Ściana działowa między live roomem a reżyserką

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
Barciu
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 02 wrz 2012, 00:00

Re: Ściana działowa między live roomem a reżyserką

Post autor: Barciu » sobota 05 sty 2013, 22:42

Wielkie dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście Rockton kosztuje dużo mniej i wydaje się świetnie izolować, więc jak dam 2 x 80 mm, to wg. poniższej broszury (tabelka na stronie 23.) moja ścianka powinna izolować prawie 60 dB :)

http://pobierz.rockwool.pl/media/42480/zeszyt31_e-book.pdf

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :) 


czerez
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 00:00

Re: Ściana działowa między live roomem a reżyserką

Post autor: czerez » środa 13 lut 2013, 13:17

...Wielkie dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście Rockton kosztuje dużo mniej i wydaje się świetnie izolować, więc jak dam 2 x 80 mm, to wg. poniższej broszury (tabelka na stronie 23.) moja ścianka powinna izolować prawie 60 dB :)http://pobierz.rockwool.pl/media/42480/zeszyt31_e-book.pdfJeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :) ...

a ja mam pytanie o warunki panujace w środku takiego studia

czy tak wykonana ściana działowa oraz np reszta ścian studia zapewni dobra akustykę w środku ?
Czy pochłonie niepożądane częstotliwości ?
czy uchroni przed nakładaniem się fal ?

a... tam takie mnie męczą rzeczy :D

Awatar użytkownika
Barciu
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 02 wrz 2012, 00:00

Re: Ściana działowa między live roomem a reżyserką

Post autor: Barciu » środa 13 lut 2013, 14:21

czy tak wykonana ściana działowa oraz np reszta ścian studia zapewni dobra akustykę w środku ?
Czy pochłonie niepożądane częstotliwości ?
czy uchroni przed nakładaniem się fal ?

...
 


Ściana jest już właściwie ukończona, teraz czeka na wstawienie drzwi technicznych i okna, które powinienem mieć przed wielkanocą. A niedługo może przyjedzie do mnie znajomy fotograf i zrobi mi trójwymiarowy obraz całego pomieszczenia, który potem tutaj wrzucę dla lepsze orientacji. 

Podejrzewam, że ścianka, którą sobie sporządziłem, nie wyeliminuje całkowicie problemu izolacji (zwłąszcza przy najniższych częstotliwościach), a jedynie solidnie go ograniczy na tyle, na ile pozwalają mi na to warunki. W międzyczasie wrzucę kilka pojedynczych fotek samej ścianki, postaram się zrobić to jeszcze dziś. :)


Awatar użytkownika
Barciu
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 02 wrz 2012, 00:00

Re: Ściana działowa między live roomem a reżyserką

Post autor: Barciu » środa 13 lut 2013, 20:41

Oto obiecane zdjęcia ściany:





 

Zachęcam do dalszej dyskusji i sugestii. Myślę, że temat przyda się również przyszłym początkującym


Awatar użytkownika
Mariusz1333
Posty: 169
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 00:00

Re: Ściana działowa między live roomem a reżyserką

Post autor: Mariusz1333 » piątek 10 maja 2013, 14:14

Zachęcam do dalszej dyskusji i sugestii. Myślę, że temat przyda się również przyszłym początkującym ... 


Jako początkujący w tym temacie zachęciłem się do dyskusji ponieważ ja też mam też do wyciszenia pomieszczenie, a właściwie jedną ścianę graniczącą z sąsiadem. Celowo umieściłem tekst w tym wątku, gdyż moje pytania i wątpliwości dotyczą izolacji akustycznej - nie adaptacji akustycznej, którą należy wykonac dodatkowo.


Czytając bieżące na forum i dawniejsze artykuły ( i sporo w sieci) na powyższy temat zastanawiam się czy ściana z cegły pełnej lub porotherm nie izolowałaby lepiej od sciany z wielokrotnie wymienianej  wełny + płyta gk. W końcu w izolacji akustycznej podstawowe znaczenie ma masa, stąd kamienne płyty, granit,itp... . Jezeli chodzi o późniejszą adaptację akustyczna to chyba ściana pokryta gk lub cegłą prawie tak samo odbija dźwięk.


Zatem, czy jeżeli jest techniczna mozliwość na postawienie takiej sciany, to czy ktoś analizował lub orientuje się jak wygląda takie porównanie akustycznie. Zakładam taka samą szerokość obu scian (ok 20 cm). czy są duze różniece? Jak nie ma dużych różnic to napewno łatwiej zrobić ściane z gk. Czy to nie jest głównym powodem popularności?


Finansowo (nie licząc robocizny) to pobieżnie wyliczając wychodzi ok 45 zł za m2 ceglanego muru (10 cegieł poroth x 4zł + zaprawa ok 5 zł) plus koszty tynku lub jakiejś okładziny (np. imitacja muru kamiennego).



 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Ściana działowa między live roomem a reżyserką

Post autor: Zbynia » niedziela 12 maja 2013, 14:36

są różnice na plus ciężkich ścian - nawet duże szczególnie w zakresie basu


oczywiście ściana również musi być szczelna


ODPOWIEDZ