Jaki mixer do nagrywania przy użyciu RME MULTIFACE II ?

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
Mefistofelez
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 00:00

Jaki mixer do nagrywania przy użyciu RME MULTIFACE II ?

Post autor: Mefistofelez » piątek 03 sie 2012, 14:43

Witam serdecznie. Zastanawiam się nad zakupem interface'u RME MULTIFACE II - 8in & 8out, i zastanawiam się nad wyborem mixeru 16 kanałowego, takiego, który bardzo usprawnił by rejestrację audio 8 kanałów jednocześnie. Myślę nad zakupem Mackiego onyxa 1620. Czy jest to dobry wybór, i jakie właściwości powinien posiadać ów mixer (direct out?) tak by rejestracja przebiegała dość sprawnie, oraz w razie potrzeby z zastosowaniem EQ, oraz po insecie. I czy jest sens takiej rejestracji? Czy lepiej było by się posłużyć tylko i wyłącznie wyjściami direct out do podłączenia interface'u?
Potrzebuję dźwięku by oddychać

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jaki mixer do nagrywania przy użyciu RME MULTIFACE II ?

Post autor: Zbynia » sobota 04 sie 2012, 01:46

Pytanie czego oczekujesz?preampów?to lepiej jakieś 8 kanałów z ADAT


equalizacji do odsłuchu(bo do nagrywania to bez sensu)




Jakoś nie widzę w twojej wypowiedzi nic co miałby taki mikser robić czy usprawniać w jakikolwiek sposób


Awatar użytkownika
akysz
Posty: 18
Rejestracja: środa 10 sie 2011, 00:00

Re: Jaki mixer do nagrywania przy użyciu RME MULTIFACE II ?

Post autor: akysz » sobota 04 sie 2012, 21:04

...Witam serdecznie. Zastanawiam się nad zakupem interface'u RME MULTIFACE II - 8in & 8out, i zastanawiam się nad wyborem mixeru 16 kanałowego, takiego, który bardzo usprawnił by rejestrację audio 8 kanałów jednocześnie. Myślę nad zakupem Mackiego onyxa 1620. Czy jest to dobry wybór, i jakie właściwości powinien posiadać ów mixer (direct out?) tak by rejestracja przebiegała dość sprawnie, oraz w razie potrzeby z zastosowaniem EQ, oraz po insecie. I czy jest sens takiej rejestracji? Czy lepiej było by się posłużyć tylko i wyłącznie wyjściami direct out do podłączenia interface'u?... 


a Tobie chodzi o nagrywanie studyjne, czy o rejestrację koncertów?


[addsig]
AKYSZ.net - forum edukacyjne dla muzyków/TWORZENIE WSPÓLNYCH PROJEKTÓW MUZYCZNYCH

ALTERPROJECT.net - wyłączny dystrybutor na Polskę LINDELL AUDIO / wydawnictwo fonograficzne

Awatar użytkownika
Mefistofelez
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 00:00

Re: Jaki mixer do nagrywania przy użyciu RME MULTIFACE II ?

Post autor: Mefistofelez » niedziela 05 sie 2012, 04:03

wiecie w sumie i o studyjne i o nagrywanie koncertów live. ale przemyślałem opcję zakupu, i jednak kupię makiego onyxa 1620+karta fireware 16in ... bo rzeczywiście lepiej rejestrować ślady tylko po preampie, a w razie potrzeby na etapie mixu przepuszczać wybrane ślady przez ów kanały, ale wracać już na przykład po auxach, bądź wyjściem stereo out do karty esi juli@. Słyszałem też o opcji przerobienia troszkę mackiego tak, że na wyjściu direct, i firewire pojawi się sygnał po eq i insertach, ale chyba nie będę się w to bawił.

karta firewire do onyxa to budżetowy zakup, ale dysponuję tylko dotacją z PUP 12 000 a muszę zakupić jeszcze kilka innych niezbędnych urządzeń.

Co sądzicie o ONYX'ach z kartami fireware? Słyszałem że latencja niszczy, ale do nagrywania raczej przeszkodą nie będzie. Co o tym sądzicie?

Na co dzień będę realizował nagrania wokalu + instrumenty + beat maszyna itp.
Potrzebuję dźwięku by oddychać

ODPOWIEDZ