer » czwartek 08 gru 2011, 11:15

Mało napisałeś odnośnie oczekiwań wobec mpc. Zależy ci:


- na brzmieniu ? [12 bitów może być tutaj pomocne]


- komforcie ?


- efektach i wysokiej rozdzielczości bitowej ?


 


Każda jest inna. Poczytaj sobie o każdej na vintagesynth.com, przejedź się po sklepach spróbuj poklepać na 1000 / 2500 czy 5000. Kieruj się własnymi potrzebami bo każdy bedzie ci polecał co innego [ z tego wzgledu ze kazdy ma inne potrzeby]


Pamiętaj że mpc to nie jedyny sampler na świecie i jest też wiele innych. Co do narzędzi do mixu zainwestuj w dobrą książkę o mixowaniu, zapisz się na jakiś kurs a efekty przyjdą same ;)

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Miejsce pracy - budowa, sprzęt

Post autor: Marc.The.Drummer » czwartek 08 gru 2011, 11:22

Co do softu to jeżeli masz mac OS to polecam ci Logic'a a jeżeli nie masz tyle pieniedzy na niego to przetestuj sobie Cockos Reaper. Używam go z powodzeniem parę lat [również na Maku] do robienia beatów [sekwencer MIDI dla zewnętrznych samplerów] oraz mixowania i jestem bardzo zadowolony.


 


Jeśli chodzi natomiast o adaptację zrób sobie najpierw pomiary i wtedy możemy myśleć co dalej.


 


PS. Artykółów o adaptacji w internecie jesty pełno i radzę ci je przejrzeć dokładnie, zrobić pomiary a następnie skonsultować wszystko z firmą w której bedziesz kupował absorbery, pułapki itp.

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Zablokowany