Budowa parawanu akustycznego (pleksi) dla perkusisty - materiały

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Qik
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 06 gru 2007, 00:00

Budowa parawanu akustycznego (pleksi) dla perkusisty - materiały

Post autor: Qik » poniedziałek 08 paź 2012, 10:35

Cześć,

Jako, że gramy w sali średniej wielkości, chcemy ograniczyć to co dostaje się do słuchaczy bezpośrednio z uderzeń perkusisty i mieć większą kontrolę dzięki omikrofonowaniu. Od jakiegoś czasu używaliśmy już ekranu z pleksi (mówiąc potocznie), ale nie spełniało to naszych zapotrzebowań, bo cały dźwięk górą wychodził i powodował jeszcze większy pogłos nż bez niej. Jako, że szykują nam się inwestycje, postanowiliśmy zbudować pleksi jaką widziałem, jak byłem w Australii, czyli dość sporą, z daszkiem u góry. Od tyłu będą panele z wełny mineralnej otoczone materiałem, więc z tyłu będzie to łapało.
Pytanka mam do Was...
1. Jaki materiał jest najlepszy na taki ekran? Ma nam to robić gość, który robi różne wyroby z pleksi. Zrobi to dobrze, tylko najlepiej jest mu wskazać materiał dokładnie jaki ma najlepsze właściwości akustyczne... Wiecie coś o tym może?
2. Jak zbudować daszek do czegoś takiego? Jakieś pomysły? Myślałem o płycie ze sklejki, a od strony perkusisty jeszcze 5-10 cm wełny. Może macie inne pomysły? Taka sklejka to pewnie będzie ważyć sporo na takiego rozmiaru pleksi.

Czekam na pomysły.

Dzieki z góry
Michał

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Budowa parawanu akustycznego (pleksi) dla perkusisty - materiały

Post autor: silver_sound » poniedziałek 08 paź 2012, 19:10

Witam
zapomnij o robieniu... Kup dobry, gotowy, albo pomysl nad 'uczesaniem " sygnału ze sceny za pomoca linii opóźniających...
jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

ODPOWIEDZ