Mikrofon Sennheiser MKH 404 - zasilanie i podłączenie ...

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
Mefistofelez
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 00:00

Mikrofon Sennheiser MKH 404 - zasilanie i podłączenie ...

Post autor: Mefistofelez » środa 24 paź 2012, 20:25

Witam serdecznie. 

Odgrzebałem stary mikrofon, który kiedyś dostałem od znajomego i chciał bym go wprowadzić do użytku.
Do mikrofonu posiadam skrzyneczkę z dwoma przełącznikami. Jeden to filtr górnoprzepustowy, a drógi to przełącznik między "T" a "N" - wybór typu mikrofonu między dynamicznym a pojemnościowym.

Z tego co wyszperałem w google:
Jest to: KAT 15-2 - (T-power or dynamic) mic to line amplifier for Nagra.
http://www.trewaudio.com/audioflow/2007/09/28/tonaderspeisung-baby/

Jak się domyślacie mam z nim problemy ;)

1. Wtyczka od Kat 15-2 wchodząca do mikrofonu jest oderwana, i nie wiem zbytnio jak ją podłączyć. W sensie jaki kolor pod który pin. (1: NF, 2: Masse, 3: -8 V) wygląda to tak, z tym że nie znam kolorystycznego oznaczenia kabli. Jest czerwony, biały, niebieski i oplot.

2. Z drógiej strony za skrzyneczką jest wtyk 6pin - podejrzewam że do jakiegoś rejestratora Nagra.
Fajnie by było gdy by mi się udało dorobić do niej skrzyneczkę z baterią, tak by używać mikrofonu w plenerze. Bo to cudo przekształca sygnał mikrofonowy na liniowy.

3.Potrzebny jest też konwerter zasilania z 48V do chyba 8V.

Znalazłem takie info o nim:

Kondensator-Studiomikrofon in Hochfrequenzschaltung (10 MHz-Oszi, kapaz. Modulation/ Demodulation nach Vergleich), Nieren-Charakteristik, f=20..20000 Hz, 2 mV/µBar, Eigengeräusch 10 µV, asymm. NF-Ausspeisung 800 Ohm, Kleintuchelanschluß (1: NF, 2: Masse, 3: -8 V),Betriebsstrom 5 mA; Netzspeiser MZN 4 (MZN 4/1 für 2 Stck.) oder Batterieadapter an Mikrofon MZA 6.

Dajcie znać co sądzicie o tym mikrofonie, o jego typowym przeznaczeniu i gdzie można kupić konwerter 48/8V.


  

Potrzebuję dźwięku by oddychać

Awatar użytkownika
Mefistofelez
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 00:00

Re: Mikrofon Sennheiser MKH 404 - zasilanie i podłączenie ...

Post autor: Mefistofelez » czwartek 25 paź 2012, 00:38

Ajjj...wiesz co, kiedyś już rozmawialiśmy na temat tego mikrofonu ;) Jakieś 3,5 roku temu. Odezwałem się do ciebie przez twą stronę www. Bo opisywałeś różne konstrukcje, i chyba podobny model sennheisera. Przez ten czas przeleżał w szafie, i ostatnio mnie olśniło że przecież posiadam takiego majka i fajnie było by go uruchomić w końcu ... Chyba że jesteś innym monterem, i nie masz na imię Tomek.

Wiesz, ten mikrofon dostałem wraz z tym katem od kolesia pracującego w tv. Z tym że miał odciętą końcówkę, bo tam kiedyś potrzebował do innego mikrofonu. Być może to był AKG-D24 też legenda lat 50'tych którgo także ofiarował mi wtedy.

Kiedyś nawet chyba oferowałeś mi zrobienie takiego konwertera z 48/8 czy też 12V?
Napięcie "T" - jaką ono ma wartość? 

Chyba faktycznie albo sprzedam tego kata, bo widziałem że na e-bay stoi po 200$, albo odłożę do szuflady, i poczekam z nim na lepsze czasy.

A kwestia samego mikrofonu - ujmuje mu to że jest niesymetryczny? Jakie przełożenie będzie to miało na brzmienie? Używał go będę raczej w studiu. Choć jak miał bym możliwość podłączenia go do kamery to też by pasiło. Tylko musiał bym podać napięcie z baterii, chcąc go używać w plenerze? Bardzo mnie ciekawi jak nagrywa. 

Cóż w takim razie począć by go uruchomić?

A czy jak przegwizdam kable miernikiem przykładając styki z jednej strony do pinów, a z drógiej do gołych kabli za katem, będę w stanie określić od czego dany przewód jest? 

Potrzebuję dźwięku by oddychać

ODPOWIEDZ