Korg Electribe ESX-1 - przeróbka na Smart Media/inne nośniki

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
r2r
Posty: 2
Rejestracja: piątek 20 lis 2009, 00:00

Korg Electribe ESX-1 - przeróbka na Smart Media/inne nośniki

Post autor: r2r » środa 18 sty 2012, 13:31

Orientuje się ktoś może czy możliwe jest przerobienie Korga Electribe ESX-1 starszej wersji na karty Smart Media w ten sposób aby czytał jakieś inne nośniki? Z tego co wiem to np stare MPC-2000xl ktoś przerabia wbudowując czytniki kart SD. Być może dałoby się zrobić taką modyfikację w Electribie ESX-1? Niestety mam słabą wiedzę techniczną i nie wiem czy jest to możliwe z poziomu odczytywania plików z innego rodzaju kart?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc


perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Korg Electribe ESX-1 - przeróbka na Smart Media/inne nośniki

Post autor: perfektsound » środa 18 sty 2012, 20:07

...
Orientuje się ktoś może czy możliwe jest przerobienie Korga Electribe ESX-1 starszej wersji na karty Smart Media w ten sposób aby czytał jakieś inne nośniki? Z tego co wiem to np stare MPC-2000xl ktoś przerabia wbudowując czytniki kart SD. Być może dałoby się zrobić taką modyfikację w Electribie ESX-1? Niestety mam słabą wiedzę techniczną i nie wiem czy jest to możliwe z poziomu odczytywania plików z innego rodzaju kart?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc...
 


Mozna uzyc adaptera:


http://www.amazon.com/Memory-Smartmedia-Reader-Writer-Adapter/dp/B000L12F10

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Korg Electribe ESX-1 - przeróbka na Smart Media/inne nośniki

Post autor: AkselPL » środa 18 sty 2012, 20:47

...
...
Orientuje się ktoś może czy możliwe jest przerobienie Korga Electribe ESX-1 starszej wersji na karty Smart Media w ten sposób aby czytał jakieś inne nośniki? Z tego co wiem to np stare MPC-2000xl ktoś przerabia wbudowując czytniki kart SD. Być może dałoby się zrobić taką modyfikację w Electribie ESX-1? Niestety mam słabą wiedzę techniczną i nie wiem czy jest to możliwe z poziomu odczytywania plików z innego rodzaju kart?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc...
 

Mozna uzyc adaptera:

http://www.amazon.com/Memory-Smartmedia-Reader-Writer-Adapter/dp/B000L12F10...
 


 


Niestey niewystarczy tylko wymienić slot w urzadzeniu.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Korg Electribe ESX-1 - przeróbka na Smart Media/inne nośniki

Post autor: Zbynia » środa 18 sty 2012, 20:50

Żadne wyjście - z jednego syfu w drugi - xD card dawno przesyało istnieć


 


Jedyne co znalazłem to projekt koncepcyjny - i raczej nie masz co szukać


Możesz co najwyżej rozkręcić sprzęt i zobaczyć jak to wygląda w środku


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Korg Electribe ESX-1 - przeróbka na Smart Media/inne nośniki

Post autor: AkselPL » środa 18 sty 2012, 22:19

...
Żadne wyjście - z jednego syfu w drugi - xD card dawno przesyało istnieć

 

Jedyne co znalazłem to projekt koncepcyjny - i raczej nie masz co szukać

Możesz co najwyżej rozkręcić sprzęt i zobaczyć jak to wygląda w środku...
 


Nie ma prostego sposoby ale adaptery na sd są... Kiedys jeden sprowadzilem z stanów ale sprzedałem bo do emx jest niepotrzebny


 


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Korg Electribe ESX-1 - przeróbka na Smart Media/inne nośniki

Post autor: Zbynia » środa 18 sty 2012, 22:38

No własnie żadnego nie znalazłem - będzie ciężko bo to stare wymarłe formaty


 


Może napisac do korga?nowa wersja jest już z SD więc może wystarczy cos prostego wymienić jak nie zrobili tego na jednej płytce?


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Korg Electribe ESX-1 - przeróbka na Smart Media/inne nośniki

Post autor: AkselPL » środa 18 sty 2012, 22:51

...
No własnie żadnego nie znalazłem - będzie ciężko bo to stare wymarłe formaty

 

Może napisac do korga?nowa wersja jest już z SD więc może wystarczy cos prostego wymienić jak nie zrobili tego na jednej płytce?...
 


Z tego co wiem to jest kwestia softu pytanie tylko czy całego softu electribe czy kontrolera.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

URVVIS
Posty: 2
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 00:00

Re: Korg Electribe ESX-1 - przeróbka na Smart Media/inne nośniki

Post autor: URVVIS » piątek 24 paź 2014, 08:45

...
...
No własnie żadnego nie znalazłem - będzie ciężko bo to stare wymarłe formaty

 

Może napisac do korga?nowa wersja jest już z SD więc może wystarczy cos prostego wymienić jak nie zrobili tego na jednej płytce?...
 

Z tego co wiem to jest kwestia softu pytanie tylko czy całego softu electribe czy kontrolera.
...



Hej i jakie ostatecznie rozwiązanie przyjąłeś ? mam ten sam problem.


ODPOWIEDZ