Płyty OWAcoustic - jak wyciszyć mieszkanie

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
djco
Posty: 37
Rejestracja: piątek 17 lut 2006, 00:00

Płyty OWAcoustic - jak wyciszyć mieszkanie

Post autor: djco » piątek 14 gru 2012, 10:28

Witam. Może temat mało rozumiany ale tu napiszę o co mi chodzi.



 



Posiadam trochę płyt:



OWAcoustic® premium wzór Harmony 72 w systemie S 3

TUTAJ link do tych płyt.






Czy w jakiś sposób mogę je wykorzystać i ew. jak w mieszkaniu (w bloku), żeby móc choć trochę rozkręcić wzmacniacz ?



Chciałbym przede wszystkim obniżyć znacząco hałas sąsiadowi mieszkającemu pode mną.






Może macie jakieś sprawdzone pomysły (postawić combo na czymś, na stożkach, na jakiejś macie, dywanie itp, ew. z wykorzystaniem tych płyt).






każda rada mile czytana.

Muzyk

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Płyty OWAcoustic - jak wyciszyć mieszkanie

Post autor: acoto » piątek 14 gru 2012, 13:11


najlepiej ,kup sobie wzmacniacz 1-2 W ,a jeszcze lepiej używaj słuchawek.

Awatar użytkownika
djco
Posty: 37
Rejestracja: piątek 17 lut 2006, 00:00

Re: Płyty OWAcoustic - jak wyciszyć mieszkanie

Post autor: djco » piątek 14 gru 2012, 13:26

...
najlepiej ,kup sobie wzmacniacz 1-2 W ,a jeszcze lepiej używaj słuchawek....
 




Posiadam również combo 20W i lampową głowę 1W jak i słuchawki, ale nie tego dotyczyło pytanie :)

Muzyk

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Płyty OWAcoustic - jak wyciszyć mieszkanie

Post autor: acoto » piątek 14 gru 2012, 14:23

i co ? ta głowa 1W też za głośna?
chcąc izolować pomieszczenie musiałbyś mocno ingerować w konstrukcję budowlaną. Niestety,dźwięku się " nie złapie" jakimś przestrzennym ustrojem. Ewentualnie możesz zbudować szczelną skrzynię ,grubo wykładaną tymi panelami ale..chyba nie o to ci chodzi.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Płyty OWAcoustic - jak wyciszyć mieszkanie

Post autor: Zbynia » piątek 14 gru 2012, 16:17

Musiałbyś zacząć od uszczelnienia wszystkich ścian - nawet mikropęknięcie powoduje wydostawanie się dźwieku


Kiedyś mnie zaciekawiło pomieszczenie w piwnicy - cegła grube ściany tynk i porządne 3 szybowe drzwi akustyczne - a jednak dźwięk przechodził (wyższe tony) właśnie przez mikropęknięcia


Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Płyty OWAcoustic - jak wyciszyć mieszkanie

Post autor: MB » piątek 14 gru 2012, 23:58

Posiadam trochę płyt:
OWAcoustic® premium wzór Harmony 72 w systemie S 3
TUTAJ link do tych płyt.

Czy w jakiś sposób mogę je wykorzystać i ew. jak w mieszkaniu (w bloku), żeby móc choć trochę rozkręcić wzmacniacz ?
*******************
Niestety, nie. Tego typy płyty służą do adaptacji akustycznej pomieszczeń w paśmie mowy, poprzez pochłanianie odpowiedniego zakresu częstotliwości, co powoduje skrócenie czasu pogłosu. Obawiam się, że mylisz pochłanianie z izolacją akustyczną. To kompletnie różne zagadnienia. Przy okazji: zwiększenie pochłaniania w pomieszczeniu powoduje, że w najlepszym wypadku owszem, będziesz mógł, a raczej _musiał_ trochę rozkręcić wzmacniacz, bo po prostu będzie ciszej. Ale niestety: _wewnątrz_ pomieszczenia.

Awatar użytkownika
djco
Posty: 37
Rejestracja: piątek 17 lut 2006, 00:00

Re: Płyty OWAcoustic - jak wyciszyć mieszkanie

Post autor: djco » poniedziałek 17 gru 2012, 06:51

...Posiadam trochę płyt:
OWAcoustic® premium wzór Harmony 72 w systemie S 3

TUTAJ link do tych płyt.

Czy w jakiś sposób mogę je wykorzystać i ew. jak w mieszkaniu (w bloku), żeby móc choć trochę rozkręcić wzmacniacz ?
*******************
Niestety, nie. Tego typy płyty służą do adaptacji akustycznej pomieszczeń w paśmie mowy, poprzez pochłanianie odpowiedniego zakresu częstotliwości, co powoduje skrócenie czasu pogłosu. Obawiam się, że mylisz pochłanianie z izolacją akustyczną. To kompletnie różne zagadnienia. Przy okazji: zwiększenie pochłaniania w pomieszczeniu powoduje, że w najlepszym wypadku owszem, będziesz mógł, a raczej _musiał_ trochę rozkręcić wzmacniacz, bo po prostu będzie ciszej. Ale niestety: _wewnątrz_ pomieszczenia....
 



Szczerze to czekałem na odpowiedź ze strony użytkownika MB :) Te płyty miałem podwieszone na suficie na dużej powierzchni i faktycznie dobrze się to spisywało.




W sumie to głównie chciałem je wykorzystać do zrobienia "kabiny" do nagrywania wokalu i myślę, że tutaj bardziej się sprawdzą.

Muzyk

ODPOWIEDZ