Korg M3 - wadliwy wyłącznik sieciowy (Stanby)

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
kamil.moskal
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 00:00

Korg M3 - wadliwy wyłącznik sieciowy (Stanby)

Post autor: kamil.moskal » wtorek 02 paź 2012, 14:35

Witam forumowiczów. Pierwszy raz na forum więc proszę o wyrozumiałość.


Mam pytanie. "Siadł" mi wyłącznik sieciowy w KORG-u M3, tzn mogę włączyć instrument ale jak puszczę przycisk to się wyłącza. Do czasu wymiany na nowy (jeśli znajdę takiego kogość kto się podejmie jego wymiany), czy jeśli zrobię tak że zablokuję go aby był cały czas wciśnięty i przez jakiś czas będę wył/włą go na "ostro" czyli wtyczkę z gniastka wyciągnę to może mi się coś w nim "spierniczyć"? Nie wiem może to głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi;) Acha i jeszcze czy może mi ktoś kogoś polecić kto mógłby się podjąć naprawy tego z okolic Rzeszowa? Rozkręciłem  moduł i włącznik jest niestety wlutowany w płytkę.


Z góry dziękuję za info i pozdrawiam.


Awatar użytkownika
remimusic
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 00:00
Kontakt:

Re: Korg M3 - wadliwy wyłącznik sieciowy (Stanby)

Post autor: remimusic » wtorek 02 paź 2012, 18:44

Doraźnie możesz skorzystać z zapałki, lub jakiegoś patyczka, który podtrzyma włączony przycisk, ALE bezwzględnie, sprzęt należy oddać w ręce fachowego serwisu. Osobiście polecam chłopaków z www.pwimpet.pl (szybko, sprawnie i w miarę tanio) lub sopocki autoryzowany serwis działający przy dystrybucji Mega Music.


[addsig]
_ REMI_

Korg KRONOS, Korg OASYS, Korg M3, Yamaha Motif XS, Access Virus TI


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Korg M3 - wadliwy wyłącznik sieciowy (Stanby)

Post autor: Zbynia » wtorek 02 paź 2012, 19:20

To jest taki?


http://www.guitar-parts.com/catalog/korg-switch-power-375014800




jesli tak to poprostu posypała mu się blaszka blokująca - blokować możesz zapałką tylko ani to wygodne ani pewne


Taki wyłącznik kosztuje grosze i zrobi to każdy elektronik a nawet zrobisz to sam jak cho.ć odrobinkę ogarniasz lutownicę


generalnie robota za 30-40 zeta zaleznie od kosztów włącznika


kamil.moskal
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 00:00

Re: Korg M3 - wadliwy wyłącznik sieciowy (Stanby)

Post autor: kamil.moskal » środa 03 paź 2012, 20:27

...To jest taki?
http://www.guitar-parts.com/catalog/korg-switch-power-375014800

jesli tak to poprostu posypała mu się blaszka blokująca - blokować możesz zapałką tylko ani to wygodne ani pewne
Taki wyłącznik kosztuje grosze i zrobi to każdy elektronik a nawet zrobisz to sam jak cho.ć odrobinkę ogarniasz lutownicę
generalnie robota za 30-40 zeta zaleznie od kosztów włącznika...



Dokładnie to taki włącznik;) no nie ma dużo roboty bo Panowie z Korga tak wymyślnie zrobili moduł że jest naprawdę niewiele rozkręcania i idzie się tam dostać;) samej płytki nie rozkręcałem żeby zobaczyć jak to wygląda, ale może faktycznie sam dam radę:) kwestia dostania takiego włącznika. Mam jeszcze Korg Le jak będę miał problemy z dostaniem go to odlutuję od Le ale tam to już jest więcej zabawy ze śrubkami:/ dzięki za pomoc, będę coś próbował działać:)

ODPOWIEDZ