Kabel dla trigerów

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Kabel dla trigerów

Post autor: preceli » środa 08 lut 2012, 19:07

Rozumiem, że chodzi tu o to, aby przedłuzyć kable łączące pady z modułem.
Ale już za cholere nie rozumię czemu zamiast zastosować odpowiednio długie przewody mikrofonowe (symetryczne) zakończone wtykami TRS decydujesz się na taką, mocną wątpliwą "protezę"
A przy tym mocno też docelowo upierdliwą w eksploatacji.
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Kabel dla trigerów

Post autor: mytnik » środa 08 lut 2012, 20:11

...Rozumiem, że chodzi tu o to, aby przedłuzyć kable łączące pady z modułem.
Ale już za cholere nie rozumię czemu zamiast zastosować odpowiednio długie przewody mikrofonowe (symetryczne) zakończone wtykami TRS decydujesz się na taką, mocną wątpliwą "protezę"
A przy tym mocno też docelowo upierdliwą w eksploatacji.
...
 


Już wyjaśniam.


Moduł chcę zapakować i zacząć go wyprowadzać na częstsze spacery. Mocno upierliwe jest ciagłe przepinanie kabli. W domu i w sali prób zestaw jest używany w różnych konfiguracjach. W planie mam sterownik diy na kształt rolandowskiego handsonic. Wszystko chcę załatwiać przepinaniem jednego złaczą.


10 wtyków trs wychodzi z modułu do d-sub. Dsub wpada do skrzynki z gniazdami trs do krórej są wetknięte wszystkie oryginalne kable zestawu (cos a'la multicore). Skrzynka z modułem była by połączona kablem dsub-dsub.


Taki plan. Stąd też pytania.


pozdr

drummer

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Kabel dla trigerów

Post autor: preceli » środa 08 lut 2012, 20:33

Oj, opisz proszę może wreszcie jak to sobie wyobrażasz szczegółowo.
To co napisałeś dla mnie ledwo się trzyma kupy

Przy tym jeśli chodzi o sygnały z takich i podobnych im padów zawsze(!) staraj się wybrać rozwiązanie, które doprowadzi sygnał najprostszą, najkrótszą i możliwie najmniej wymagajacą pośrednich konektorów drogą.
To wręcz standard w takich urządzeniach.
Sorry, ale jak na razie Twój zamysł przeczy temu wszystkiemu. Co do ekranu, to zabezpieczy on taśmę przed zakłóceniami z zewnątrz. Nie wiadomo jednak jak będzie z przesłuchami z poszczególnych padów.
Tu pewnie nie bez powodu nie znajdziesz dla takich urządzeń nawet podobnych do Twego, firmowych "przedłużaczy".
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Kabel dla trigerów

Post autor: mytnik » środa 08 lut 2012, 21:12

Takie rozwiązania istnieją, Roland td-4, td-9, alesis.


Moduł ma 10 wejść trs dla trigerów.


A. 10 wtyków trs lutuję na kablach dwużyłowych w ekranie do żeńskiego dsub25. dsub jest zapakowane i przymocowane obok modułu do walizki.


B. 10 gniazd trs łaczę zaekranowanymi kablami 2żyłowymi z żeńskim dsub25 i montuję to we wspólnej obudowie.


Pady łączę z B przewodami symetrycznymi trs.


A z B łaczę przewodem 2xmęski dsub25 - dsub25 i moje pytanie w tym wątku dotyczyło kabla pomiędzy tymi wtykami.


 


Przesłuchy w tym przypadku mogą byc większe? Dlaczego?

drummer

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Kabel dla trigerów

Post autor: preceli » środa 08 lut 2012, 22:24

...Takie rozwiązania istnieją, Roland td-4, td-9, alesis.

Chcialbym to gdzieś zobaczyć. Nie uwierzę przy tym, że nawet jakby, to każdy kanał z padów nie idzie przewodem w ekranie.

Tak, czy inaczej IHMO Twoje rozwiazaniem jest bez sensu. Lepiej zafasować sobie dłuższe (tyle, że jakieś cieńsze) przewody, ładnie spiąć je taśmą (np. na rzepy) i jazda. Będzie uniwersalnie, trwale i bez proszenia się o poważne kłopoty live.
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Kabel dla trigerów

Post autor: Zbynia » środa 08 lut 2012, 22:44

A po co?jesli sygnał jest odpowiednio silny to zakłóceń nie będzie tym bardziej że to triggery - proste impulsy


ostatnio podłączyłem dla sprawdzenia swoje emu1820m 15 metrowym RJ45 utp i też działały wszystkie kanały bez dropów


 


chociaz z drugiej strony 5 różnych kabli usb do drukarki(najdłuższy miał 2 metry) i na kazdym jaja czyli nierozpoznany sprzet.....


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Kabel dla trigerów

Post autor: Zbynia » środa 08 lut 2012, 22:47

ps. co do spięcia przewodów to Preceli ma rację - przedewszystkim wyjdzie taniej :) a i mniej roboty...cholerny DSUB ma to do siebie że lekko krzywo będziesz wpinał wtyk i piny mozna pokrzywić a takiego problemu nie chciałbyś mieć :)


 


Choc twój pomysł wyprodukowałby bardzo elegancki kabelek no ale to mozna załatwic multicore bez wydawania kasy na dodatkowe wtyki


Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Kabel dla trigerów

Post autor: mytnik » czwartek 09 lut 2012, 06:57

Chcialbym to gdzieś zobaczyć. Nie uwierzę przy tym, że nawet jakby, to każdy kanał z padów nie idzie przewodem w ekranie.



Owszem, idzie w ekranie


http://cachepe.zzounds.com/media/quality,85/td_4_back_gal_done-5a68329fc27a2f4dc4190a929ad22166.jpg


http://www.drummerconnection.com/user/drumfreak/blogs/2008/07/16/entry-2853-roland-td-9-brain-does-ship-with-harness-cables


Tak, czy inaczej IHMO Twoje rozwiazaniem jest bez sensu. Lepiej zafasować sobie dłuższe (tyle, że jakieś cieńsze) przewody, ładnie spiąć je taśmą (np. na rzepy) i jazda. Będzie uniwersalnie, trwale i bez proszenia się o poważne kłopoty live.... 


Mi nie zalezy wcale na długości przewodów, bo te z zestawu są wystarczająco długie. Chodzi o łatwość i szybkość przepinania. Moduł ma 8 wyjść audio i 10 wyjsc trigerow. Wyjscia audio są na stałe wpięte do miksera i razem z mikserem moduł siedzi w skrzyni. Dostęp do tych wyjść jest utrudniony przez dziwne nietypowe wręcz odwrotne oznaczenia producenta i zawsze trzeba wpinając patrzeć na panel tylny żeby się nie pomylić.


Pierwszy pomysł był z przedłużeniem 10x wtyk jack-gniazdo jack.


W życiu jeszcze nie udało mi się zespuć żadnego wtyku, natomiast wiele zdarzyło się naprawiać po kimś.


Panowie, ja nie pytam o sens tylko o zakłócenia. Ja sens widzę, wy niekoniecznie musicie.
Mają być kable niezaleznie ekranowane, będą. Mogą być z  wspólnym tym lepiej i łatwiej do wykonania

drummer

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Kabel dla trigerów

Post autor: mytnik » czwartek 09 lut 2012, 13:01

Tak żeby jeszce bardziej rozjasnić


http://www.thomann.de/de/cordial_cfd_15_dvt.htm?sid=ee76cbd2fd84519614603b3655ce42ab


http://www.thomann.de/gb/digidesign_db25db25_digisnake_12.htm


I dla bezpieczeństwa doam, że nie mam zamiaru przerabiać modułu. Łącznik potrzebny jest mi dla wygody, żeby za każdym razem nie przepinać 10 kabli sczególnie gdy planuje kilka różnych konfiguracji (1 to werbel w slocie snare, 2 to do slotu snare podpiecie padu mono przy zestawie akustycznym itd). Jesli bedzie live wtedy mogę podpiąć wszytko po Bożemu, jednak 2,3 razy w tygodniu wybebesznie i przepinanie wszystkiego powoduje niechęć.

drummer


ODPOWIEDZ