DIY - rack w biurku

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
saigon
Posty: 4
Rejestracja: środa 14 gru 2011, 00:00

DIY - rack w biurku

Post autor: saigon » niedziela 05 lut 2012, 23:34

Jestem obecnie na etapie projektowania biurka do mojego domowego studia produkcyjnego. Mam na prawdę świetną koncepcję tego wszystkiego i obiecuję, że jak je zrobię, to umieszczę schematy i zdjęcia tego cuda na forum (być może ktoś z tego skorzysta i zrobi sobie podobne)Smile


A teraz do rzeczy: chcę umieścić po obu stronach biurka racki będące podstawkami pod monitory, oba o wysokości 6U. Coś jak jak tutaj: http://www.custom-consoles.com/images/digistation/DS-HS-2009-Large.jpg. I tutaj nasuwa się kilka pytań, bo nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z rackami:


1. Czy te: http://www.paco-cases.pl/shop/index.php?p1036,6135-szyna-stalowa-pojedyncza szyny będą odpowiednie?


2. Jak szerokie powinny być owe racki? Chodzi mi o szerokość wewnętrzną między ściankami do których przykręcę szyny. Mam na razie tylko jedno urządzenie rack - końcówkę mocy Alesis RA150 która ma szerokość 48cm. Wikipedia podaje szerokość 482,6mm, Czy zatem bezpiecznie będzie zrobić szerokość 485mm?


3. Jakimi śrubami przykręcać urządzenia do szyn?


4. Czy w ogóle mogę na samych takich szynach powiesić mojego Alesisa który waży 6,8kg? Mam wrażenie, że urwie mi to kawałek biurka{#śmiech}. A może w tym celu trzeba dokręcić jakieś dodatkowe mocowania z tyłu albo w środku ramy?


5. Czy na pewno można bezpiecznie montować urządzenia jedno nad drugim? Nie zakłóci to dobrej cyrkulacji powietrza?


[addsig]

Awatar użytkownika
saigon
Posty: 4
Rejestracja: środa 14 gru 2011, 00:00

Re: DIY - rack w biurku

Post autor: saigon » wtorek 07 lut 2012, 13:55

Dzięki za odpowiedź, rozwiałeś już prawie wszystkie moje wątpliwości!




...

 
4. Czy w ogóle mogę na samych takich szynach powiesić mojego Alesisa który waży 6,8kg? Mam wrażenie, że urwie mi to kawałek biurka{#śmiech}. A może w tym celu trzeba dokręcić jakieś dodatkowe mocowania z tyłu albo w środku ramy?

Można, ale eleganckim rozwiązaniem było by też zamocować go od tyłu. Tak się często robi z końcówkami mocy dużej mocy z wielkimi transformatorami.




...
 


 


W takim razie w miejscu wzmacniacza zainstaluję jakieś dodatkowe wzmocnienia. Sugerujesz jakieś rozwiązania np. ze sklepu PACO CASES?


Mam też rozumieć, że inne urządzenia takie jak procesory, moduły brzmieniowe czy interfejsy audio/MIDI nie wymagają już takich wzmocnień?


ODPOWIEDZ