Modyfikacja Korgów zakończona

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Modyfikacja Korgów zakończona

Post autor: AkselPL » czwartek 05 sty 2012, 23:59

Witam


Tak o to oficialnie stwierdzam że na obecną chwilę modyfikacja oświetlenia została zakończona. Myślę że pewnego dnia do tego jeszcze wrócę i doswietlę pozostałe przyciski. Teraz mam zamiar zasięgnąć wiedzy odnośnie wymiany przetworników gdyż te w np KP3 aż się proszą o wymianę.


 


http://imageshack.us/photo/my-images/268/image1qg.jpg/


Tylko nie piszcie że wygląda jak świąteczna choinka :D


Dzięki zmianie oświetlenia udało mi się pogrupować pewne rzeczy co ułatwia pracę po zmroku np w Electribie diody FX mają te same kolory czyli czerwony-czerwony niebieski-niebieski oraz biały-biały. Wcześniej były po prostu czerwone itd.


Trochę zabawy z tym było, ale zaczynałem bez żadnego doświadczenia i mimo gróźb na forum elektrody usmażyłem zaledwie 10 diod.


 


Co myślicie, obciach :D ?


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: Modyfikacja Korgów zakończona

Post autor: adn_01 » piątek 06 sty 2012, 00:15

jak dla mnie za kolorowo, ale wygląda to oryginalnie ;)
jeśłi tylko pomaga w pracy, to chyba nieważne są opinie innych, prawda?

ogólnie - moje uznanie za determinację, oby nie przesłoniło ci to nadrzędnego celu :D

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Modyfikacja Korgów zakończona

Post autor: AkselPL » piątek 06 sty 2012, 00:17

...jak dla mnie za kolorowo, ale wygląda to oryginalnie ;)
jeśłi tylko pomaga w pracy, to chyba nieważne są opinie innych, prawda?

ogólnie - moje uznanie za determinację, oby nie przesłoniło ci to nadrzędnego celu :D...
 


 


dzięki, wsumie chętnie bym to powtórzył.


Diody zawsze można wymienić na inne ;)


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Modyfikacja Korgów zakończona

Post autor: Zbynia » piątek 06 sty 2012, 00:44

Nie za mocno to świeci?Wiem zdjęcia po ciemku wymagaja dłuższego czasu naświetlania ale jak to realnie oceniasz?Nie wali po oczach?


 


Pomysł super zważywszy na niską cenę diód i pełen wybór kolorystyki


Pod wzgledem "oświetlenia" bardzo mi sie podobał behringer ddx3216 - wskażniki poziomów przy faderach były super rozwiazaniem


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Modyfikacja Korgów zakończona

Post autor: Zbynia » piątek 06 sty 2012, 00:45

aha na którymś z twoich filmików było widac że przy enkoderach były dwukolorowe - dobrze mówię?jak to rozwiązałeś?


I jakie koszta?? :)


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Modyfikacja Korgów zakończona

Post autor: AkselPL » piątek 06 sty 2012, 01:13

...
aha na którymś z twoich filmików było widac że przy enkoderach były dwukolorowe - dobrze mówię?jak to rozwiązałeś?

I jakie koszta?? :


Nie są zbyt mocne z tego względu że pracują na niższym napięciu niż powinny przez co świecą słabiej i z tego też powodu musiałem kupić najmocniejsze diody dostępne na rynku i te już niestety takie tanie nie są ;/ Ceny są przykładowo za smd 1206 między 4-8zł za 10 sztuk w hurtowni.


Tak się składa że przy enkoderach w radiasie są po 2 diody więc tu masz odpowiedź.


Tam gdzie są dwiody dwukolorowe wymieniłem na dwie diody koło siebie.




[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Modyfikacja Korgów zakończona

Post autor: Zbynia » piątek 06 sty 2012, 18:11

Ciekawym uzupełnieniem twojego systemu mogłoby byc to :


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bb07vZmxRK0




:)




Muszę gdzieś obadać jak się sprawuje bo poprzednim modelem byłem zajarany - bardzo wygodne miksery z olbrzymimi mozliwościami - gorzej z jakością dźwięku ale i tak lepiej jak yamaha 01/03


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Modyfikacja Korgów zakończona

Post autor: AkselPL » sobota 07 sty 2012, 00:27

...
Ciekawym uzupełnieniem twojego systemu mogłoby byc to :

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bb07vZmxRK0




:)




Muszę gdzieś obadać jak się sprawuje bo poprzednim modelem byłem zajarany - bardzo wygodne miksery z olbrzymimi mozliwościami - gorzej z jakością dźwięku ale i tak lepiej jak yamaha 01/03...
 


Gdyby jeszcze nie tak zaporowa cena:)




[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

ODPOWIEDZ