Regulacja barwy pogłosu w pomieszczeniu

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Regulacja barwy pogłosu w pomieszczeniu

Post autor: Feefrock » czwartek 01 mar 2012, 09:00

W jaki sposób przyciemnić pogłos w duzym salonie, zachowując równoczenie czas jego trwania? Zalezy mi aby wyaliminować ten charakterystyczny "esssss". Zalezy mi też aby zachować ten 1,5 s czas jaki mam w tej chwili. Sciany mam z odkrytej cegły a podłoga z peneli, jest tez kawałek dywanu.

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Regulacja barwy pogłosu w pomieszczeniu

Post autor: silver_sound » czwartek 01 mar 2012, 11:17

...W jaki sposób przyciemnić pogłos w duzym salonie, zachowując równoczenie czas jego trwania? Zalezy mi aby wyaliminować ten charakterystyczny "esssss". Zalezy mi też aby zachować ten 1,5 s czas jaki mam w tej chwili. Sciany mam z odkrytej cegły a podłoga z peneli, jest tez kawałek dywanu....

Witam
To nie takie łatwe podpowiedziec, bo w sumie tylko empirycznie mozna do tego dojść. Z tego co kolega pisze, wnosze, że przeszkadzaja średnie i wysokie. W sumie to sa one najłatwiejsze do tłumienia, ale wniskuję, że kolega nie chce ich całkiem wyeliminowac, a tylko częsciowo zmniejszyc.
Mozna spubowac rozwiecić koc na jednej ze scian, mozna przykleic kawałki 50 x 50 cm płyty pilśniowej miękkiej, ale w szachownice..
Te elementy dośc dobrze tłumia srednie, i wysokie, znikomo zas niskie. Powodzenia
jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Regulacja barwy pogłosu w pomieszczeniu

Post autor: Feefrock » czwartek 01 mar 2012, 19:15

Juz robiłem eksperymenty z kocem, ale skraca mi cały pogłos, a ja chcę tylko góry zdjąć. A może jakieś elementy drewniane o nieregularnych kszałtach poprzykręcać do ścian?

ODPOWIEDZ